Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Miért ilyenek...

Miért van ez? Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember arra pazarolja az energiáját, hogy siránkozzon, gyűlölködjön, utálkozzon és próbálja elgáncsolni a másikat. Miért nem fordítják ezt a rengeteg időt és fáradtságot inkább arra, hogy jobbá tegyék a saját életüket?

2017. júl. 7. 21:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én ezt sohasem értettem, most saját magamat felhozva példaként ha zavart, hogy valamiben tájékozatlan voltam, nekiálltam olvasni, kutatni. Ha zavart, hogy nem vagyok elég erős, nekiálltam edzeni és lássanak csodát mindkét téren fejlődtem. Pedig nem vagyok kiemelkedően tehetséges és a körülményeim sem voltak mindig fényesek, nekem is kell dolgozom, családomnak segíteni, spórolni, vannak emberek akik bosszantottak stb. De ennek ellenére a nyavajgás meg az utálkozás helyett foglalkoztam a saját magam dolgával. A többségnél viszont ennek a tökéletes ellentét látom, ha rossz nekik, akkor arról mindenki tehet csak ők maguk nem. Ha rossz az életük az a kormány hibája, vagy a család hibája, vagy a szomszéd jóskapista hibája, vagy a sors hibája, vagy a végzet akarta így, stb idióta felelősséghárító közhelyek... Én nem azt mondom, hogy külső tényezők nem játszanak szerepet, mert persze játszanak, de azért ez a nyavajgás és utálkozás ami sok helyen megy, többek között ezen az oldalon is, az valami vicc... Tudom, hogy sokaknak nem jó ezt hallani, mert magukra ismernek, de ez attól még így van. Szánalmas, mennyire tehetetlen semmirekellő emberek vannak.
2017. júl. 7. 21:05
 2/12 anonim ***** válasza:
De mennyire jó, hogy te ilyen csodálatos lettél!
2017. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb ilyennek lenni. Te csinálod jól, kérdező, de a legtöbb ember inkább nyavalyog, ezen nem tudsz változtatni.
2017. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Azért, mert akikről te beszélsz azok azon kevesek egyikei akik felismerték a sors alapelvét, az igazságtalanságot.


Az emberek frusztráltak, ezt pedig másokon vezetik le, mást próbálnak eltaposni stb.

Az ember akit egy felette álló megaláz, legyen az a főnöke, a tanára, a szülei stb az normáls esetben nem rajtuk fogja kitölteni a dühét hanem más embereken.


Aki a feletted álló azt tiszteld.

Én is sokszor voltam igazságtalanul bántva, büntetve, megalázva iskolában, otthon, munkahelyen és egyaránt.

Csak mondok pár dolgot, hogy te is megértsd, mert ahogy látom(nem sértésnek szánom) de te semmit nem tudsz az életről.


Fiatal koromban a sok frusztrált tanár mindig engem büntetett a többiek viselkedése miatt, mindig én szívtam meg és rajtam töltötte ki a mérgét mindenki.

Én ennek ellenére továbbra is engedelmes maradtam, de mégis mindig én szívtam meg. A többi rossz diák akik rendetlenkedtek ők semmi büntetést nem kaptak meg, mert ők szerencsések és az élet pedig igazságtalan.

Otthon a szüleim pedig mindenért engem hibáztattak és jöttek a szidások, a tiltások az ő részükről is.


Beletőrödtem és elfogadtam.

Úgy vezettem le a feszütségemet ekkoriban, hogy állatokat: bogarakat, csigákat, békákat stb kínoztam kegyetlenül.


Később mikor felnőtt lettem és dolgoztam akkor a munkahelyemen is ért az igazságtalanság, hiszen azt a lovat ütik amelyik jobban húz.

engedelmes voltam, tűrtem szó nélkül, miközben a kollégáim vígan kibújtak a munka alól, a főnök nekik mindent megengedett volt, hogy velük nevetett stb stb

Mindig én szívtam.


De így a természetes, én elfogadtam, hogy szívnom kell, tűrtem mindent, mert ez a normális.

