Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz ha én úgy...

Szerintetek gáz ha én úgy érzem hogy Petőfi Sándor egy rendkívül túlértékelt költő, kinek költeményei inkább egy huszadrangu versíró költeményeivel vannak egy szinten?

Figyelt kérdés
Rengeteg fantasztikus költőnk van, akikhez szerintem a Petőfi soha az életben fel nem ért. Mit gondoltok? Nektek ki a kedvencetek?
2017. júl. 8. 22:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Èn szeretem Petőfit, de nem az én világom igazán. Mit értesz azalatt hogy túlértékelt? Melyik huszadrangú költővel tudnád egy szintre helyezni? Abban a politikai helyzetben ő egy nagyhatású személy volt a költèszetén keresztül, ez marad meg az emberekben. Ő egy olyan vonalat képviselt, amire akkoriban nagy szüksège volt a népnek. Sokan pedig biztos most is tudnak azonosuli ezzel a lendületes, szenvedélyes és népies stílussal. Nekem Ady a kedvencem az ő verseit senkié nem múlja felül, az ő költészete igazán hozzám szól ès nagyon szeretem a stílusát.
2017. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem "gáz". Szerintem Petőfi nagyon nagy költő. És ez sem gáz.
2017. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Abban a politikai helyzetben"


Na most ezzel ki is mondtad a lényeget. Nem a versei minősége, hanem politikai szerepe játszott közre abban, hogy túl lett értékelve.

2017. júl. 8. 23:01
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Teljes mértékben egyetértek. Ilyen gagyi verseket majdnem mindenki tudna írni.
2017. júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szerintem Reményi Sándor sokkal jobb költő.
2017. júl. 8. 23:07
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

jók a versei - Az Apostol

"Csendes kivűl a nagyvilág,

Csendes belűl a kis szoba,

Csak néha sóhajt kinn az őszi szél,

Csak néha sóhajt ott benn az anya."


A "Szeptember végén" a világ egyik legszebb verse - de sok van, ami nagyon szép - a politikai" a kevésbé, de hát húszévesen ...

(József A., Radnóti, Arany János,Tóth Árpád, Ady, Rilke, Hölderlin és még sok más a "kedvencem":)

2017. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, abban az időszakban, amikor ő élt, nagy jelentősége volt az írásainak. Valóban volt egy politikai helyzet, amiben ő is aktív résztvevő volt. Ma talán nem lehet egy megfelelő beszéddel emberek tömegeit lelkesíteni? Dehogynem. És ez régen sem volt másképp.

Az ő verseiben az a jó, és azért voltak akkor sikeresek (és ezért kedvelhetik az iskolákban is), mert egyszerűek, könnyen megjegyezhetők, jól tanulhatók (nem úgy, mint pl. az Erőltetett menet Radnótitól).

2017. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán Petőfinek nem voltak olyan magasröptű versei, mint egyeseknek, cserében egy sokkal szélesebb közönség érti és szereti a művészetét a mai napig és szerintem ez nagyon jó. Másrészt nagyon fiatalon meghalt, sose tudjuk meg, milyen szintre tudott volna fejlődni, ha megéri az öregkort.
2017. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

#4 aha,akkor írjál már kérlek ilyen kis gagyiságokat ;)


Szerintem sok költőhöz "ad hozzá" a politika, de ez nem jelenti azt, hogy a kontextus nélkül nem állná meg a helyét és nem tarthatnánk mesterinek vagy kevésbè annak. Petőfi az egyszerű stílust képviselte, de az egyszerű nem azt jelenti, hogy nem átgondolt vagy jól megszerkesztett. Szerintem ízlésen meg felesleges vitatkozni, van aki szereti van aki meg nem. Egyèbkènt nekem az a tapasztalatom, hogyha valakit nem szeretek ès mègis beleásom magamat az életművébe, találok egy-egy olyan verset vagy írást ami megtetszik és meg tudom èrteni azt, hogy másoknak mi tetszik benne annyira. Persze nem mindig de gyakran előfordul :)

2017. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

(József A - és Weöres S., kimaradt a sorból világ legnagyobb költője:)

A 4-es érzését érzeték Petőfi halála után az ún. Petőfi epigonok - ők viszont tényleg gagyit írtak. Kimaradt a lángoló tűz, az ihlet. Szerb Antal A magyar irodalom történetében írja, alig van még ilyenre a világon példa, hogy költő ilyen gyönyörű verseket írjon a feleségéhez, mint Petőfi.

2017. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!