Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen össze omlottam....

Teljesen össze omlottam. Hogyan tovább most? Mi a véleményetek rólam?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. 16-20 éves korom között mély szorongásos depresszióm volt, 2 évig antidepresszánst szedtem hogy egyáltalán legyen erőm valahogy bemászni az iskolába. Itthon le sz...@rtak, azt hitték hogy 4 évig megjátszom magam és hogy olyan lusta vagyok hogy konkrétan végig alszok a 4 fal között 4 évet. 18-20 éves korom között, érettségi után csak okj-hez volt idegzetem, annyira nem bírtam csinálni semmit. Pedig előtte nagy ambícióim voltak egyetemmel karrierrel kapcsolatban. 20 évesen megismertem a jelenlegi barátomat, ő valamennyit tudott segíteni, mára már annyira nem félek az emberektől, ki merek menni az utcára, merek telefonálni meg kérdezni idegenektől, merek dolgozni. Fél évig jártam pszichológushoz, ő rengeteget segített de sajnos fél év után ott hagytam mert alkalmanként 10 ezer volt, és már saját erőmből nem tudtam fizetni. Itthon meg nem szóltam senkinek, mert anyám megállapította rólam hogy a vashiány miatt voltam lepukkadva, a tesóm szerint jól szét keleltt volna b...@szni már rég a pofámat amiért lusta voltam, apám meg mindenért anyámat szidja le ha van valami utána meg anyám üvölti szét a fejemet hogy miattam őt cseszik le.

21 évesen egyetemre akartam menni, de valamiért csak arra tartottam magam hogy foksz-ra menjek. Aztán rájöttem hogy nem akarok logisztikával foglalkozni, jelentkeztem tavaly gazdmen alapszakra.

Most 22 évesen ott tartok, hogy valószínű ki fognak rúgni, mert nem lesz meg a minimum kreditszámom.


Teljesen össze törtem. Nem tudom mi tévő legyek. Az biztos hogy itthon nem mondom el senkinek.

Próbálok tanulni de annyira nem megy hogy hihetetlen. Pedig aki meglát engem, midnenki egy nagyon okos értelmes intelligens lánynak tart. Mindenki azt hiszi rólam milyen okos vagyok, pedig szörnyen butának érzem magam.

Azt tudni kell, hogy kiskorom óta óriási kisebbségi érésem van, mert a tesóm volt itthon (meg jelenleg is az, kutató) a koponya, rengeteg leszólást kaptam tőle is. E mellett óriási önbizalomhiányom van. És egyszerűen ez már idáig fajult. Legszívesebben lelőném magam.

Tele voltam álmokkal, vágyakkal, és nem bírok megvalósítani semmit, mert egyfolytában azt érzem közben, hogy nem érdemlem meg, nekem kell a hülyének lenni, én csak egy kis gyökér vagyok. És iszonyat nehezen tudok bármit is csinálni. Még egy rohadt diákmunkás pakolás előtti éjjel is nem bírok aludni, mert azon agyalok egész éjjel mikor fogok valamit elcseszni.


Légyszi mondjátok el a véleményeteket. Van esélyem szeptembertől folytatni, igaz újra elsőévesként az egyetemet, krediteket át tudom vinni. De már bele fáradtam ebbe az egészbe. Kb 3szor érettségiztem újra hogy sikerüljön valami jobb, de sose sikerült megütnöm a mércét. Még mielőtt nekem estek, a pénzt én kerestem meg rá, mert vállalok suli mellett munkát.


Legszívesebben elbújnék a föld alá. Úgy érzem teljesen el csesztem az életemet, és mások csak hülyére röhögnék magukat rajtam.


Köszi hogy elolvastad.



2017. jún. 19. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
A súlyos depresszió sajnos nem fog elmúlni magától. Amíg nem vagy jól, addig fölösleges bármilyen munkával, sulival próbálkozni. Szerintem először is keress egy jó szakembert, lehetőleg pszichiátert! Mindenben működj vele együtt, állítson be Neked valami jó gyógyszert, és kövesse figyelemmel a gyógyulásodat! De Neked is oda kell tenni magadat! Olvass, jegyzetelj a témáról, keress alternatív gyógymódokat a gyógyszeres terápia mellé, és csináld! Sportolj, alkoss, vagy gyűjts valamit! Meg lehet gyógyulni még a legmélyebb depresszióból is, de ez időt vesz igénybe, és rengeteg energiát kell belefeccölni.
2017. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Ne foglalkozz a sok buta prolival..

Velem is hasonló dolog történt előző félév végén, nekem is hatalmas trauma volt, pedig csak egy tantárgyam nem lett meg, de erre az egyre épült majdnem minden a második félévben.

Szerintem gondold végig, hogy azt tanulod-e, amivel életed végéig szívesen foglalkoznál. Ha igen, semmiképpen ne add fel, mert életed végéig bánni fogod. Egy évismétlés még nem a világ vége, nagyon sok embernek becsúszik. Nyilván nem ok nélkül mondják az emberek, hogy okos vagy... A legtöbb ember nem is gondolja úgy, hogy attól, hogy valaki évet ismétel, buta lenne, ez csak itt gyakori kérdéseken divat...

