Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan emberek (főleg...

Vannak olyan emberek (főleg nők) 15-30 között, akiknek nincs facebookja, nincs netes telefonja, és leginkább csak személyesen lehet velük kommunikálni?

Figyelt kérdés

Annyira utálom ezt a képmutató, folyamatosan telefonozós, online világot, hogy hányni tudnék. Egymás ki**szott oldalait böngészik, mert annyira nincs más szórakozásuk az életben, és annyira nem tudnak mit kezdeni magukkal, hogy inkább más életét lesik, elképzelhetetlenül szánalmas ez a viselkedés. Primitív, büszkétlen, szégyen. Nem gondolnak bele emberek, hogy mi a tökömet csinálok, amikor Julcsi meg Pisti képeit nézegetem? Meg jajj, lájkolom, hogy összejött Zsófika, meg a KisZoli? Egy undorító bulvár az egész facebook, és ahelyett, hogy emberek mondjuk tanulnának, mozognának, kirándulnának, mittudomén, kitanulnák a tőzsdét, és meggazdagodnának, inkább böngészik más senkik baromságait. Eleve, aki kiposztolja, hol volt, mit csinált, már szánalomra méltó, de aki még azt meg is nézi, meg görgeti a főoldalt, na az már tényleg maga a métely, (és most nyilván nem azokra gondolok, akik napi 1 percet eltöltenek online, hanem azokra, akik órákat ott szaroznak) szemen is köpheti magát az ilyen, mert annyira nem tartja méltónak a saját idejét, hogy normális, hasznos dolgokra költse.


Oké, ennyi szöveg szerintem elég volt ahhoz, hogy beindítsak egy iszonyatos lavinát, kíváncsi vagyok, milyen vicces érvekkel próbálják majd a facebookfüggők védeni a kis facebookfüggőségüket. Biztos ilyenekkel, hogy "csak a hírekért megyek fel", vagy "csak megnézem a barátnőm nyaralós képeit, és már lépek is ki" stb. Egyrészt úgyis hazúgság, másrészt nem lehet személyesen megnézni a képeket mondjuk egy összejövetelen? Ahol még történetet is kapnátok a kép mellé? Ha minden online megy, akkor mi marad a személyes találkozásra? Akivel meg nem találkozol személyesen, az meg ki a máriapócsi könnyező pávián csupasz seggét érdekli?


De visszatérve a kérdésre, van remény? Vannak még olyan emberek, akiknek hozzám hasonlóan nincs facebook-juk? Meg semmi más, se insta, se twitter, vagy tökömtudja mik vannak még, vagy ha van is, egyáltalán nem böngészgeti? Nekem egyedül Gmail chat-em van, amivel tartom a kapcsolatot a barátaimmal, azt is csak akkor, ha éppen nem tudunk személyesen találkozni.


24/f



2017. jún. 29. 18:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én kb. fél évet voltam fent Facebookon évekkel ezelőtt, aztán töröltem magam, mert nem láttam értelmét. Most is van, aki folyton tukmálni akarja rám, mintha a puszta létem múlna rajta, hogy ott vagyok-e vagy sem. Hát nem, és kész. Az ismeretségi és baráti körömben tudjuk tartani a kapcsolatot e-mailen, telefonon és persze személyesen is.

Szeretek olvasgatni a neten, zenét hallgatni, filmeket, koncerteket nézni. Hébe-hóba beszélgetek néhány fórumban. Munkát kerestem rajta, adtam-vettem ezt azt...Szóval, nagyon hasznos dolog ez a net, pedig én már középkorú vagyok, tehát nem ezen nőttem fel. De már annyira a mindennapok része lett. De a telómon nincs net, csak otthon. Ja, meg a munkahelyemen, de ott eleve használjuk.

Anyám nagy Facebookos, még én regisztráltam fel, mert érdekelte. Egész nap otthon van, mert le van százalékolva, unatkozik, ott jól elvan, bár, szerintem már kezd függővé válni...Beszélget, képeket osztogat meg, szerzett néhány barátnőt / igaz, ezek közül eddig csak egyszer találkozott személyesen az egyikkel /. Egyrészt jó, mert leköti. Másrészt nem nagyon akarok hallani a "fa*zbúkról", mert már néha unalmas.

Baromi nagy függővé tud tenni embereket, és tényleg mindent képesek kiposztolgatni magukról, ami a vén Istent sem érdekli. Mondtam is anyának, hogy csak óvatosan, mit ad ki magáról, illetve kinek a képét osztja meg valahol / már ebből is volt kisebb cirkusz valakikkel /. Szóval, ezt is ésszel kell használni, mert persze jó oldala is van, nyilván.

2017. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, mégis írok egy részben normális választ, mert kikívánkozik belőlem:

Az emberek 90%-a két dologra használja a facebookot, és ebből egyik sem az annyira gyűlölt képek nézegetése meg posztolgatása:

- Chat amit a kérdező is használ Gmail-en, csak hát az eleve sokkal sz..rabb, de ő valami elb..szott frusztráció miatt kizárólag azt használja. Igen, rosszabb, ebből ne nyissunk vitát, kevesebben használják, funkcióiban meg nulla.

- Média követés. Saját példa: van egy tucatnyi blog aminek érdekelnek az írásai, de nem akarom őket egyesével nézegetni naponta meg RSS-el sem akarok szórakozni. Mennyivel egyszerűbb belájkolni és egyből látom ha van valami és fellépek Facebookra?

