Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szoknak le erről?...

Miért nem szoknak le erről? Mit mondhatnék nekik?

Figyelt kérdés

Amint látjátok, rettentő hosszú lett, de akinek van ideje kérem olvassa el. Válaszokat keresek, igaz talán azok nem is léteznek, lehet, hogy csak ki akartam írni magamból a csalódottságomat. Nézzétek el nekem, erre nincs más alkalmasabb felület.


Nem fogok kertelni, apukám az áramszolgáltatónál dolgozik - gondolom mindenki tudja hol, és mindenkiben fel is jöttek a negatív tapasztalatok. Rendszeresen kapjuk a szemrehányásokat ilyen-olyan hibákért, megkésett szolgáltatásokért, nem azonnalderögtön kezelt problémákért, tegnap viszont egy olyan embertől kaptam megrovó hangsúlyú kommentet mikor megtudta hol dolgozik apum, akit ráadásul bírok is. Ez most különösen szíven ütött, nem szóltam vissza semmit csak lenyeltem. Volt hogy próbáltam dolgokat elmagyarázni, de mindig süket fülekre találtam. Azt hiszem feladtam. Nagyon kabaréba illő események történnek velünk amúgy: öt faluval odébb lakók is minket hívogatnak ha bármi panaszuk van, rendszeresen fekszenek rá a csengőnkre amíg meg nem unjuk, az utcán állítanak meg minket, egy hosszabb áramszünet alkalmával megtörtént, hogy egy idegen akit sohasem láttam, a házunk előtt kiabált velem és anyuval, alig tudtuk elküldeni. Odáig jutott, hogy mi miért nem megyünk ki oszlopokat állítani ha egyszer olyan kevés a munkás, meg különben is privát földalatti aranyvezetéken lopjuk az áramot, szóval ott rohadjunk meg ahol vagyunk. Apukám addigra 45-50. órája volt kint terepen a szerelőkkel alvás nélkül, úgy, hogy nem is ez a szakterülete, akár ki is rúghatták volna.

Akik beszólogatnak mindenért, akik szinte üldöznek minket, ők nem tudják mi van nálunk itthon. Hatodik éve dolgozik szentestén és karácsonykor is, ha épp nem kéne neki akkor is elcseréli hogy legalább a kisgyerekes családoknak legyen karácsonya. Húsvét nekem nem fontos, de sokadik éve akkor sem szervezhetünk családi programot már. Tavaly után idén sem megyünk nyaralni és nem csak a pénz miatt, ha kivesz egy hét szabadságot már kezd is kialakulni a zűrzavar. Ha van egy üzemzavar vagy nagyobb vihar, napokig nem alszik, alig jár haza, olyat is megcsinál amit nem is neki kéne. Sok gyereket látok az apukájával délutánonként, az én apukám csak minden harmadik héten szabad. A másik kettőn még fél éjjel is a laptop előtt ül, a telefon egész éjjel csörög. Van hogy két megyére ő az egyetlen aki irányítja az embereket és feldolgozza a beèrkezett hibabejelentéseket. Mondom, két egész megyére teljesen egyedül. Lassan ott tartok hogy minden pillanatban mikor tisztán rám tud koncentrálni (ez elég ritka), külön bemutatkozok neki, hogy én a lánya vagyok és még élek. Sok mindent mondhatnak ránk, de azt, hogy apum nem dolgozik becsületesen, azt nem! Mégis ezt kapom meg a legtöbbször, ráadásul olyan lekezelően és szemrehányóan, hogy szinte el szeretnék süllyedni. Ki akarják belőlem kényszeríteni a bocsánatkérést, pedig azt nem kapják meg az biztos, nem alázom meg így a saját apámat. El lehet hozzánk költözni egy hétre, megnézni mit csinál. Ők ezt nem tudják, vagy csak nem akarják megérteni. Nekik tíz percen belül kellene az áram, hiszen csak egy "kicsit erősebben fújt a szél". Fogalmuk sincs, hogy 10 km-es körzetben hány oszlop van kidőlve vagy széttörve, fent a hegyeken hány száz kg jég van masszívan ráfagyva minden egyes vezetékre, és milyen kevés ember igyekszik ezt megoldani belátható időn belül térdig érő hóban, sárban, szélben, fagyban, éjjel-nappal alvás és megállás nélkül. "Nincsenek is tornádók Magyarországon, mi okozhat ilyen kiesést?" Nincsenek, de kérdem én, megfelelő infrastruktúra, elegendő munkaerő és szakképzett ember van-e ahhoz hogy a keletkezett károkat pikkpakk visszaállítsák? "Végezze a munkáját" - mondják - "Ezért fizetik". Szemrebbenés nélkül tesznek ilyen kijelentéseket, miközben apum konkrétan abban a percben is a munkáját végzi mint úgy általában máskor, én meg már második-harmadik napja nem láttam. "Ha dolgozik akkor dolgozzon gyorsabban, se fűtés, se tévé, a gyerek is halálra unja magát a házban". A falat kaparom néha, hogy mondjam el érthetőbben mi miért van? Meguntam a boxzsák szerepet, komolyan mit kéne már tennem? Az utóbbi időben a nem-is-hallottam-semmit taktikát alkalmazom, de nem válik be. Rendületlenül a közutálat és az erőszakos megkeresések tárgya vagyok. Csak azt szeretném hogy kopjanak le és kommenthuszárkodjanak a facebookon, azt úgyse olvasom, azon nem húzom fel magam.

