Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tegyek, hogy ne legyek...

Mi tegyek, hogy ne legyek ilyen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon erős bűntudatom van,könnyű érzelmileg befolyásolni,és mindig azon vagyok,hogy mások ne legyenek rossz véleménnyel rólam. Többet törődök másokkal,mint magammal. Sőt,magamat igazából teljesen elhanyagolom,mert félek,hogy önzőnek tartanának. Tudom,hogy sokan így is annak tartanak,mert depressziós vagyok,így eléggé zárkózott vagyok és kerülöm az embereket. De ha kimozdulok,akkor egyáltalán nem mutatom ki a valódi érzelmeimet,próbálom magam vidámnak mutatni,így eléggé bánt,hogy önzőnek tartanak. Sokan biztatnak arra,hogy kimutassam az érzéseimet,de akkor meg mindenki elfordulna tőlem,és még inkább magamba zuhannék. Viszont az se jó,hogy teljesen magamba fojtom,de nem merek magammal törődni. Még a problémáimat se merem másnak elmondani,nehogy terheljem az illetőt vele. Pedig már sokan biztattak,hogy nyugodtan forduljak hozzájuk.

Másik,amit az elején írtam,hogy könnyen befolyásolható vagyok érzelmileg. Elég sokan kihasználták már,hogy a bűntudatom a gyengém. Hiába ismerem fel,hogy zsarolnak érzelmileg,akkor is azt teszem,amit a zsaroló akar elérni. Ha nem ezt tenném,akkor a lelkiismeretem kínozna. Ez akkor is előfordul,ha valakinek nem tudtam valamiben segíteni,még abban az esetben is,ha ki nem állhatom azt,aki segítséget kért tőlem.

Ezt lehet,hogy nagyon összefüggéstelenül írtam le,előre is bocsi,ha valami nem érthető. 15/L



2017. júl. 7. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ne másnak felelj meg, hanem a jóságnak és szeretetnek. Aki mindenkinek meg akar felelni, az akármire képes, ha rossz ember mellé kerül. Azt hiszed jó vagy, hogyha meg akarsz felelni? gyilkosnak, diktátornak, gonosz embernek való megfelelés is beletatozik a "mindenkinek" való megfelelésben! Ne felelj meg senkinek, csak legyél jó, és rendes! Bátor megbocsátó és segítőkész! Ne tégy különbséget senki között, mindenkivel ugyanúgy legyél kedves, ha ő nem az, akkor is te legyél az! Ennek felelj meg, ne másnak! Ha másnak is megfelelsz, akkor adott esetben a rossznak is megfelelsz. Ilyet pedig te sose tegyél! Csak a jónak és a tisztességnek felelj meg!
2017. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Durva hogy vannak még olyan emberek mint én :) de sajnálatos is, mert ez egy nagy szivás oda vissza :,(.
2017. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Írtam privátban és ha gondolod írj. Megpróbálhatunk kitalálni valamit, hogy ne kelljen megváltoznod de ne tudjanak kihasználni/így bánni veled.
2017. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan ezzel a problémával küzdök pár éve...Én is zárkózott vagyok, a családom mindig hívnak mindenhova, de sosem megyek, nem szeretek emberek közé menni, viszont itthon se érzem jól magam...1 igaz barátom van, akivel naponta tartom a kapcsolatot, de sajnos csak facen és telefonon tudunk beszélni, mert nem egy városban lakunk. Én is könnyen befolyásolható vagyok érzelmileg. Sokszor bűntudatom van ok nélkül. Ma is pl elég rosszul éreztem magam...nagyon nehéz így végigmenni a napokon, tudom, hogy milyen érzés neked is. Ha van kedved, írj privátban. 17/f
2017. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!