Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit milyen dolgok értek,...

Kit milyen dolgok értek, amiktől megváltozott a felfogása? A bizalommal hogyan játszottak?

Figyelt kérdés
Én eléggé bizalmatlan lettem mindenkivel azóta, hogy egyszer egy barátomnak hitt valaki hátba támadott, erre rá majdnem 1 évvel (amikor már kezdett volna eltűnni belőlem a bizalmatlanság) kiderült, hogy egy számomra nagyon értékes lány csak kihasznált és játszadozott velem. Ezek után 3-4 évvel ezelőttől a mai napig nem tudok megbízni senkiben (többek közt a barátaimban, akik tutira nem vágnának át vagy esetleg a szüleimben és a tesómban)... 21/f

2017. júl. 9. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Állandóan ki közösítettek és becsaptak az osztálytársaim, illetve állandóan hazudotott nekem valaki és ezert vagyok bizalmatlan
2017. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Új emberekkel én is bizalmatlan vagyok. Senkiben sem tudok már teljesen megbízni, amióta nem egy barátom átvágott. A szemembe tették a szépet, a hátam mögött kibeszéltek, vagy csak egyszerűen egyik napról a másikra megváltozott a viselkedésük, és úgy kezeltek engem, mint egy idegent, aztán meg jött a jópofizás, hogy újra jóban legyünk. A szüleimben, tesómban én mindig megbíztam, ezután is fogok, mert ők mindig mellettem álltak, és segítettek.

A tanácsom itt most csak az, hogy barátokkal ne legyél épp annyira közvetlen, hogy minden titkodat elmondd. Legyenek barátaid, de csak 'távolról'. Majd ha látod, hogy kitartottak melletted, akkor esetleg elkezdhetsz jobban megnyílni, de addig ne. Szüleidben és tesódban pedig bízzál, ők biztosan nem vágnának át. 19/L

2017. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A családból valaki balesetet szenvedett és több hétig életveszélyes állapotban volt a kórházban. Aztán több hónapig kellett helyrerázódnia, ami pedig számára volt a rémes helyzet. Nem csak testileg, lelkileg is! Azóta mindig átgondolom, érdemes-e nyavalyognom akármi miatt, mert láttam, min ment keresztül és tudom, hogy az én problémáim semmik ahhoz képest. És rájöttem, hogy szeretek minden embert. ^^ Jóval nehezebben haragszom meg, mert biztosan van valami oka, hogy milyen személy lett belőle.


Bizalom... Az igazi gondolataim, titkaim sosem teregettem ki egészen, ezért bár nem csalódtam nagyot senkiben, de nem is éreztem egy percig sem, hogy valaki szívből meghallgatna és a lelki társam lenne.

2017. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezernyi. Ilyet tőlem nagyon rossz kérdezni. E téren nem átlag életem.


Nos barátom, néked egy kis tudatosítás kell. Tudatosítsd magadban, minden ember más s saját készségeiden múlik, olyan emberrel alakíts ki kapcsolat, kik megbízhatóak, de ellen példák csak rájuk szólnak. Egy embernél tapasztalt dolgok, még ha megtalálható emberek 80%ában is, de úgy, csak rájuk vonatkoznak, csak rájuk vonhatsz direkt következtetést. Ez alapján, s elég egyértelmű, ezek tények, nincs értelme mindenkitől megvond bizalmad.., sőt. e tapasztalások által jobban tiszteled ha egyes emberekben meg lehet bízni. Csak tanítsd magad. Fejleszd elemzési és következtetési készségeidet s legyél óvatos, ne pedig jobban bizalmatlan, mint amennyire helyzet kívánja, mert volt 2, vagy 2000 ember, akiben csalódtál. Lesz még több, de minden ember teljesen egyedi = más, mint összes előző.


Sok sikert néked, barátom.

2017. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bízz Allahban, de kösd meg a lovadat. - tartják az arabok. Magyarul; bízz meg az emberben,, de tegyél meg mindent annak érdekében, hogy ne verjen át.
2017. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
magyarul ne bízz
2017. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában mindenkiben megbízok. Néha még második esélyt is adok, ha elsőre átvernek. Nem tudom, igaz-e, hogy mindenki magából indul ki, de valami biztosan van benne, hisz én egy jóindulatú pasas vagyok, és másokról is ezt feltételezem. Mindazonáltal ébren tartom magamban az átverésnek ha nem is a gyanúját, de a lehetőségét. Az elmúlt 58 évben működött a dolog, remélem, nem kell változnom erre a kis időre, ami hátravan. :-))
2017. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!