Frusztrált vagyok miatta de ezt le tudom vezetni dohányzással, alkohollal de főként azzal, hogy bunkó vagyok az emberekkel.

Az természetes dolog kedves kérdező, hogy ha az emberrel valaki bunkó, akkor másokon fogja kitölteni a dühét és ne azon aki ártott neki.

Én mindig így jártam és én értek az élethez.


A sorsban hiszek ami igazságtalan, rideg és kegyetlen.

2017. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát 5-ös ez csak annyi, hogy hagyod magad.

Állj ki az érdekeidért ha meguntad.



Kérdezőnek:

Ezt örökölték.

Ebből látszik, hogy jólét van.

Nem tudnak összefüggésekben gondolkodni.

Esetleg sok nagy csalódás érte őket.

2017. júl. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4. Most nem tudom, hogy ez irónia e, szeretném azt hinni hogy igen és csak kifigurázod az embereket. Ha így van akkor tekintsd semminek a következő hozzászólásom.


Úgy gondolod én nem tudok semmit az életről, mert nem hisztizek hogy milyen rossz minden? Nem akartam ezt ideírni, de hogy lásd nekem is voltak tragédiák az életemben, én pl láttam édesapámat meghalni 14 éves koromban hosszú szenvedés után, amihez képest nem hinném hogy az hogy valakit az iskolában egy frusztrált tanár cseszeget olyan nagy törés lenne, pláne hogy én is kaptam savat osztálytárstól tanártól egyaránt. De persze mindenkinek a személyes tragéidája a legnagyobb... szóval nem akarok ezen ítélkezni, de ezeken felül lehet és felül is kell emelkedni. Ha értelmesebb ember vagy, miért érdekelne a suttyók véleménye? Az önsajnálat és az hogy most negatívan lássam a világot min segítene? Visszahozná apámat, elégtételt vennék vele azokon akik bántottak? Nem. A depresszíó semmire nem visz az életben, meg kell keresni a szépet. Azzal lehet legyőzni ezt a rideg világot, azzal lehet visszavágni, ha az ember küzd és eléri amit akart.

Azt mondod a sorsban hiszel ami rideg, kegyetlen és igazásgtalan. Szerintem meg nincsen sors, nem írta meg előre egy szakállas bácsi az égben, hogy kivel mi fog történni. Lehetőségek meg véletlenek vannak és mindenki saját maga a felelős azért hogy ezekből mi jut neki, mit használ ki belőlük. Sorsban hinni szerintem egyenlő azzal hogy elhárítod a felelősséget. Így nyugodtabban szembe tudsz nézni a lelkiismereteddel hogy végülis te meg tetted amit tudtál de nem sikerült mert a sors így akarta. Hát nem, nem akarta így a sors, te nem akartad eléggé, te nem tettél meg érte eleget. Vagy ha igen, akkor nem volt jó a cél megválasztása. Az amiről te beszélsz hogy valaki ismeri az életet ott kezdődik, hogy először ismeri önmagát, tudja mik a korlátai, tudja mik a vágyai és megtudja tervezni az utat amin elérheti azokat. Pontosan önsajnálkozó emberek nem ismerik az életet, amellett még rettentő önzőek is.

2017. júl. 8. 09:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Alapjában egyet értek veled, de mégse. Igaz az, hogy igyekeznie kell mindenkinek kihozni az életéből, amit tud, szerintem ezzel senki nem vitatkozhat.

