Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtathatnám meg, mit...

Hogyan nyugtathatnám meg, mit mondhatnék a barátnőmnek, mikor remegve sír, mert fél "önmagától? "

Figyelt kérdés

Szegény szerfölött érzékeny lány, és mostanában sajnos mind gyakrabban törnek rá pánikrohamok, rosszullétek, és ami végett a segítségeteket szeretném kérni, öngyilkos gondolatok. Ez utóbbinál reszketve sír, borzasztóan megijed tőlük, nekem pedig fogalmam sincs, mit mondhatnék neki. A legutóbbi alkalommal összehordtam mindent, amiről kicsit is úgy sejtettem, nyújthat vajmi segítséget, felidéztem pár számára kedves emléket, amik kis ideig meg is mosolyogtatták, ám mindeközben végig rémes barátnak éreztem magamat, amiért csak ennyire futja tőlem, és bántott, hogy nem tudom megvigasztalni. Aggódom, mi lesz legközelebb, leginkább amiatt, hogy ha nem tudok igazán segíteni elhessegetni a szuicid gondolatait, talán kárt tesz magában; félek, hogy egy nap tán nem jön iskolába, és kiderül, hogy soha többé nem is fog.

Mégis mivel nyugtathatnám meg? Szajkózhatnám, hogy mennyien szeretjük, de ez roppant gyenge megoldás, még ha igaz is.



2016. okt. 7. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Itt orvos kell sajnos, minél hamarabb. Ide te már kevés vagy. A szülei, tanárok nem látják mi van vele?
2016. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A környezetében élők azon nagy része, akiknek tudniuk kell a dologról, tudnak is róla. Pszichológushoz is járt, ám az illető egyszeriben csak eltűnt, és nem lehet sehogyan sem elérni.
2016. okt. 7. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjen akkor másikhoz, te sajnos ehhez tényleg kevés vagy.
2016. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Mondd el neki, hogy nem az ő hibája az hogy ilyen állapotban van hanem a szüleié a környezeté a tanároké az ismerőseié és az országé.
2016. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az országé? :D

De komolyan, ti mit hallanátok szívesen ilyen állapotban? Hiába jár vagy nem jár pszichológushoz, abban kértem a segítségeteket, miket mondhatnék az adott kritikus helyzetben.

2016. okt. 7. 21:57
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Ne vígasztalgasd, mert neked csinálja a műsort. Közönség nélkül nincs előadás. Ha rátör az elmebaj, csak javasold neki, hogy menjen ideggyógyászhoz, figyeld meg milyen gyorsán abba fogja hagyni.
2016. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Semmi eget rengetőt.

Nekem is volt így barátom. Én csak annyit mondtam neki, hogy számomra fontos, és nagy butaság lenne ilyet csinálni, hiszen bárhogyan alakulhat még minden az életben, és ezzel mindentől csak elvágná magát.

Másrészt pedig tudattam vele, hogy én itt vagyok neki, és bármikor úgy érzi, hogy beszélgetnie kell, vagy padlón van, nyugodtan hívjon, én itt vagyok.

2016. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Tedd a kezed homlokára, a másik kezed a tarkójára.


Mondhatod neki azt, hogy Mindjárt vége. Elmúlik.


Soha ne mond neki Nyugodjál meg.


Inkább a folyamatra: Jó mindjárt elmúlik.


gyógyítható ezzel: TM


A pánikbetegséget győkértelenség, biztonság hinya, bizalom hiánya

hozza fel.


Pszichológus nem jó, élete végéig tömik minden bigyóval, ami nem ad igazi gyökeret.


De azt csináltok, amit akartok. Nekem8

2016. okt. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es, 8-as, köszönöm a válaszotokat, mindkettőtöknek ment a zöld kezecske.
2016. okt. 11. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben megölelném és amikor el akarna engedni magamhoz szorítanám. (nem vagyok a szavak embere, de gondoltam leírom mit csinálnék:D)
2016. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!