Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek iszonyatosan erős a belső kontrollja?

Figyelt kérdés
Elegem van magamból. Nem tudok lelazulni, 25 éves fiú vagyok, és olyan az eddigi életem, mint egy apácáé. Semmit nem próbáltam ki, alig voltam bulikban, soha nem voltam még lánnyal, és szinte menekülök a klassz lehetőségek elől. Miért vagyok ilyen hülye? Tehetséges vagyok, sokan irigyelnek az agyamért, és nem is nézek ki rosszul. De egyszerűen nem bírok élni. Folyton elgáncsolom magam, valamiért baromi szigorú vagyok magamhoz és úgy ítéokezem magam fölött, mint egy katonatiszt. Mintha mindig az egész világ figyelne, és állandóan példás életet kéne élnem. Bizonytalan, görcsöx, neurotikus vagyok. Meg akarok halni és újjászületni.
2017. jún. 11. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted mi válthatta ki ezt nálad? Amióta az eszedet tudod ilyen vagy?

Egyébként nem lehetetlen a problémád, ki tudsz nyílni te is, csak nagyobb erőfeszítéseket kell tenned érte. :)

2017. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenkiben megtalálható a neurotikum.

Enélkül nem létezik ember.

Az arányok fontosak az értelemben.


Ha valamiből több van benned, vagy kevesebb, mint egy átlagemberben.

Arra érdemes külön odafigyelni.

Mert

1, vagy szomatikus probléma húzódik meg a háttérben - ami nem jó,

2, vagy intelligenciában kiemelkedő.


Amit írtál magadról gyanús, hogy a 2-es lehetsz.


Idővel kiderül.

Utóbbi esetben, rögös az út a jó cél érdekében.


Figyelj oda a képességeidre.

Ne stresszelj rajta, hanem - ha hasznosak, inkább tovább fejlesztheted.

Még akár pápa is lehet belőled. :)

Tehát nem kell rosszra gondolni.

Csak mert nem passzolsz bele az átlag emberbe.

A különcöket "cikizik", még a tanuló társai is.

Mert nem átlag. Szeretnék, ha a bandában átlagoltan kényszer szerepeljen. Akkor cserébe "nem cikizünk".

Ez a nem jó szemlélet.


Ha valaki önmagát adja, az a jó szemlélet.

Az írásod arra sugall, hogy nem vagy átlag.

Ez miatt bizony szenvedni is fogsz.

Ha okos vagy, rá fogsz jönni, hogy lassan is, de megérte.

Lassú és sok idő.

2017. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erős bűntudat. Hogy joggal érzed, vagy más miatt, vagy a nem szülőnek való szülők, vagy valamelyik g3ny0 óvónő, vagy kisebbrendűségi komplexusos tanár nevelte beléd azt csak te tudod.

Van egy kis kisebbrendűségi komplexusod is, erre utal, hogy próbálod nyugtatgatni magadat azzal, hogy "Tehetséges vagyok, sokan irigyelnek az agyamért, és nem is nézek ki rosszul.".

2017. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez népbetegség, ami az internetnek és a közösségi oldalaknak köszönhető. Rettegtek a kínos helyzetektől, nem akartok gúny tárgya lenni, csak a látszatnak éltek, másoknak akartok megfelelni, népszerűek akartok lenni, de kizárólag online, eközben elnyomjátok a saját vágyaitokat, de sok embernek már az sincs, csak az, hogy a fészbukon a virtuális énje tökéletesnek látsszon, és egy tökéletes élet látszatát keltse. Átveritek magatokat a hamis értékekkel.


Megoldás:

Ne foglalkozz mások véleményével, kapcsold ki a pc-t/telefont, hanyagold a fészbukot és társait, keress olyan elfoglaltságot, ami örömet okoz, töltsd hasznosan az időd! Ne otthon ülj, hanem menj kerékpározni, focizni, horgászni, motorozni, nyaralni, vagy csinálj bármit, ami igazi élményt tud adni.

2017. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

;)

Nem tudom ismered e!

[link]

2017. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...Mintha saját magamról olvastam volna.
2017. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Van egy kis kisebbrendűségi komplexusod is, erre utal, hogy próbálod nyugtatgatni magadat azzal, hogy "Tehetséges vagyok, sokan irigyelnek az agyamért, és nem is nézek ki rosszul."


Miért van az, hogy ha ezt leírom, akkor mindenkinek az az első gondolata, hogy nagyképűségből teszem? Nem tehetek róla, tény, hogy jók a képességeim. Végig kitűnő vagy aközeli tanuló voltam, nem sok tanulással; két felsőfokú nyelvvizsgám van, és felvettek Európa egyik legjobb egyetemére. Nem felvágásból írom, de ezek a tények.

2017. jún. 11. 10:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez kisgyerekkorbol ivodik be.

Ha gyerekkent pl fára másztál volna réten bukfenceztél volna hőlégballonoztál volna, az éntudatod ugy alakult volna ki felnott letedre, hogy kiváncsi nyitott maradsz és mindent megtudsz/probálsz csinálni.

2017. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a világ eljutott odáig, hogy ha valaki azt állítja, mindenhol kamerák és mikrofonok figyelik, az már nem nevezhető elmebetegnek. Hiszen a térfigyelő kamerák. És az internet, és a mobilok. És a röpködő apró drónok. De ha ezek nem figyelnének, akkor is figyel az, aki mindent lát. Jó, hogy tökéleteseknek kell lennünk.


Valahogy meg kellene tanulni ebben az új világban élni. Mondjuk mi van akkor, ha nem vagy tökéletes? Hát, az élet nehéz is és bonyolult is, kisebb hibákat még el lehet követni, csak ne tudja meg senki :)


Saját véleményem szerint ha a világban akarsz boldogulni, a látszat a fontos. Ha a látszatra nem figyelsz, csak a lényegre, akkor nem leszel sikeres ebben a világban.


De egyébként nem a világ fontos, hanem a lényeg.


Na asszem megyek aludni, jobb lesz.

2017. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!