"-Mondd meg apádnak hogy igyekezzenek ha már egyszer fizetést kapnak!"

"-Jó, megmondom ha hazaér holnap vagy holnapután."

"-Te kislány, szólj már apádnak hogy az xy utcában nincs közvil két napja."

"-Hol lát maga olyan cetlit rajtam hogy hibabejelentő oldal vagy call center? Két napja nem volt ideje hivatalosan bejelenteni?"


Persze minden munkában előfordul ilyen, tudom. Nem kell felvilágosítani hogy ez az élet. Minden ember hamarabb veszi észre a hibákat mint a pozitívumokat, minden ügyfél szereti felhúzni magát ha egyszerre nem kapja meg a tökéletes kiszolgálást - ami valahol érthető, hiszen ezért fizetünk, ezzel kalkulálunk. Mindenkinek kell túlóráznia, mindenkinek lehet olyan időszak az életében hogy nincs ideje a gyerekére sem, az ünnepek és a nyaralás számára ismeretlen fogalmak, annyira sok a meló. Nem vagyunk egyedi eset, tudom. Mégis kérdem én, hány embernek a családját zaklatják itt a cége és az állítólagosan rosszul elvégzett munkája miatt? Akiét igen, azok hogy kezelik? Hogyan tudják nem a szívükre venni?

Ne haragudjatok a regényért, ez csak egy 15 éves gyerek elkeseredettsége, aki egyre jobban utálja az emberiséget.


(Ha valakiben ez felmerülne, apu évek óta próbál másik munkahelyet találni, csak az tartja vissza hogy máshol nagyon nehéz lenne elhelyezkednie, valamint a kollégái akikre még az életét is rábízná, sőt rá is bízza sokszor. Ez viszont már nagyon elrugaszkodott a kérdés témájától, ami a viselkedés miértjére irányult, mellyel a minket körülvevő emberek jelentős hányada bír.)


2017. júl. 6. 00:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is felháborító, hogy téged zaklatnak.

Gondolom olyan helyen éltek, ahol mindenki ismer mindenkit.

Ez ilyen esetben hátrány, annyit tudsz tenni, hogy a sarkadra állsz, elsősorban kiállsz apád mellett és megvéded magad keményen.

Ha arrogánsak, lekezelőek veled te legyél még inkább az.

