Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki a mai...

Van köztetek olyan, aki a mai napig is "koncentráltan/feszülten" vezet?

Figyelt kérdés
Nem elsősorban azokra gondolok, akik két kézzel, előredőlve, meredt szemekkel szorongatják a kormányt (persze ha van köztetek ilyen rá is kíváncsi vagyok), hanem azokra, akik a mai napig rákoncentrálnak a vezetésre és óvatosak. Ez alatt azt értem például, hogy laza beszélgetést nem tudtok kivitelezni és sokszor visszakérdeztek illetve a kötöttség egyfajta megszűnését érzitek amikor kiszálltok a kocsiból. Szokták mondani, hogy a közúton úgy lehet legnagyobb eséllyel elkerülni egy balesetet, hogy azt gondold mindenki potenciális veszélyforrás (valaki áthajt a piroson és neked keresztből számítanod kell rá vagy nem tudhatok mikor nyom előtted egy satuféket ezért nagy követési távolságot kell tartanod). Szóval ilyen felfogásban közületek kik azok, akik vezetnek? Írjátok le, hogy mennyire vagytok odafigyelőek a közúton és milyen a stílusotok (előzés, sebesség, parkolás stb.) Én például annak idején sokszor nem értettem mit mondott az oktató, amikor beszélgetett velem, mert annyira koncentráltam a legkisebb dologra is, hogy egyszerűen nem tudtam rá figyelni illetve többször is megnéztem melyik sávban vagyok, hogy nehogy rossz helyre kanyarodjak. Írjátok le ti is a tapasztalataitokat, kíváncsi lennék rá. :)

2017. jún. 26. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem beszélgetek, figyelek senkire.

Nem telefonálok.

Ha evés, ivás muszáj akkor odapakolok mindent, hogy ne kelljen matatni.

Extra figyelmesen hajtok de nem fáraszt le.

A jobb kezem mindig a váltón van uh a kormányra egy kéz jut.



Ha a szembejövőt nem zavarom azonnal előzök. Akár kanyarban, záróvonalon, bárhol . Megtanultam viasszahúzódni ha mégis jön vki.


30 as övezet, óvoda előtt: 25

Lakotton belül: 60-65

Kívül: 100-135

Pálya: 140-160


Éjjel kicsit visszaveszek.

Amúgy amíg nem jön senki a felezőn megyek, gyalogos, vadak, stb miatt.


Mindig minimális követési távot tartok (messze nem szabályosat.)

Parkolni akárhol, akárhogy. ( rokkant meg ilyesmi nem)

Városban sorolgatni, centizgetni, udvadiaskodni, gyalogost átengedni szeretek.

2017. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én még inkább friss jogsival rendelkezek (3 éve van meg) de én is ebbe a koncentrált/feszült sofőr kategóriába tartozok.


Vezetés közben beszélgetni nem igazán szeretek/tudok, mert pont úgy mint te, a felére nem emlékszek mit beszéltek hozzám mert az útra koncektrálok. Ha más is ott van velem a kocsiban, nem szeretek zenét hallgatni, de ha egyedül vagyok akkor mindig szól a rádió/zene. Nem tudom miért.


Külföldön is vezettem, akkor jöttem rá, hogy hosszú távon még elég könnyen elfáradok, 4,5-5 órát bírtam folyamatosan ha a határon való várakozást nem nézzük.


Én igazából a családom autóját féltem a legjobban. Hiába van benne minden segédberendezés, szinte rosszabbul érzem magam benne mint a közepes Peugeotba amit eladtunk. Esküszöm hiányzik. Azóta bénán parkolok, kamera helyett még sokszor tükröt használok, előzni szerintem kétszer mertem ezzel az autóval... Hát, remélem egyszer majd elmúlik ez az érzés!


Óvatosan vezetek, de nem lassan. Az előttem szólóhoz hasonlóan. Szerencsére a vadaktól már annyira nem félek, mert az autó fékezett kétszer is magától egy figyelmetlen őzike miatt.


Szerencsére egy régi rossz szokásom már elmúlt. Eleinte mindig az út széléhez közelebb vezettem, mert azt hittem majd a tükör találkozik a szembejövővel. De nem. Azóta szerencsére már biztosan vezetek a sáv közepén.


Te gondolom már régóta vezetsz. Pontosan mióta?

2019. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!