Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a "túlértékelt" szó megegyezik azzal hogy valami rossz?

Figyelt kérdés
Mielőtt szólnátok, tisztába vagyok vele hogy melyik kategóriába kérdeztem, ugyanis nem találtam a megfelelőt, ha esetleg tudjátok hova illene kérlek valahogy jelezzétek a moderátoroknak... nos, igazából ezt azért kérdeztem, mert ugye én leginkább zenére gondoltam ez alatt, de akármilyen témába lehetnek "túlértékelt" dolgok... nos, az embereknek erről a szóról miért az ugrik legelőször be, hogy "rossz" vagy hogy "nem olyan jó, mint amilyennek mondják"? A túlértékelt sokkal inkább azt jelenti, hogy valami jó, csak túl sok dicséretet kap, többet mint amit megérdemelne...nem?
2017. máj. 14. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon túlértékelt ez a kérdés
2017. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a szó jelenthet mind a a kettőt. Tehát hogy valaki alapból jó, de túl van értékelve, csúcs szupernek, miközben még nem az.


De egy tárgyra is lehet ezt mondani, ami túlértékelt, mondjuk az iPhone-ra szokták mondani, akiknek nincs. :)

2017. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Túlértékelt=valami rossz
2017. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
túlértékelt.. pl ha 1kg kenyeret 5000Ft-ért adnak.. na az túlértékelés.
2017. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nem olyan jó, mint amilyennek mondják szerintem pont egyenlő azzal, hogy több dicséretet kap, mint amennyit megérdemel.

De igen, attól, hogy valami túlértékelt, még nem jelenti azt, hogy feltétlenül rossz.

2017. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"nem olyan jó, mint amilyennek mondják"

Ez a helyes kiértékelés -szerintem. A mondatban benne van, hogy jó -tehát nem rossz, csak nem annyira jó mint ahogy mondják.

2017. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert a túl az semmiből sem jó, azaz mondhatjuk, hogy szinonímája a rossznak. Túlértékelt, túl sok hatalma van, túl sok pénze van, túl erős. Elsőre lehet, hogy "túl"jónak hangzik a pozitív jellemzők túlzása, de ha jobban belegondolsz, a bárminek a túlzása már rossz.

Tehát ha egy zene túljó, túlértékelt, akkor az már nem az átlagon/normálon felüli jó, hanem a túlzásba vitt értékelés. Például a tömegpszichózis hatására, olyan emberek is nagyra tartják, akik önállóan (környezeti hatásoktól mentesen), más döntést hoznának, nem értékelnék annyira/"túl", mint pl. a reklámok hatására.

Nyilván a negatív jelzőknél könnyebb értelmezni: túl gyenge, túl szegény, túl ronda.

2017. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a túlértékelt egy viszonyítás.

Nem azt jelenti, hogy rossz.

De azt igenis jelenti, hogy rosszabb(!) mint amit mondanak róla, vagy rosszabb, mint amilyen jónak tartják, gondolják.

2017. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!