2017. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

Én a myvip/msn-en időszakban megtanultam azt, hogy semmi értelme ilyenekre pazarolni az időt. Persze így elég erőteljesen kirekesztve érezheti magát az ember, és őszintén semmilyen pozitív hatását nem érzem annak, hogy nem használok gyakorlatilag semmiféle social mediát. Lehet könnyebb, jobb lenne az életem ha ezeken az oldalakon aktívan fent lennék, de valahogy egyáltalán nem akaródzik regisztrálni egyikre sem.


Szerintem főleg Magyarországon azért lett ilyen rossz hatása az egésznek, mivel sok esetben korábban is azt nézték az emberek, hogy mit dolgozol, mennyire vagy tanult, mennyi pénzed van, hol helyezkedsz el a társadalmi ranglétrán, nős/férjezett vagy-e már stb. Ez az egész meg csak rátett még egy lapáttal. Ettől én úgy érzem, hogy az emberek még inkább elidegenedtek egymástól. Mintha egy diplomás irodista és egy szakmunkás gyárban dolgozó nem szólhatna egymáshoz. Aztán azt se felejtsük el, hogy Amerikában van ennek ám óriási kultúrája, mikor a kitudja milyen egzotikus nyaralásokat, drága ételeket, tökéletes barátnőt fényképezik le és rakják fel, mintha úgy telne a mindennapjuk. Ezáltal beindul a csorda szellem és mindenki megpróbál hasonló képet alkotni magáról, még ha a büdös életben sem lesz azon a szinten az egzisztenciája. Az ilyen szegény országokban, mint a miénk is pedig ki akarnak tűnni valahogy az emberek, most épp azt a korszakot éljük, hogy a világhálón a tökéletesség mutatásával.

2017. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem főleg Magyarországon azért lett ilyen rossz hatása az egésznek, mivel sok esetben korábban is azt nézték az emberek, hogy mit dolgozol, mennyire vagy tanult, mennyi pénzed van, hol helyezkedsz el a társadalmi ranglétrán, nős/férjezett vagy-e már stb."


A felhasználók túlnyomó többsége ilyen adatokat nem ad meg magáról, nem kötelező egyáltalán. Nekem sincs kint, nem mintha titok lenne, hogy hol dolgozom, vagy hogy ki a barátnőm, vagy épp ki nem.


"Aztán azt se felejtsük el, hogy Amerikában van ennek ám óriási kultúrája, mikor a kitudja milyen egzotikus nyaralásokat, drága ételeket, tökéletes barátnőt fényképezik le és rakják fel, mintha úgy telne a mindennapjuk. Ezáltal beindul a csorda szellem és mindenki megpróbál hasonló képet alkotni magáról, még ha a büdös életben sem lesz azon a szinten az egzisztenciája."


Mert aztán az hatalmas bűn, ha valaki nyaralásos képeket mutogat az ismerőseinek. Tisztára úgy csinálsz, mintha 10-20-30 éve nem ugyan ez ment volna, csak akkor VHS-re kimásolt kézikamerás videókat meg fényképeket nézegettek az emberek egymás "kalandjairól".

Amúgy meg milyen elképesztő egzisztencia kell ma már a külföldi úthoz? Gyakorlatilag olcsóbb egy fapados repjegy Londonba, mint a távolsági buszra a jegy oda-vissza a szüleimhez.

2017. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni mi a francért kötekedsz. Normálisan válaszoltam a kérdezőnek. Lehet agyadra ment már a sok internet? Számomra Anglia nem egy egzotikus ország, de mondjuk Thaiföld igen. Aztán ha az ember munkahelyen dolgozik nem engedheti meg magának, hogy 2-3 havonta utazgasson, mégha a pénztárcája meg is engedné.
2017. júl. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért, akik a képeket kirakják 2-3 havonta utazgatnak Thaiföldre? Ez meg egy fórum, szóval ha te azon háborodsz fel, hogy reagálnak a hozzászólásodra, akkor szerintem rossz weboldalon vagy, kapcsold ki a számítógépet.
2017. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Figyelj... Volt Facebookom 4 évig, de elég is volt, úgyhogy több mint fél éve töröltem magam. És nem lettem kevesebb. Messengerem sincs, szóval aki akar az telefonon, vagy Viberen megtalál. Instagramnak is meglehet a maga varázsa, de azt nem értem, hogy azokat akiket nem, vagy csak látásból ismer valaki, azt minek követni? Twitterem van, mert a számomra fontosabb híreket (motorsport, hírek, foci) ott könnyebben megtudom, mintha folyamatosan rákeresnék Googleval. Twitteren legalább nem talál rám a sok szerencsétlen likevadász az ismeretségi körömből.
2017. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ugyan úgy használsz egy csevegő alkalmazást és egy közösségi oldalt :D Ezek egymás teljesen megegyező helyettesítői, vágod?
2017. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ja, csak Viberen kb 2 emberrel (barátnő és legjobb haver) beszélek folyamatosan. Nem azért mert nincsenek barátaim, hanem mert ha valami fontos, akkor azt személyesen intézem. A barátaság meg nem attól barátság, hogy folyamatosan "írok" a barátaimmal.


Twitteren meg szabad vagyok mindenkitől.


Egyébként F/17

2017. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!