Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek szánalmas, ha...

Szerintetek szánalmas, ha valaki egy ember rossz véleménye miatt hagyja abba az egyik kedvenc hobbiját?

Figyelt kérdés

Csak mert velem pont ez történt. Általános iskolás koromban imádtam rajzolni, de 7.-8.-ra megutáltam, mert volt egy csaj az osztályban, aki minden tanárnak a kedvence volt, talán azért, mert olyan kis szerencsétlen volt, talán volt is valami kisebb mentális baja, viszont mindig példás volt a magatartása és szorgalmas volt. És szerintem nem igazán tudott szépen rajzolni, ha nem tudtam volna, hogy ő csinálta őket, azt hittem volna a rajzairól, hogy egy kb. 8 éves kisgyerek készítette őket..A rajztanár meg ennek ellenére mindig őt dicsérgette meg 8.-ban folyton ott fűzögette, hogy egy művészetis suliba jelentkezzen már, mert olyan ügyes és felajánlotta neki azt is, hogy járhat hozzá rajzszakkörre. Én meg egy időben azon gondolkodtam, hogy oda jelentkezek, de nem azért, mert a rajztanár mondta volna (sőt..), hanem magamtól, mert tényleg szerettem rajzolni és jelentkezni akartam rajzszakkörre is, de amikor én kérdeztem meg a rajztanárt, hogy járhatok-e hozzá, tök flegmán annyit válaszolt, hogy már nincs hely. De érdekes, annak a szerencsétlen csajnak mindig lett volna hely..

És nagyon rosszul esett, hogy a rajztanár őt mindig dicséri, akármilyen otromba rajzokat is készít, csak mindig kiszínezte őket, az enyéimeken meg mindig csak a hibát vette észre. Pl. mindig cseszegetett amiatt, hogy én pont, hogy nem nagyon használtam színeket, legtöbbször fekete-fehér rajzokat csináltam, meg amiatt is, hogy óra elején mindig felíratta a papír hátuljára, mit kell rajzolni (pl. hogy legyen rajta pontosan 3 db ember, 2 fa, 1 jármű, meg mondjuk 4 felhő..) és én nem igazán tudtam úgy rajzolni, hogy előre a számba rágják, hogy mit rajzoljak majd. És így az óra fele kb azzal telt el, hogy megterveztem, mit hova fogok rajzolni meg melyik emberem mit fog csinálni (mert én legalább úgy próbáltam elkészíteni a rajzaimat, hogy élethűbbek legyenek és az embereim végezzenek valami tevékenységet, ezzel szemben annak a csajnak a rajzain az emberek sose csináltak semmit, csak álltak és bámultak ki a fejükből meg közben vigyorogtak..) és így sokszor nem tudtam óra végére befejezni. Az a lány meg persze minden óra végére előállt egy "tökéletes" rajzzal, ami ki is volt színezve..

Szóval emiatt nagyon megutáltam a rajzolást és abba is hagytam és akármennyire is szeretném, már nem is tudnám újra elkezdeni, mert már nem áll rá annyira a kezem, meg az új osztályban megismertem olyanokat, akik viszont tényleg jól rajzolnak, jobban, mint én valaha és most már akárhányszor rajzolnék valamit, mindig hozzájuk hasonlítgatnám magam, hogy ők sokkal jobban megcsinálnák nálam..Szóval most már mindegy.

Szerintetek ez mennyire gáz? Vagy volt esetleg valaki más is ilyen helyzetben, hogy egy ember véleménye annyira számított neki, hogy miatta hagyta abba valamelyik hobbiját?


2017. júl. 11. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ő volt az egyetlen ember a közeledben, aki szakértőnek mondható a hobbidban. Szerintem tiszta sor, hogy a folyamatos lehúzással elvette a kedvedet, egyáltalán nem tartom furcsának. Szóval nem egy akárki hozzánemértő kritizált az utcáról beesve.

Nagyon sajnálom, hogy abbahagytad amit szeretsz csinálni. Pedig jó lenne, ha újra elővennéd, hiszen örömet okozott annak idején. Nem kell másokhoz hasonlítani. Még megmutatni sem muszáj.

