Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hőségimádó emberek miért...

A hőségimádó emberek miért szeretik a hőséget?

Figyelt kérdés

Ma voltam strandolni,mert legalább egy nyáron kb. háromszor ki szoktam menni a strandra,ma voltam idén először.

A medencében beszélgettem így emberekkel,váltottam pár szót,értitek hogy van ez. Lényeg: egy házaspárral beszélgettem és azt mondták,hogy ők imádják a 36 fokot ami ma is volt,minnél melegebb van annál jobb.

Mindenki azt mondja,még a kiránduló ,strandoló emberek is,hogy ez a nagy meleg már nem jó ami ma van. Bőven elég lenne 30 fok,ideális a strandhoz,kiránduláshoz és a napszúrás veszélye is kisebb.


Én is olyan ember vagyok aki szereti a nyarat,de nekem a 28,30 fok tök jó,melegebb nem hiányzik és a telet is nagyon jól viselem.


És akkor ma szembesűltem ,hogy vannak ilyen emberek is akiknek a 36 foknál is melegebb lenne,annál jobb lenne.

Van még más is aki már régebben mondta,hogy legyen forróság,az jó nagyon.


Kérdésem:

Mit szeretnek az ilyen hőségimádók a forróságban?

Nem elégednek meg 32 fokkal meg ami ma volt,hanem minnél melegebb ,annál jobb.

A 36 foknál is lehetne szerintük melegebb,még az sem elég.

Egyáltalán van nekik felső határ,hogy pl 45 fok már ne legyen mint Indiában vagy felőlük lehetne 50 fok is?

Miért szeretik mit imádnak benne?


Bocsánat,hogy hosszú voltam,de csak azért,hogy értsétek a kérdést.



2017. júl. 10. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

A hőségimádó emberek miért szeretik a hőséget?

Ennyi elég lett volna, szerintem ennyi szövegértése mindenkinek van :) Én utálom ezt a hőséget, a tavasz a kedvencem. nem lehet ilyenkor semmit csinálni mert kifárad az ember meg 20 litert izzad félóránként

2017. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert a hidegben fázik/rosszul van. Kató mamának rossza keringése, hidegben ledermed, mint a légy. Tavasszal már kicsit jobban van, de még 40 fokban is pulóverben van. Kár, hogy ő nincs fent a gyakorin, el tudná mesélni neked.:)
2017. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akiknek a belső hőközpontjuk (talán a hipotalamuszban van? vagy az agykéregben? Fülem se tudja) másként működik. A nyári dögmeleget nagyon jól bírják, de pl. ősszel már 5 fok hűvösben is vacognak. Vannak, akik meg pont a hideget bírják jól, még mínusz tízben is remekül elvannak egyszál pólóban, de 20 fokban már rosszul lesznek. És akkor még a páratartalomról egy betűt se írtam. Egyéni beállítottság kérdése.

Van valami szerepe a pajzsmirigynek is a hőszabályozásban. Hypothyreosisban például a beteg nyáron is fázik (és ki is hűlhet!!!), hyperthyreosisban pedig még a farkasordító hidegben is izzad és melege van.

2017. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az itteni növényeknek nem jó ez a nagy kánikula, ahogy a téli mínusz 20 sem tett jót sokuknak. Az embereknek is más-más tűrőképességük van. Jómagam is teljesen jól elvagyok 36, 38 fokban, teszem a dolgom, persze vigyázni kell a napszúrás, leégés miatt. Elég folyadék kell, és mehet a meló. Viszont a hideget nagyon nem szeretem, és igen, én 5 fokban már sapkát veszek. Sőt, idén télen volt egy pár napos szabadtéri munka, hiába volt 0 fok körül, olyan tüdőgyulladást kaptam, hogy alig tudtam kikeveredni belőle. Egyszerűen engem a hideg visel meg.
2017. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!