Tanulják meg, hogy veled és a családoddal nem lehet szórakozni.


Ha meg olyan durvább esetek vannak, hogy ráfekszenek a csengőtökre, akkor már simán fenyegetőzhetsz a rendőrséggel.


A legfontosabb a fellépés, ha látják rajtad a határozottságot előbb-utóbb lekopnak, de nehéz lesz, mert még fiatal vagy és lányként nehezebb is.


Nem akarok politizálni, de fogadok olyan emberek találnak be, akiknek az a hobbyjuk, hogy divatból szidják az aktuális kormánypártot legyen az bármelyik, szidják a MÁV-ot, a BKV-t, az önkormányzatot meg mindent, csak azon nem gondolkodnak el, hogy ők mekkora selejtek.


Néhány reakció:


"-Te kislány, szólj már apádnak hogy az xy utcában nincs közvil két napja."


Lehetséges válasz: Te meg ki a [csúnya szó helye] vagy, hogy hozzám szólsz? Mit képzelsz magadról? Ha valami nem tetszik jelentsd be hivatalosan ne nekem pofázz te rakás ...


"-Mondd meg apádnak hogy igyekezzenek ha már egyszer fizetést kapnak!"


Lehetséges válasz: Hogy mersz engem bármire is utasítani te evolúciós zsákutca?

Ha valami probléma van hívd fel az áramszolgáltatót és ott panaszkodj ha ennyire ráérsz.

És legközelebb ne szóljál hozzám, mert szólok apámnak és szétb*ssza a fejed ha még egyszer zaklatni merészelsz te senkiházi kutya! MEGÉRTETTED???

2017. júl. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, természtesen fennáll a mindenki ismer mindenkit tipikus esete, és valószínűleg abban is igazad lehet, hogy a fröcsögők az élet többi területén is csak a kivetnivalókat keresik.

Nem csak bunkók keresnek meg minket amúgy, vannak akik tisztességesen közlik a problémájukat, csak sajnos már őket is meguntam. Én sem megyek oda a pék lányához hogy miért volt elégve a kenyér, vagy hogy rendelek holnapra húsz zsemlét, el ne merje adni apu senki másnak.

A kommented második felén jót nevettem, ugyan nem az a fajta vagyok aki ezt szó szerint alkalmazná is, rossz tulajdonságom hogy mindenkire észérvekkel próbálok hatni. Most már kicsit helyre is jött a virágosrét lelkem hogy kiírhattam magamból mindent és ezt elolvashattam. Köszönöm a válaszod!

2017. júl. 6. 01:14
 3/15 anonim ***** válasza:

En nem hiszem, hogy az 1-es valaszolo peldait kellene alkalmaznod, nem kell vulgarisnak lenni, de legyel hatarozott. Nyilvan vannak olyan korlatolt emberek, akik ezek utan is beszologatnak majd, de ne torodj veluk, primitivek. Ha valaki az otthonotokban zaklat titeket, akkor megoldas lehet a rendorseg, talan egy ido utan elveszi a kedvuket a probalkozasoktol.

Mindent osszevetve, ritka rovidlato es buta emberek lehetnek, akik igy viselkednek, de szerintem ha valoban hatarozottan fellepsz ellenuk vagy akit ignoralni lehet, azokra nem figyelsz oda, talan befejezik. Ettol persze apud nem fog kevesebbet dolgozni sajnos, de talan neked nyugodtabb eleted lesz.

2017. júl. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Szerbusz!

15 évesen le a kalappal előtted, nagyon választékosan, érthetően és tisztán fogalmaztál mindvégig. Emellett, annak ellenére, hogy ilyen hosszúra sikeredett a sztorid, végig lekötött.

Amit az első tanácsolt, egyet tudok vele érteni, egészen addig amíg mindenfajta szituációba beleakarsz mászni, és kész vagy akár minden egyes nap konfliktusba keveredni. Mert egy idő után egy kis helyen ahol ismernek, az fog nekiindulni, hogy na nézzék meg a lányát is, az is milyen... stb.