2017. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bele bele olvastam csak az irományodba, mert piszok hosszú. A véleményem az, hogy ha ennyire szerettél rajzolni és te úgy gondoltad magadról, hogy tehetséges vagy, akkor miért nem mentél másfelé iskolán kívül, vagy kerestél a neten olyan klubot, csoportokat akiknek hasonló az érdeklődési köre mint a tiéd, majd azok véleményeztek volna téged. Nem vagyok benne biztos, hogy én feladtam volna, volt már szerencsém ilyen tanárhoz, meg emberekhez akikről sült, hogy oda nyalt abba a lukba ahonnan tudta hogy a szél fúj. Lehetett akármilyen tök h-lye a a gyerek, vagy az illető, azért mert xy -nak a kicsodája, micsodája volt, ő volt a magasztalni való, isteni szülemény, a csúcs szuper, csoda ember :D
2017. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, velem pont ez történt. Általános iskolában imádtam rajzolni, főként anime, manga karaktereket. Csináltam egy saját mangát is. A rajztanárom nagyon rendes volt, mindig dícsérte a rajzaimat. Ha valamit javítani kellett, azt is normálisan elmondta. Beíratkoztam rajz szakkörre, ott a felesége tanított. Hát, ő elképesztően bunkó volt. Mindig beszólogatott. Alapból utált a rajz stílusom miatt..illetve azért, mert ő katólikus volt és nagyon nyomatta a hit témát az órákon, én meg nem voltam rá vevő.

Volt egy gyerek, akit nagyon imádott. Mindig befejezte helyette a rajzokat, stb. Egyszer indultunk egy rajzversenyen, én egyedül csináltam meg az egészet, ez a gyerek viszont a rajz órákon készítette el a remek művét, a tanár segítségével. Az én rajzom szerinte egy rakás szr volt, emlékszem, azt kritizálta a legjobban, hogy nem kör alakú fejjel rajzoltam meg az embereket.

Elvette az egész kedvemet a rajzolástól a folyamatos beszólogatásaival.


Kb 2 évig nem is rajzoltam...utána tovább léptem, és újra elkezdtem.

Szerintem te is próbáld meg elfelejteni, lépj tovább.

2017. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit se azért csinálj, hogy mások elismerjenek, hanem azért, mert boldoggá tesz. Még akkor is, ha nem vagy jó benne. De egyértelmű, hogy te jó vagy és kreatív is, azzal hogy az embereid csináltak valamit nem csak álltak stb. Biztos másnak is rosszul esne, ha nem kapná meg azt a figyelmet ami jogosan járna neki. Én sose hallgattam ennyire mások véleményére.
2017. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Lehet, tényleg megérne egy próbát még egyszer elkezdenem rajzolni, bár elég hamar elvesztem a lelkesedésem dolgok iránt, főleg, ha elsőre nem is sikerülnek olyan jól..

Egyébként 3., én is anime karaktereket rajzolgattam leginkább :) Igazából az osztályban én voltam kezdetben az egyetlen, aki animéket nézett meg ilyesmi és ez a csaj tőlem vette át ezt az egészet, először folyton tőlem kérdezgette, milyen animéket nézek és ő is elkezdte nézni azokat meg rajzon olyan embereket rajzolt (bár elég bénán..), volt, hogy idejött szünetekben, hogy tanítsam meg olyan karaktereket rajzolni..És a poén, hogy amíg én voltam az egyetlen, aki ilyeneket rajzolt néha, a rajztanár ebbe is mindig belekötött, hogy miért rajzolok ilyen fura fejeket az embereimnek, de amikor XY-ka is ugyanolyanokat rajzolt, akkor már semmi baja nem volt vele :D

2017. júl. 11. 20:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként benne voltam facebook-on pár ilyen animés meg rajzos csoportban, de a rajzaimat nem mertem kirakni oda, mert láttam, hogy vannak ott nálam sokkal tehetségesebbek is és cikinek éreztem, hogy én nem vagyok olyan jó, mint ők..Meg láttam, miket kommentelgetnek néha mások rajzai alá is, volt, hogy kirakott valaki egy tök profi rajzot és néhány kis 10 éves a kamu profiljával még azt is elkezdte fikázni..És elképzeltem, nekem akkor miket írogatnának, amikor fele olyan jól se tudok rajzolni..
2017. júl. 11. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is lépj túl rajta és kezd újra. :)

Ha pedig értelmes Facebook csoportot keresel, akkor ajánlom a RajzMániát. Ott rendes kritikát adnak, aki meg egy bunkó paraszt azt kivágják. :D Ugyan nem teljesen animés, de szoktam látni néha olyat is. ^^ Hajrá! :)

2017. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszii :P
2017. júl. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!