Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki csúnya attól miért...

Ha valaki csúnya attól miért tartanak az emberek?

Figyelt kérdés
Mintha az lenne hogy minél csúnyább valaki annál előítéletesebbek lennének vele az emberek, mintha a csúnyaság bizalmatlanságot és megvetést gerjesztene másokban, és elkerülik messze ha lehet
2017. jún. 22. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit mi csúnyának látunk az általában nem egészségeset, beteget jelent, így az ilyenektől evolúciósan stabil stratégia (ESS) volt elhúzódni.

Aki nagyon csúnya és ezért elhúzódnak tőle az emberek az könnyen lelkibeteggé válhat, ami miatt még inkább tartanak tőle, néha joggal, néha alaptalanul.


Kivételt jelent, ha a csúnya ember más területen kiemelkedő sikereket ér el, kiemelkedő tehetség, jelentős személyiség, nagy emberbarát, eredeti jó fej, mert akkor feltűnő csúnyasága vonzóvá is teheti. (e.g. Gobbi Hilda aki kivételes személyiség és nagy színészzseni volt, vagy Jean-Paul Belmondo aki olyan csúnya hogy az már szép...)

2017. jún. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig csak olyan csúnya emberekkel találkoztam, akik azért voltak csúnyák, mert egyszerűek nem érdekelte őket a külsejük, nem adtak magukra semmit, amivel mondjuk enyhítették volna az összhatást. Büdősek voltak, nem tisztálkodtak, koszos ruhákban, rendetlenül jártak. Na én ezektől az emberektől tartok, mert saját magamat tartom annyira, hogy ne alacsonyodjak le a szintjükre. Bocsánat, ha ez bárkit megbánt, nekem ez a véleményem.
2017. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont.

Mindenkinek más a csúnya.

Én amúgy tömegközlekedésen előbb ülök csúnya emberek mellé, a nagyon szép (standard) nőktől, férfiaktól zavarban vagyok.

2017. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!