Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan emberek (főleg...

Vannak olyan emberek (főleg nők) 15-30 között, akiknek nincs facebookja, nincs netes telefonja, és leginkább csak személyesen lehet velük kommunikálni?

Figyelt kérdés

Annyira utálom ezt a képmutató, folyamatosan telefonozós, online világot, hogy hányni tudnék. Egymás ki**szott oldalait böngészik, mert annyira nincs más szórakozásuk az életben, és annyira nem tudnak mit kezdeni magukkal, hogy inkább más életét lesik, elképzelhetetlenül szánalmas ez a viselkedés. Primitív, büszkétlen, szégyen. Nem gondolnak bele emberek, hogy mi a tökömet csinálok, amikor Julcsi meg Pisti képeit nézegetem? Meg jajj, lájkolom, hogy összejött Zsófika, meg a KisZoli? Egy undorító bulvár az egész facebook, és ahelyett, hogy emberek mondjuk tanulnának, mozognának, kirándulnának, mittudomén, kitanulnák a tőzsdét, és meggazdagodnának, inkább böngészik más senkik baromságait. Eleve, aki kiposztolja, hol volt, mit csinált, már szánalomra méltó, de aki még azt meg is nézi, meg görgeti a főoldalt, na az már tényleg maga a métely, (és most nyilván nem azokra gondolok, akik napi 1 percet eltöltenek online, hanem azokra, akik órákat ott szaroznak) szemen is köpheti magát az ilyen, mert annyira nem tartja méltónak a saját idejét, hogy normális, hasznos dolgokra költse.


Oké, ennyi szöveg szerintem elég volt ahhoz, hogy beindítsak egy iszonyatos lavinát, kíváncsi vagyok, milyen vicces érvekkel próbálják majd a facebookfüggők védeni a kis facebookfüggőségüket. Biztos ilyenekkel, hogy "csak a hírekért megyek fel", vagy "csak megnézem a barátnőm nyaralós képeit, és már lépek is ki" stb. Egyrészt úgyis hazúgság, másrészt nem lehet személyesen megnézni a képeket mondjuk egy összejövetelen? Ahol még történetet is kapnátok a kép mellé? Ha minden online megy, akkor mi marad a személyes találkozásra? Akivel meg nem találkozol személyesen, az meg ki a máriapócsi könnyező pávián csupasz seggét érdekli?


De visszatérve a kérdésre, van remény? Vannak még olyan emberek, akiknek hozzám hasonlóan nincs facebook-juk? Meg semmi más, se insta, se twitter, vagy tökömtudja mik vannak még, vagy ha van is, egyáltalán nem böngészgeti? Nekem egyedül Gmail chat-em van, amivel tartom a kapcsolatot a barátaimmal, azt is csak akkor, ha éppen nem tudunk személyesen találkozni.


24/f



2017. jún. 29. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Netes telefonom van, de csak a híreket olvasom el reggelente, illetve munhelyi email-eket küldök. Nem vagyok fent egy közösségi oldalon sem és nem is tervezem. Egyetértek veled, semmi értelmük, csak még távolabb kerülnek az emberek egymástol.

23L

2017. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Látszik, hogy te sem jártál egyetemre, ott alap, hogy facebookon keresztül osztjuk meg és beszéljük meg a dolgokat, mert pont ezért is készült, e-mailen nem lehet megoldani. Ha szerinted ez gáz, akkor gondold azt, attól még nem lesz igazad és felsőbbrendű sem leszel azért, emrt nem használod. Jah és a métely az egy állat, a hazugságot meg nem úgy írjuk, hogy "hazúgság".
2017. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42/F vagyok, bocs. Nincs fakebukom, nem tudom, mi az az insta, meg twitter, de teljesen normális embernek érzem magam. Nem érdekel, hogy ki kivel jött össze, vagy hol nyaralt. Viszont egyedül megtanultam dobolni, szeretek íjászkodni, bicajozni. Vannak céljaim, terveim, amiket meg fogok valósítani. Sokszor azt érzem, hogy némely emberek szörnyethalnának, ha elmenne a net. Én észre sem venném, max nem tudnék gyakorizni.
2017. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
90%
Számos ember ismerek, akinek nincs facebook-juk. Nekem speciel van, a barátaimmal ott tartom a kapcsolatot, az egyetemi csoporttársaimmal van egy közös csoportunk, ahol megosztjuk egymással a tételeket stb. Szóval a facebook ebből a szempontból egy hasznos dolog. Emberfüggő, hogy ki használja értelmes célra, és kinek jelenti csak a bulvárt meg a pletykát. Szerintem nem elítélendő ha valakinek, vagy éppen hogy nincs, ebből még nem lehet semmilyen messzemenő következtetést levonni, a legtöbb ismerősöm tényleg csak kommunikációra és kapcsolattartásra használja, nem pedig élete minden egyes percének megosztására.
2017. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
87%

És az mennyivel jobb ha azt mondja egy illető, hogy mindenki a telefonban éli a világát? "Bezzeg régen....bla...bla..bal." És ő is ugyan úgy csinálja mikor azt hiszi nem látja senki.