Szóval röviden én azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel: vagy próbálj még krediteket szerezni, vagy jövőre adj bele mindent, ha ismételsz! Sok sikert :)

2017. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Föld alá bújni emberek közül többnyire a bányászok és a barlangászok szoktak, állatok közül a vakondok, de azokat talán most hagyjuk, nem csak mert emberek vagyunk, hanem mert jól széttúrták a veteményeskertemet. Bányász szerintem ne akarj lenni, nem divatos szakma mostanában és elég gáz fuldokolni a szénporban, tüdőrákot okoz. A barlangász csajok elég vagányak szoktak lenni, full sáros feszülő nadrágban bújnak a föld alá, iszonyúan szexi tud lenni. Villog a fejükön a fejlámpa, amikor dobnak egy sor puszit a mellettük álló fiú nyakába... Szóval barlangásznak, geológusnak lenni klassz dolog! Az egyetemet szerintemen olyan szakon ne kezdj újra, amiről nem vagy meggyőződve, hogy tényleg érdekel is. Esetleg lehet, hogy ezt most egy-két évig nem is kellene erőltetni. Lehet tartanod kellene egy kis szünetet, akár csak ezen a nyáron. Mivel dolgozol és van kereseted, abból menjél kicsit bulizni, pasizni, fesztiválozni, kikapcsolódni és akár barlangászni – csak mert az lányoknál szexi. Kicsit pihend ki magad, kapcsold le a gépet a fejedben és ne gondolj semmire sem. Egyetemet később is végezhetsz, jól tudod ezt Te is. Majd akkor, ha már kitaláltad mi lenne ami tényleg érdekel. A másik dolog: a tesód nem Te vagy, ezt gondolom érted, tehát nem kell hozzá viszonyítanod magad; egy másik ember vagy más elképzelésekkel és vágyakkal. Pont. Pontosan tudni fogod mi a dolgod, ha rájössz, hogy a saját boldogságod a legfontosabb, azt pedig úgy nem fogod tudni elérni sohasem, ha a tesódat akarod utólérni. Önmagadat próbáld utólérni és erre hagyj időt magadnak. Egyébként meg egyáltalán nem buta az, aki ilyen komplex hegyibeszédet tud megfogalmazni és leírni. Szóval rossz hírem van: a butától Te még borzasztóan messze vagy, ahhoz előbb ostobának kellene lenned, de szerintem az Neked nem fog sikerülni, akárhogy is próbálkozol. Tudom, mert én is próbáltam síkhülye selyemfiú lenni, de szóltak nekem is, hogy bocs, de ehhez a szakmához nem vagy elég együgyű.
2017. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
#8! Mit képzelsz magadról, azonnal kérj bocsánatot a hölgytől! Nem szégyenled magad! Indulj a fürdőszobába és vegyél hidegzuhanyt, valamint szappannal jó alaposan mosd ki a szádat! Talán inkább Te nem vagy idevaló, az biztos! Megint valami idióta diszkósgyerek vagy nőgyűlölő, akinek annyi a nyála, hogy vödröt kell a szájához tartani nehogy elárassza a pincében a nagymama régi kredenceit! Egyébként itt ez egy fórum, ahol akár még pszichológusra is akadhatsz, ha úgy hozza a jószerencse! De aki itt pszichológusként ír, az szívességből, ingyen teszi; tehát illik megköszönni neki. Én magam is ajánlottam ezt az oldalt pszichológusnak, nem is akárkinek, olyannak akinek a neve közismert és tudom, hogy szokott válaszolgatni ha ideje engedi.
2017. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azon kívül javaslom, hogy ha új szakembert keresel, akkor az klinikai pszichológus legyen.
2017. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

#14 miert kernek? Azt a stilust kapja, amit ad.

Ellenben Te milyen jogon vagy felháborodva? Azt a stilust szólod meg, amit Te is produkalsz. Alszentségből jeles....

2017. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Úristen, mennyi lelketlen barom van itt...tisztelet a kivételnek...


Kérdező! Nekem elég intelligensnek tűnsz, tudom, hogy nehéz elhinned magadról, nekem is vannak komplexusaim. De ha már sokan mondják rád, az csak jelent valamit, nem? :) Nekem sosem szoktak ilyen jelzővel illetni, ezért is nehéz maradéktalanul elhinnem. Te egy igen értékes lány vagy, aki barmok közé került, és ez a környezet visszahúz. Javaslom, hogy amint anyagi és egyéb lehetőségeid engedik, menj el minél messzebbre, jót fog tenni a környezetváltozás! De nem tudom, hogy mennyire vagy lokálpatrióta, egyszer kaptam a fejemre ezen javaslatomért.


21/F

2017. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha álszent lennék, már régen vallást alapítottam volna és tinilányokat oktatnék bibliatörténetre. Sajnos ez nekem nem adatott meg, irigylem a kispapokat... :-D
2017. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!