Szerintem a 4 (?) válaszoló a sors igazságtalanságával azt szerette volna kifejezni, hogy nem egyenlőek az esélyek. Nagyon sok függ a későbbi viselkedés attól, hogy milyen példát látsz, milyen emberek vesznek körül, van-e legalább egy ember, akiben bízhatsz, aki támogat. A szüleid szerető nevelőid voltak, vagy aláztak, esetleg kihasználtak.Egyszóval, hogyan szocializálódott valaki. Hidd el, teljesen más lesz az önértékelésed, és az élethez való hozzáállásod is, ha szeretetben, elfogadásban nőttél fel, vagy ha nem. Ha kiskorodtól azt hallod, hogy semmit se érsz, minden észérved ellenére a belsőd valóban elhiszi még felnőttkorban is, hogy semmit sem érsz. Kevésbé torzító fájdalom egy szülő halála, nem kisebb, de kevésbé torzító,mint mondjuk a család általi folyamatos, módszeres, fizikai és érzelmi bántalmazás.( Nekem is meghalt szülőm, tudom, miről beszélek.)

A fájdalom feldolgozása is egyénileg eltér. Van aki hosszú évek nyavalygása után eszmél arra, hogy már van ereje tenni magáért. Lehet, ez egy idegennek fel sem tűnik, mégis óriási belső erőfeszítéseket tesz az illető. Lehet, hogy nyavalyog, te ezt látod, de mellette tesz is magáért, ezt nem tudhatod.


Bölcsebb lennél, ha kicsit szerényebben viszonyulnál magadhoz, és empatikusabban másokhoz. Csak remélni tudom, hogy nem emberekkel foglalkozol, vagy ha igen, akkor az "életben" nagyobb belátás van benned.

2017. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen az tény, hogy nem egyenlőek az esélyek, de most ha belegondolsz miért segítene valakin az, ha a negatív helyzete miatt még sajnálnám is? Ha azt mondogatnám valakinek hogy jajj szegény a sors úgy elbánt veled milyen rossz neked, azzal nem kihúznám a gödörből, hanem dobnék neki egy fotelt hogy kényelmesen ücsöröghessen a keserűségben. Szerintem ennek semmi értelme. Tudom, hogy nyers amit mondok, de ahhoz hogy az ilyen emberek egyszer boldogok legyenek, az első lépés az, hogy megértsék: nincs sors. Nincs egy előre megírt könyv, amiben nekik csak a szenvedés van megadva osztályrészül. Bármilyen borzalmas is az élet mindig lehet találni valami szépet, mindig van ami jó, ehhez semmi más nem kell csak szemléletváltás. Nem azon kell agyalni mi nincs, meg mi kéne, hanem becsülni azt ami van, megismerni önmagunkat, a hibáinkat, gyengeségeinket, és javítani amin lehet. Tudom ezt könnyű mondani, és huszonnyolcezer önjelölt motivációs tréner okoskodik ezekről a neten, de ez így van. Nyilván nem kell csodákat várni, nem lesz mindenki milliomos meg sikeres, de apró célokat el lehet érni, meg lehet találni az életben ami jó, ami miatt érdemes holnap is felkelni. Csak annyi kell hozzá, hogy az ember segítsen magán, eldöntse hogy elég volt a $zarságokból, és hagyja a nyavajgást és az irigykedést és önmagával foglalkozzon. És hidd el, nem hiányzik belőlem az empátia, nem egy ember siránkozását hallgatom már évek óta, és sohasem alázom le egyiket sem, de sajnálgatni sem sajnálgatom őket, és ha elkezdenek valakit szidni hogy jajj mekkora szemét volt miatta nem jött össze ez vagy az, akkor is leállítom őket, mert ez sem megoldás, hogy mást hibáztatunk, inkább ösztönzöm őket hogy hagyják a hisztit és küzdjenek, van akit sikerült rávennem, van akit nem.
2017. júl. 8. 10:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Így már szimpatikusabb rólad a kép, és még inkább egyetértek, annyi árnyalatnyi eltéréssel, hogy azt gondolom, a másikat ért fájdalmat (főleg, ha jogos), nem szabad elbagatellizálni.
2017. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A magány és az érzelmi bántalmazás súlyos problémákat tud okozni, egyértelmű. De annyi dolog van ami ezen is segíthet, enyhíthet. Pl zene, sport, olvasás, kutya, macska vagy bármilyen hobbi stb. Szerintem ezek sem megoldhatatlan problémák.
2017. júl. 8. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!