Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyenkor tartozok bocsánat...

Ilyenkor tartozok bocsánat kéréssel nőnek vagy nem?

Figyelt kérdés

A volt barátnőmröl lenne szó...nagyon sajnálom, de nem jó lenne bojgatni a témákat.


Tehát mivel eddig sok csajom volt, sokszor ki is b...tak velem és kialakult bennem egy félelem a "játékoktól" ha értitek. Ebbe a lányba szerelmes voltam/rózsaszín köd addig amíg el nem kezdett "kínozni" de szó szerint szexel stb meg vonásokkal, kisebb érzelmi zsarolásokkal amiben tönkre is mentem picit úgy idegileg.


Ő sem tehet róla hogy így szocializalták, hogy akkor jobban értékelem ha szopat, és így utólag sajnálom mert alacsony önbecsülés miatt csinálta, nekem sem magas de mindegy..nem kellett volna semmit csinálnia csak mellettem lennie normális módon úgy hogy nem kínoz.


Elkezdem ez miatt egy idő után tárgyként tekinteni rá belementem a játékokba, feltekennyé tévesek, nyilvános megalázások stb. Mindenki tud a mi kis kalandunkról és kívülről nézve, szánalmas az egész (én is ).


Ezért inkább szakitottam vele, de ő továbbra is alázza saját magát, vissza akar jönni hozzám de nem szeret szerintem csak ő ezt nem tudja és ezért nem jövök vele össze. Elmondtuk egymást mindennek, nyomai maradtak a dolgoknak de miért alázza saját magát ?? Már mindenki egy szemétládának néz engem..nekem meg bűntudatom lett, és kezdem elhinni hogy az is vagyok.


Nem tudom hamis e ez a bűntudat, vagy ő keltette bennem.

Szerintem mind a ketten hülyék voltunk amúgy, de vajon én jobban? Mert tapasztaltabb voltam és kerülhettem volna másképp, vagy ő inkább mert rajtam keresztül próbálta táplálni az önbecsülésesét és én csak vissza adtam?


Vagy egyik sem hanem az a sok szar kapcsolat ami neki is meg nekem is volt? Tartozok neki ezek után valamivel? Vagy csak saját magamat aláznám és ez a célja ?

Na kicsit bonyolult lett de köszönöm a válaszokat 😀


2017. jún. 19. 21:47
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Az, hogy ő "rosszul szocializálódott" kvára nem indok arra, hogy veled így viselkedjen, hogy elhordjon mindennek, hogy játszadozzon veled, zsaroljon, manipuláljon stb. Neked pedig főleg nem kell eltűrnöd ezt, mikor nyilvánvalóan rossz hatással van rád meg az idegeidre. Ez nem egy egészséges kapcsolat (volt).


Az sem túl szép, hogy te belementél ebbe, viszonoztad a játszadozást, nem volt okos döntés, de kiléptél belőle, ami szerintem tiszteletre méltó, és bizonyára nem is volt egyszerű.

Innentől kezdve nehogy neked legyen bűntudatod.

Jó, sokan szemétládának néznek, mert a csaj mártírkodik, tovább vergődik, oké, hadd csinálja. Lépj túl ezen, felejtsd el a csajt, és ne foglalkozz vele.


A manipulatív emberek nagyon jól tudják, hogyan érjék el, hogy még te érezd magad bűnösnek a saját viselkedésük miatt, a bűntudat, amit érzel, az is a manipuláció eredménye.


Szóval ne érezd magad szarul, lépj tovább és eszedbe ne jusson a lánnyal vagy a társaságával foglalkozni ezután.

2017. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

valószínűleg túlságosan kontroll átadó voltál,amit meg a nők keményen büntetnek.

kb pont így ahogy írod.

idegeket felőrlő negatív játszmákkal.

plusz hiányzott bizonyos fokú retorzió az egyértelműen negatív és rosszindulatú játszmázásért.

maga kérdés feltevés is egy kontroll átadás.

hoztál egy döntést,beláttad hogy nem bírsz vele és kártékony rád.

akkor mi a fa-szért kérnél te bocsánatot?

2017. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm gyorsan el is felejtem ezt a gondolatot, köszönöm szépen a válaszokat 🙂
2017. jún. 19. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon bonyolult, mégis tök jól leírtad. Elég jól tisztában vagy magatokkal.

Sajnos sok problémátok van, ennek orvoslására egy párkapcsolat nem alkalmas, csak megterhelitek ilaen mentális problémákkal a szerelmi kapcsolatot. Ekkora gondokat egy kapcsolat egyszerűen NEM BÍR KI.


"nyomai maradtak a dolgoknak"

Ez mit jelent pontosan?


Amikor TE szivatod, alázod a lányt, akkor kell észbe kapnod, hogy miért csinálod ezt. Szükséged van rá, hogy a kegyetlenkedések ellenére is melletted maradjon, csak ebből érzed, hogy elég jó vagy, vagy szerethető vagy?


És amikor észbe kapsz, hogy éppen bántod a másikat, kell szaksegítséget kérni, hogy ne tedd vele ezt. Ez egy szerelmi kapcsolatba nem való!

Egy egészséges önértékelésű lány, akinek tiszta, hogy mi a szeretet és mi nem, sokkal hamarabb lelép, annyi a különbség.

2017. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nőként írom: nem kell bocsánatot kérned!

Ez nem szocializáció kérdése, ez a játszmázás max. tizenéves korban menő, utána már nevetséges.

Lépj tovább, és legközelebb ne menj bele ilyen hülye játszmákba.

2017. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőtöknek el kellene menni (külön-külön) pszichológushoz, aki sok mindent rendberak a lelketekben, az önbecsülésetekben. Aztán érett, helyrejött lelkivilégú emberként elnézést kértek egymástól a sok kölcsönös szívatásért és továbbléptek mind a ketten.
2017. jún. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!