Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sírunk temetéskor?

Miért sírunk temetéskor?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szeretteink elvesztése miatt, de azon kívül miért pont a sírás?


Az állatok nem sírnak ha kicsinyeik elpusztulnak és utána eltemetjük őket.



2017. júl. 2. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenki sír temetéskor,sőt van aki nem is szomorodik el egy ilyen dolog miatt.

Nem tudom,hogy miért pont sírunk,de az állatok is tudnak,és szoktak is :)

2017. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezt most komolyan kérdezted, vagy rossz viccnek szántad?
2017. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Én sosem sírok temetéskor, valószínűleg azért mert tisztában vagyok azzal hogy ez az élet rendje.
2017. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Az a jó, ha valaki meghal, mert nem kell többet szenvednie ezen a világon. Én szerintem nem kell sírni, mert jó annak, aki már meghalt. Persze lehet, hogy azért ez a véleményem, mert depressziós, öngyűlölő, mentális beteg vagyok.
2017. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Valójában saját magunkat siratjuk, vagy a többi hozzátartozót (pl árván maradt gyerekeket).


Az állatokat nem szabad ebbe belekeverni, mert az ember sokkal összetettebb aggyal rendelkezik, így az érzelmei is bonyolultabbak. De például az elefántok tudnak gyászolni.

2017. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy a sajátomon tuti nem fogok. :D
2017. júl. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!