Emberek...

Viszont, én amondó vagyok ülj le magaddal kicsit, és gondold át komolyan a szituációt. Sok igazságtalanság ér téged, sok érzelmi feszültség , na meg mindezekmellett ezeket erősíti apukád hiánya és ez mind mind mind rossz érzést szül.


Nyugodj meg. Tanuld meg "bevenni a leszarom tablettát".

Amit állítanak nem igaz, mondjanak amit akarnak , és akkor mi van? Több lettél? Kevesebb? ... Egyik sem. Egyszerűen ignoráld a dolgokat, teljes mértékben. A lekoptatás egyszerű: levegőnek tekinted az ilyen embereket.


Nem adsz esélyt nekik a meghallgatásra, nem adsz esélyt nekik a következő kis akciójukra, pontba le kell őket szarni.


Nehéz. Nagyon nehéz... ám előbb utóbb ráfogsz jönni, mennyire nem szabad ilyenekkel idegesítened magad. Ezek a jöttment idegenek nem érnek annyit, hogy ez téged felemésszen!


Kitartást csajszi, na meg persze fel a fejjel és jó "megkeményedést". Sajnos , későbbiekben nagyobb köcsögök is lesznek , nézd a rosszban a jót: addigra már neked gyerekjáték lesz ezekre reagálnod! ;)

2017. júl. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem megfogadni a tanácsokat!


Azt is köszi, hogy egyáltalán elolvastátok ezt a sok felesleges maszlaggal teletűzdelt kisregényt, amit közölhettem volna tényszerűbben is. Imádok írni, ha bánt valami azt is könnyebben kiadom magamból némi körítéssel. Utólag kissé vicces ránézni erre a betűtengerre.

2017. júl. 6. 01:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Harmadik, hálásan köszönöm a bátorítást, nagyon kedveseket írtál!
2017. júl. 6. 01:29
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ész érvekkel való válaszadás nagyon hasznos dolog, de nem azoknál a buta embernél, akiket a kérdező idézett.


Másrészt a felnőtteknél van egy olyan népbetegség, hogy "én vagyok a felnőtt nekem van igazam, ha mégse akkor is nekem van igazam és ne feleselj, mert felnőtt vagyok"


Tehát ha 15 évesen megpróbálja ész érvekkel alátámasztani az igazát lehet, hogy még meg se hallgatják, komolyan se veszik vagy legyintenek.

Ami elég sajnálatos.


Persze, a káromkodás egy 15 éves lány szájából nem jó dolog, de nem is kell rögtön ezzel kezdeni, a csúnya szavakat lecserélheted, elhagyhatod.

Végső megoldásnak viszont tökéletes, amikor már mindegy ki mit gondol rólad és az sem érdekel ha az egész falu megutál.

Könnyebb lenne, ha apád meg tudna védeni, egy felnőtt férfi határozottsága már elgondolkodtatná a beszólogatós egyedeket.

Esetleg ha van bátyád, bácsikád velük tudsz erről beszélni, hogy mégis jó lenne ha megvédenék a családot.

2017. júl. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nővérem van amúgy, de ő a legtöbb szituációt szórakoztatónak tartja (a legmesszebbmenőkig hülyék esetében tud az lenni, nem tagadom), és úgy gondolja túlreagálom. Ha persze nagyon gázos incidensre került sor, ő keményebben odaszólt, annak érezte a súlyát.

Jogosnak tartom mindkét fél ötletét, a határozottságot és az ignorálást is, nem tudom melyik vezethet hosszabb távon eredményre.

2017. júl. 6. 01:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban illik a személyiségedhez, azzal próbálkozz.
2017. júl. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amiket írtak meg:


Csodálatos vagy a családoddal együtt.

Nagyon köszönjük a taplók helyett is.

Alakuljon nyugodtabb életetek.

2017. júl. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!