Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért válaszolnak úgy...

Egyesek miért válaszolnak úgy nyelvi kérdésekre, hogy nem értenek hozzá?

Figyelt kérdés
Persze vannak, akik azért, mert azt hiszik, igazuk van, és tévedni emberi dolog. Nyilván én is mondtam már hülyeséget. De a nyelvek témakörben többször észrevettem már, hogy olyanok is írnak arról, hogy mit jelent egy-egy mondat, akik bevallják, hogy a felét se értik, vagy odaírják, hogy nem biztos, hogy így van. Ez miért jó? de tulajdonképpen más kérdéseknél is látok néha ilyen válaszokat. Szerintem ezek az emberek szeretnék, ha annyira értenének a témához, hogy ők mondhatnák meg a választ. Ti egyetértetek? Vagy mit gondoltok? Észrevette már ezt rajtam kívül valaki?
2017. jún. 11. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán mert mindenki szeretne kicsit villogni a zsenge nyelvtudásával is. Ezzel inkább magát teszteli, hogy "na vajon igazam lesz-e vagy sem". Nem érdekelve, hogy a kérdezőnek hasznos volt -e a válasz és az sem, hogy félrevezeti. Lényeg, hogy ráér a válaszoló, és válaszol, ha csak egy kicsit is konyít hozzá.
2017. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van. Persze biztos van, aki őszintén elhiszi, hogy jó a válasza, de nem is róluk szól a kérdés.


Például emlékszem arra, mikor egy lány egyszer azt írta ki, hogy spanyol két tannyelvűbe jár, és mennyire nehéz, nem szereti. Ez mondjuk megítélés dolga, hogy nehéz-e, de ő felhozott egy bizonyos nyelvtani szerkezetet, az volt a mondat, hogy "elvesztettem a kulcsomat". És erre jött egy válaszoló teljesen arrogánsan, hogy ez tök könnyű, és szó szerint átfordította szavanként, aztán leírta alá a mondatot spanyolul, hogy ELVESZTETTEM - A - KULCSOMAT. Nyelvtanilag helyes volt, de a lánynak ez nem volt semmilyen segítség, mert a lány azt a bizonyos személytelen szerkezetet akarta megérteni, amit ő kérdezett, és ezen nem segített az, hogy valaki, aki annyit ért a nyelvekhez, hogy szó szerint átfordít valamit még a szavak sorrendjét is megtartva, kioktatja, ráadásul teljesen arrogánsan, meg hogy a kérdező milyen hülye, meg mit bonyolítja. Ez azért maradt meg bennem, mert én is akkoriban tanultam spanyolul, és én se értettem elsőre ezt a személytelen dolgot (szó szerint a spanyolok ezt így mondják: a kulcsom elvesztette magát nekem), és ezért nem is mertem volna válaszolni, aki meg ennyit se tudott, csak tökörfordításban magyarosan leírta, az meg kvázi elküldte a kérdezőt a fenébe.

2017. jún. 11. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévedni emberi dolog, de néha tényleg orbitális baromságokat írnak egyesek, hogy arra a válaszra még rossz ránézni is. Kedvencem az, amikor látja, hogy hülyeséget írt, de ahelyett, hogy hagyná úgy ahogy van, visszajön veszekedni a saját maga igazáért.

Amikor meg fordításról van szó, akkor google translateba benyomják és már írják is ki a teljes mértékben értelmetlen mondatokat.

2017. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert villogni akar a semmire.


Tög gáz, én is néha fordítok ott ezt-azt, de háromszor átnézem, jó-e, és ha valamiben nem vagyok 100%- akkor hagyom.


De ennél már csak az a jobb, mikor a sok éve külföldön élő tés szinte második anyanyelvként az adott nyelvet beszélőt ugatják le iskolások, hogy az úgy nem jó. :D

2017. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek. Még ha valaki esetleg bizonytalankodik, talán ő maga rákérdezhet annál, aki másképp válaszolt, hogy "de én így tudtam, nem így van?". Még ez oké, de tényleg egyesek annyira ragaszkodnak az igazukhoz. Meg a Google Translate-es dolog is igaz: nem csak hogy beírják, de egyesek még ajánlják is: miért nem írod be a google-ba, ennyi idő alatt meg meglenne a válasz stb. Hát talán mert baromságot fog kiadni.
2017. jún. 11. 09:30
 6/8 A kérdező kommentje:
*rég meglenne
2017. jún. 11. 09:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezért nem merek válaszolni amikor az angol szöveget kell lefordítani.
2017. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2017. jún. 11. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!