Ez sem jobb sőt..

2017. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyik válaszra reagálva, egyetem befejezése után rögtön töröltem magam.(egyébként beszélgetésre ott a messenger, nem kell fiók is hozzá) Amúgy nincs netes telefonom se.
2017. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szánalmas az, aki nem tudja a technikát a saját hasznára fordítani. Lehet élni telefon és internet nélkül, csak nem érdemes, mert megkönnyíti az életet. Az egy dolog, hogy az egyetemen alap volt, hogy ezt használtuk, de utána is ott zajlik minden, pl. én kutatóként dolgozom, konferenciákról értesülök a fb-ól, másik kutatókat ismerhetek meg stb. Jah és egy teljesen más szakmát is megtnaultam a neten keresztül.

Ez olyan mint pl. az amisok sem használnak elektronikát, viszont ezzel a saját életüket nehezítik meg és ott próbálják kijátszani, ahol csak tudják, mert csökönyösek feladni ezt az id.óta hitet. Aki csak a rosszat látja a modern világban az az ő baja, de ettől nem okosabb lesz, csak korlátolt gondolkodású

2017. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Először akartam egy normális választ írni, de ahogy elolvastam a kérdés alatti szöveget egyből bizonyossá vált, hogy megint csak a szokásos.

Egy utálatos, unatkozó, magányos ember jött ide levezetni a frusztrációid. Valójában nincs is kérdésed, nem szeretnél semmit megtudni, csak ide jöttél dühöngeni.

2017. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
frusztrációit*
2017. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

100-adszorra sem rossz a facebook, maximum a felhasználóját hibáztathatod. Attól, hogy egy csaj fent van facén, nem lesz instant az a sablon, amit több sorban tök feleslegesen részleteztél.

"Eleve, aki kiposztolja, hol volt, mit csinált, már szánalomra méltó, de aki még azt meg is nézi, meg görgeti a főoldalt, na az már tényleg maga a métely"

Hát persze... Mégis miért lenne szánalmas? Te miért érzed bárkinél is jobbnak magad? Pont az ilyen lenéző, nagyképű emberek azok, akik valami érthetetlen módon sokra tartják magukat, egy komolyabb ismertségben könnyen kimutatják, hogy igazából mennyire kétszínűek és frusztráltak. A te soraidból is tökéletesen ez látszik.

"kíváncsi vagyok, milyen vicces érvekkel próbálják majd a facebookfüggők védeni a kis facebookfüggőségüket"

Mire is vagy kíváncsi? Eleve elzárkóztál attól, hogy lehet a facebook mellett normális érvet felhozni. Egy ilyen beszűkült emberrel, szerinted miért állna le bárki is vitázni? Képtelen vagy rá. Pont olyan elvakult vagy, mint akiket lenézel.

"Biztos ilyenekkel, hogy "csak a hírekért megyek fel", vagy "csak megnézem a barátnőm nyaralós képeit, és már lépek is ki" stb. Egyrészt úgyis hazúgság, másrészt nem lehet személyesen megnézni a képeket mondjuk egy összejövetelen? Ahol még történetet is kapnátok a kép mellé? "

Miért lennének ezek az érvek hazugságok? Ha valakit a hírek érdekelne, áruld már el, hogy miért járjon fel 20 hírportálra, amikor egy felületről megkap mindent? Mert TE képtelen vagy kezelni a facebookot?

Szerintem mindenki szívesen megnézné élőben az ismerőseinek a képeit és hallgatna mellé sztorit. Megadod a címed, hogy pár százan elmehessünk hozzád és kifizeted nekünk a repülőjegyeket, utazási költségeket, a kieső munkanapot és hasonló dolgokat?

"Nekem egyedül Gmail chat-em van, amivel tartom a kapcsolatot a barátaimmal, azt is csak akkor, ha éppen nem tudunk személyesen találkozni. "

Jééé... Te is használsz közösségi platformot. Látod, te pont olyan vagy, mint mi. Csak gyerekes felsőbbrendűségi tudattal.

2017. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!