Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar társadalomban nagyon erős a belső - befelé irányuló - agresszió?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy az egyének haragjukat, negatív érzelmeiket jobban szeretik kiélni a saját honfitársaik felé. mint kifelé.

Tehát társadalmi szempontból nézve a dolgot a magyar társadalomban egy nagyon erős befelé irányuló agresszív romboló erő tapasztalható. Ez a negatív tapasztalhatóság erősen kikontrasztozódik idegen, tehát külhoni környezetben élő magyar lakóközönségek életében.


Tehát külföldön is és itthon-otthon is önpusztításról, önmegsemmisítésről lehet megállapítást nyerve beszélni.



2016. ápr. 1. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar társadalom nagyon sok más népet integrált önmagába, akik megőrizték a saját identitásukat is, miközben magyarul beszélnek, de nem magyarnak tartják önmagukat.

Az olyan nemzetiségek mint, a roma, vagy zsidóság integrálódtak, de a különállásukat is megőriztek. De a magyarság alapvető integráló erejét, mint a kereszténységet soha sem fogadták el.



Vannak azonban olyan népek is akik teljesen integrálódtak a magyar társadalomba, és nincs lelki szellemi különállásuk sem. Pld. székelyek, kunok. A székelyek magyarabbak a magyaroknál is, miközben a kereszténységet is felvették.



Azok a csoportok melyek nem vették fel a kereszténységet, idővel a magyar társadalom felett megszerezték az alapvető irányítási eszközöket, az erőforrásokat, és számarányukhoz képest messze felül reprezentáltak a társadalom különböző szintjein a hatalmi gépezetben. Pld. a zsidóság a szocializmus idején (Kun Béla, Rákosi, de akár említhetjük Gyurcsány Ferencéket is).

Amikor a magyar társadalom „felébred”, hogy itt bizony kifosztás zajlik, akkor már erővel tudja vissza szerezni az erőforrásai felett újból a kontrolt.

Azok a részéről akik elveszítették a kontrolt az erőforrások felett nagy trauma ez a számukra, és egy nagyon jelentős gyűlölet hullámot /kat indítanak el a megmaradt eszközeiket felhasználva (sajtó, nemzetközi szervezetek, Soros György), hogy restaurálni tudják a korábbi hatalmi pozíciójukat a magyar társadalomban. Ez valódi háború, amelyben ugyan nem lőnek, de mégis háború, csak hideg háború, amely minden szinten zajlik a társadalomban.

2016. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk a kérdésemet nem ennyire tág platformra kivetítve értettem, de amit írtál az nagyon elgondolkodtató.


Egyébként szerintem működhet tudalatti fajgyűlölet is a magyarság felé magyarországon olyan személyek felől, akik bár magyarnak mondják magukat, magyrul is beszélnek, de nyírják a magyarokat, de vannak olyan magyarok is akik így, ilyen tudattalanul nyírják a nem magyar lélekkel rendelkező, de tőlük magasabb lelki szinten élő és tőlük jóval európaibb honfitársaikat.


Én például magyar vagyok, de félek a masgyaroktól. Én nem szeretek mások szférájába belépni, viszont az általános magyarok rám szállnak, energia elszívóak.

2016. ápr. 2. 14:13
 3/16 A kérdező kommentje:

Feltettem ezt a kérdéstb itt, a gyakoikerdesek.hu-n és törölték.


Olvasd:


"Tisztelt Felhasználónk!


"Hogyan lehtne megakadályozni a liberális destruktivitást Magyarországon?" kérdésed töröltük az oldalról, mivel nem felel meg a kérdéskiírás alapfeltételeinek. Amennyiben sorozatosan megszeged az oldal szabályait, a hozzáférésed tiltásra kerülhet!"


Micsoda liberális cenzúra! Felháborító. Micsoda magyarellenesség uralkodik magyarországon! Ezt meg kell akadályozni!!


Ha akarják, akkor nyugodtan töröljék a hozzáférésemet. Majd nemzetközi oldalakon angolul fogok irkálni a gyakorikérdések-féle szólásszabadságot sértő cenzúráról!


Azonnal rakjátok vissza a kérdésemet!

2016. ápr. 2. 21:37
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

#3: Nem fogják visszarakni a kérdésedet az oldalra!

Az 1. válaszoló fején találta a szöget.

{

-off: Ha rátalálok a kérdéseidre, mindig sikerül egy hatalmas mosolyt csalnod az arcomra. :))

-on:

}

2016. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy tetszenek a kérdéseim. De nem azért teszem fel őket, hogy mosolyogtassak, hanem azért, mert érdekelnek a kérdésekre adott válaszok.


Tudom, hogy nem teszik vissza a kérdést.


Tettem fel másikat.

2016. ápr. 3. 22:39
 6/16 anonim ***** válasza:
# 5: Ellinkelnéd ide pár másik kérdésedet, szívesen olvasnám, légy szíves. :))
2016. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ok, de csak ha titokban tartod!


De biztos, hogy jó ötlet?

2016. ápr. 4. 21:59
 8/16 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 4. 22:02
 9/16 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 4. 22:07
 10/16 A kérdező kommentje:
Nincs több. Új vagyok.
2016. ápr. 4. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!