Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért különbözik ennyire az...

Miért különbözik ennyire az Észak-európai (pl. skandináv, német), és a Dél-európai (pl. olasz, spanyol) emberek átlagos viselkedése (ha tényleg különbözik)?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenhol vannak mindenféle emberek, de állítólag átlagosan az északiak inkább befelé fordulók, távolságtartók, és nyersek (de őszintébbek is), viszont sokkal pontosabbak, és alaposabbak, míg a déliek azok sokkal közvetlenebbek, segítőkészebbek, és kedvesebbek, viszont gyakran túlzottan is foglalkoznak a másik emberrel (beleszólnak a másik dolgaiba, és sokkal pletykásabbak), és kevésbé jellemző, hogy megmondanák a negatív véleményüket, nehogy megsértsék a másikat, és ők sokkal lazábban veszik a dolgokat. Én nem nagyon jártam külföldön, de az ismerőseim, akik többször voltak, és ismernek ottani embereket is, ők mondták azt, hogy az északiak pontosabbak, alaposabbak, tiszteletben tartják a magánéletet, viszont gyakran arrogánsabbak, és távolságtartóbbak. A déliekre meg azt, hogy ők közvetlenebbek, segítőkészebbek, viszont nem igazán létezik a fogalomtárukban olyan, hogy magánszféra, és hanyagabbak, illetve nem mindig őszinték. A magyarok meg állítólag a kettő között vannak.

2017. júl. 1. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszokkal, portugálokkal dolgoztam, ill. dolgozok. Ők az egyik pillanatban énekelnek és táncolnak, tíz perccel később meg sírnak, mint valami kisgyerek (ez náluk elég gyakori). Azon egy pillanatig sem gondolkodnak, hogy hátbaszúrjanak, és ők nem ismerik a "jó tett helyébe jót..." Tény, hogy a szemedbe többnyire kedvesek, és tényleg nem erényük az őszinteség.

Amúgy aranyosak, ha jó napjuk van, élmény velük dolgozni.

2017. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Norvégia-Svédország viszonylatában tudom írni: valóban sokkal zárkózottabbak az emberek. Nagy házakban, iszonyú jólétben élnek, az időjárás miatt ugye nem ülhetnek a ház elé a kispadra pletykálni. Kimértek, de ha valamit kérdez az ember, vagy valamiben segítségre van szükséged, akkor lehet rájuk számítani. Én pl. Bergenben (esőben) megbotlottam és elestem: azonnal ott volt két egyetemista lány hogy segítsen, de megállt egy autó is, és látva hogy mindenem csupa víz, felajánlotta hogy hazavisz, ami kb. 20 km-re volt, a város másik részén.

A függönyt nem ismerik - vagy ha igen, akkor sem húzzák össze. Nem szégyellősek. Norvégiában rengeteg könyvtár van, és azok mindig tele vannak! Mindenhol hihetetlen tisztaság, ellenőrt nem láttam, rendőrt vagy kétszer...

Nincs korrupció!!! És nem lóg senki a buszokon!

Szexuálisan nem a polgári erkölcs bajnokai...

2017. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valoszinüleg a tél miatt alakult ki. Párszáz éve hogy tuléljék a telet szükség volt hasonló viselkedés modokra. pl nagyob önfegyelem stb.
2018. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!