Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irtóznak a legtöbben...

Miért irtóznak a legtöbben egy olyan embertől aki paranoiás? Sokaknál ez kizáró ok az ismerkedésben, nem akarnak olyannal ismerkedni

Figyelt kérdés
2017. jún. 7. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit értessz ismerkedés alatt? Barátság vagy kapcsolat? Csak mert mind a kettő sajnos életveszélyes lehet.

Nekem anyám paranoid skizofrén, de a kezelések ellenére is nagyon rossz állapotban van, s főleg paranoid tünetei vannak.


Ha meg valaki tünet mentes akkor barátkoznak vele szerintem.

2017. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Haverkodás, barátkozás
2017. jún. 7. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Üldözési mániásként mondom, hogy nem lehet egy olyan emberrel együtt élni, aki mindig mindenben a lehetséges rosszat látja meg. Megmérgezi a kapcsolatot, vagy akár a sima barátságot is.

Én sem vágyom arra a negatívumra, amit egy ilyen ember "nyújtani tud".


Magam részéről meg igyekszem nem mások orrára kötni, az ilyen gondolataimat, szerencsére van rengeteg pozitív az életemben, amiről beszélgethetünk.



ui.: azért sem ismerkednék paranoiással, mert biztos akarna tőlem valamit, ami miatt pórul járnék... ;)

2017. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek ehhez, és tapasztalatom sincs, de én úgy gondolom, azért, mert úgy érzik, hogy az a személy nem fog tudni megbízni bennük, mindenben mögöttes tartalmat keres és ez nem esik jól - ha kapcsolatot épít az ember, bizalomra vágyik, legyen az barátság vagy párkapcsolat.
2017. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Sok ember fél az ismeretlentől, az újtól, és inkább kimarad a dolgokból, mint hogy negatív tapasztalata legyen. Én mondjuk nem így vagyok vele, érdekesnek tartom, nrm ijesztőnek, de persze csak akkor, ha nem megjátsza az illető (mert akármilyen hihetetlen, az ismerőseim zöme színészkedi, hogy valamilyen mentális betegséggel rendelkezik).
2017. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem is értem, hogy sokan miért nem akarnak egy elmebeteggel haverkodni.
2017. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó! Miért mondod ilyen megvetően?

Szerinted tán Ő tehet róla?

Ha véletlenül rákos lennél majd mindenki forduljon el tőled?

2017. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan nem az utolsó vagyok, de azért reagálok:


"Szerinted tán Ő tehet róla?" - Arról nem tehet, ha kialakul, de arról igen, ha nem kezelteti és nem küzd addig, amíg meg nem találja a számára megfelelő kezelést vagy terápiát.


"Ha véletlenül rákos lennél majd mindenki forduljon el tőled?" - Ha nem teszek semmit ellene, akkor igen, forduljanak el, pontosan ezt érdemelném.

2017. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Bennem van paranoid hajlam (többek között), és kezeltetném, ha lenne rá pénzem...

Van ismerősöm, aki kb. egymilliót vert már el arra,

hogy kiderítse, mi a baja, eléggé összetett. Ugye egy pszichológus, pszichiáter, terápia, csoportos terápia sem olcsó mulatság.

Én is több pszichiáternél voltam, pszichológus küldött oda, egyik gyógyszert írt fel, míg a másik nem akart, stb.

Annyira bírom, amikor "egészséges (és emiatt magas lovon ülő)" emberek ezzel dobálóznak, hogy kezeltesd magad, menj el pszichológushoz, mintha az instant megoldana mindent.


A kérdésre: nálam enyhébb formában jelentkezik, de így is eléggé megkeseríti a napjaimat, nekem vannak barátaim, de sokszor nagyon más arcomat mutatom...Vagy ha nagyon a "vonaton" vagyok, akkor nem kontaktolok velük egy ideig.

2017. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

"Annyira bírom, amikor "egészséges (és emiatt magas lovon ülő)" emberek ezzel dobálóznak, hogy kezeltesd magad, menj el pszichológushoz, mintha az instant megoldana mindent."


Én például azért vagyok egészséges, mert rászántam pár évet, hogy kikezeltessem a mentális problémáim és addig kerestem a megfelelő terápiát, amíg nem sikerült. Senki nem mondta, hogy instant dolog, mert rohadtul nem az, de ha valakiben nincs kitartás, hogy a saját sorsán javítson, azzal nem tudok empatizálni, ez van.

2017. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!