Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell "társasjátékozni"?

Hogy kell "társasjátékozni"?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik játéknak milyen szabálya van, mert játékmester vagyok valamilyen szinten, azaz rengeteg társasjáték szabályát ismerem. Habár a modernebb játékok (Kasza, Marsozás, stb - reklámcenzúra miatt átnevezve) számomra egyelőre ismeretlenek. De azokat is szívesen megtanulnám, habár a kérdésem komolyabb problémát érint.


Nem igazán van baráti köröm, nem nagyon vannak korombeliek vagy kulturáltabbak a környezetemben, anyám szinte állandóan dolgozik, vagy fáradt, Párommal csak havi egyszer találkozunk de ő se annyira nagy társasjátékos.


Idegenkedek attól, hogy elmenjek meghirdetett hivatalos társasjáték klubokba, mert ott már ki van alakítva egy közösség, amibe én nem férnék bele, mert ők már régebb óta ismerik egymást és én meg csak egy különc izé vagyok, aki még a teljesen normális emberektől is idegenkedik.


Van telefonos applikációm társasjátékozási események felderítésére, de nem vagyok képes becsatlakozni, mert lelkileg leblokkolok, hogy mi van ha nem kellek oda. Nem tudom, hogy mik a normák, hogy kell viselkedni, mit kell mondani, mi az illem, satöbbi.


Továbbá van egy online böngészős társasjátékos közösség, ahol online valós időben játszani is lehet, de egyszerűen képtelen vagyok arra, hogy megszólítsak valakit, hogy játszhasson velem. Elképesztően nehezen megy nekem a szociális kommunikáció annak ellenére, hogy magas a szókincsem és sokak szerint túlzottan komolyan, pedánsan beszélek.


Emellett van egy speciális társasjátékos online szoftver számítógépre, ahol nem csak játszani lehet, hanem játékokat "modként" berakni és én már több társast is beraktam, köztük egy olyat is, ami számomra nagyon sok feliratkozót hozott csaknem fél év alatt. Itt is az a baj, hogy lenne ugyan mivel játszanom meg kedvem is lenne, plusz angolul is társalgási szinten tudok, de mégis lelkileg képtelen vagyok arra, hogy úgymond "reklámozzam magam a lobbiban", hogy keresek valakit erre meg arra a játékra. Félek a visszautasítástól és többször volt olyan, hogy egyesek beléptek, de azonnal ki is léptek. Sőt olyanok is voltak, akik beléptek, trollkodva széthajigálták a tartozékokat és kiléptek. Ilyenkor teljesen megalázva érzem magam és lelkileg megcsonkítva. Próbáltam az ismerőseimet rávenni, hogy azzal a játékkal játsszanak, hogy legyen kivel játszanom, de nem igazán sikerült őket rávennem.


2017. júl. 14. 22:00
 1/2 anonim válasza:
2017. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hehe, jogos az előző válasza, na de komolyra fordítva a szót.

Nem igazán van más lehetőséged. Hasonló helyzetben voltam én is ezen a környéken ez egy nem létező műfaj. Szóval szó szerint az utcáról fogdostam össze az embereket, hogy legyen kivel játszani. Beültem a könyvtárba és ha elsétált mellettem valaki akkor megkérdeztem van a kedve játszani és voltak. Most meg ott tartunk, hogy maguktól jönnek oda hozzám újra meg újra. Meg hozzám irányítják az érdeklődőket. Annyiból szerencsésebb helyzetben voltam, hogy a nővérem ismertette meg velem ezeket a társasokat mikor meglátogattam őket így tudom mi a jó. Már van saját gyűjteményem és rengeteg játékostársam. Tudom kinek mi való és az alapján válogatok, hogy mikor kiket hívok. Amúgy a szabály egyszerű mint a házibulinál ha azt akarod, hogy 20 fiú és 20 lány legyen akkor hívj meg 50 lányt és 2 fiút. Valahogy így megy ez. Ha Szolnok környéki vagy csatlakozhatsz. Vagy sétálj be egy ilyen "klubba" vagy csinálj egyet magadnak. Természetesen ahhoz olyan társast kell ami meg fogja az embert erre meg nincs fix megoldás. Van olyan akit 3x 4x kellet rávennem játékra, hogy találjak neki valamit amivel megfertőzhettem.

2017. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!