Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy törjek ki abból, hogy...

Hogy törjek ki abból, hogy még mindig nagyon befolyásol a szüleim véleménye rólam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mintha még most is nekik akarnék mindenben megfelelni, miközben ezt kiterjesztettem a párkapcsolataimra is. Hiába tudatosítom magamban, hogy senkinek se akarjak megfelelni, tudat alatt csak arra vágyom, hogy anyukám is elégedett velem és a párom is. Mintha csak ez lenne az életem két boldogságforrása: ha anyukám elégedett velem (általában akkor az, ha van párom és jól megy az egyetem, mintha még mindig gimiben tanulnék, úgy áll hozzá), és ha van párom, aki elégedett velem.

És ez szörnyű :D

Mert ahogy tapasztaltam, a kettő üti egymást. Nincs párom, mert nem tudom magam elfogadni és azt várom, más fogadjon el, és közben stresszel anyukám elvárása is.

Most is nem rég szakítottak velem, el se akarom mondani, mert úgy se értené, csak sajnálna, és nem értené, miért ilyen a lánya, hogy minden srác kidobja csak. Egyszerűen nem érti ezeket a dolgokat, de közben meg nyomást tesz rám, és inkább menekülnék csak, pedig szeretem.

Nyilván az lenne a legjobb, ha elengedném ezt az egészet, és a saját értékeim alapján el tudnám fogadni magamat, de fogalmam sincs, hogy csináljam.


2017. júl. 4. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Tűzz ki egy nem túl nagy célt, ami független a problémáidtól és elérhető a közel jövőben. Öszpontosíts arra. Fektess bele sok munkát. Hátha picit el tudsz vonatkoztatni.

Sok időbe tellehet míg találsz egy olyan párt találsz aki nem él vissza a túlzott oda adással. Továbbá ha nem tudod ki vagy és idomulni próbálsz ( túlzottan ) az nagyon kiábrándító. Fektess le alapelveket, definiáld magad.

2017. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, már temettem a kérdést :)

Most kitűztem a közeljövőre két célt, egyik sem kapcsolódik a társkereséshez és a családomhoz sem direkt.

Emellett pszichológushoz is fordulok, mert már az is, hogy ide kiírtam a kérdést, segített, mert valahogy jobban rálátok most a problémára.

2017. júl. 6. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök :)
2017. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!