Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy az idősebbek inkább élnek kenyéren és vízen, de minél előbb kifizetik a tartozásukat, a fiatalok meg inkább halogatják a befizetést, de ők nem mondanának le semmiről?

Figyelt kérdés
Van ilyen is, olyan is minden korosztályban, de állítólag az öregebbekre inkább az a jellemző, hogy mégha koplalniuk kell is, akkor is igyekeznek rendesen kifizetni minden tartozást, a fiatalabbakra meg inkább az a mentalitás, hogy nem számít, ha nem fizeti ki időben, és mekkora adóssága van, de ő nem fog semmiről se lemondani emiatt, hanem inkább csúsztatja. Ha egyáltalán van valóságalapja ennek az általánosításnak, akkor miért különbözik ennyire az átlagos hozzáállás a korosztályok között, mikor az idősebb korosztályok tagjai nevelték fel a mostani fiatalabb korosztályok tagjait, tehát elvileg a saját hozzáállásuk szerint nevelték őket?

2017. jún. 10. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Fiatalság, bolondság.

Az idősek belátóbbak, bölcsebbek és tapasztaltabbak, így megfelelőlen képesek kezelni egy adott helyzetet. Nem feltétlenül fognak nyomorogni.

Mondom ezt fiatalként.

2017. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez is emberfüggő. Sok öreg van aki teli van adóssággal, nem csak fiatal. De igazából van egy réteg aki nem akar maga után adósságot hagyni és azt sem hogy ha meghal hirtelen akkor ne legyen miből (és ne kelljen) a rokonnak fizetni a vízt, gázt, stb. Legtöbb idős ezért tesz félre temetésre is.
2017. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Az öregek inkább nyugalomra biztonságra törekszenek. Szóval nem kell nekik az állandó felszólító levél ,kikapcsolással fenyegetőzés. Meg a nyugdíj egy állandó összeg,sokat nem lehet vele variálni, a fiatal meg sokszor seftel ügyeskedik,egyik hónapban nincs bevétel másikban meg duplája,egyszer munkanélkülin van de aztán érik egy új jól fizető meló ,szóval ingadozó a bevétel,ehhez mérten a fizetési hajlandóság is ingadozik.
2017. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az idősek esetleg a saját bőrükön is tapasztalták, hogy a sok csúsztatásnak bizony nem lesz jó vége (felhalmozódik, kikapcsolják, esetleg elvesztik (már nem a pénzt hanem pl kocst, lakást, ékszert))

Vagy csak belátóbbak.

2017. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Azert, mert a gyogyszer dragabb, mint az a kis kesedelmi potlek. Meg betegnek lenni szarabb. Nehogymar a kajan kelljen sporolnom (marmint esszeru keretek kozott). Nem fogom az egeszsegem feladni a szamlakert. Mindenki ugy csinalja, ahogy neki jo. Nekem igy jo.
2017. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

mert nagyon szomorú lenne úgy visszatekinteni a fiatalságra, hogy nem történt benne semmi, hogy még enni sem evett rendesen az ember, és ebbe belebetegedett.

Röviden, az életet élvezni is tudni kell.

2017. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet lehetséges magyarázat az is, hogy mikor ők felnőttek, akkor sokkal súlyosabb következményei is lehettek a tartozásnak, mint ma, illetve hogy ők jobban hozzá vannak szokva a spóroláshoz, mert szegénységben nőttek fel?
2017. jún. 10. 14:20
 8/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem ezt hülyeség ilyen formában lebontani. A tartozást minden normális ember próbálja letudni. Más kérdés kinek mit sikerül.


Amúgy a mai fiatalság már régen nem az "öregek" világában él.


Manapság sajnos természetes hogy adósságba vagy kergetve. Egyrészt nyomatják a dolgok nélkül senki vagy propagandát, telefon, tv, miegymás.


Régen például természetes volt hogy generációk éltek együtt, ma azt sulykolják beléd, hogy aki 20-on évesen otthon lakik az nem ember. Sokkal nagyobb a mobilitás is, többen élnek albérletben.


Alapból fiatalként nulláról indulva alig vannak lehetőségeim. Tegyük fizetőssé az oktatást, nyomjunk a diákokra hitelt, vegyenek lakást hitelre stb.


Szinte bele vagy kényszerítve valamilyen hitelbe, hosszútávú kölcsönbe.


Másrészt, attól hogy hiteled van, nem kötelező csak annak a súlyát nyögnöd. Megvan a törlesztő, azon felül csinálsz amit akarsz.


És fiatalként azt mondom, ne arról szóljon már az élet, hogy zsíros kenyéren vegetálok 10-20 évig hogy aztán a maradék életemben ugyanúgy vegetálva éljek.

2017. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Nekem például egyetemen változott meg a világnézetem.


Előtte szegények voltunk, egész életemben spóroltam, nem mentem sehova mert pénz, 500 forintot is sajnáltam egy sörre, egész gyerekkorom a lemondásokról és spórolásról szólt. Egyetem elején is amin tudtam spóroltam, alig voltak élményeim.


Mellette meg azt láttam, hogy ahogy növünk fel, az egész rendszer egyre több bőrt húz le rólunk. Az egyetem is rohadt nagy pénznyelő. Fizess albérletet mert a csókosok miatt nem kerültél kollégiumba, fizess a pót leadásért mert a tanár közli hogy nem veszi át a beadandód mert nincs kedve hetekig tárolgatni.


Még a NEPTUN-ban is volt többször balhé, hogy visszamenőleg évekre kiírtak pár ezres befizetendő kamu tételeket, amit persze vizsgaidőszakban ész nélkül fizetsz mint a kis angyal hogy tudj vizsgát és utána tárgyat felvenni.


Én ekkor határoztam el, hogy amit akarok, azt elköltöm magamra, mert semmi értelme úgy spórolni, hogy mellette ugyanúgy veszik ki a zsebedből a pénzt.

2017. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Na meg időseknél is változó.

Vannak például pénzes öregek akik pont idős korukban járják be a világot.


Vagy ahogy észrevettem az öregek szokása hogy mindig legyen minden hülyeség "hátha vendég jön". És a fele nyugdíjuk édességekre meg hülyeségekre megy el hogy nehogy már szégyenben maradjon és ne tudjon ellátni egy vendéget.


Másik tényleg a gyógyszerek, konkrétan egy vagyonba kerülnek.

2017. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!