Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli gyermeked mennyire...

4 év körüli gyermeked mennyire tud társasjátékozni? Elfogadja, tiszteletben tartja a szabályokat?

Figyelt kérdés

Egyszerű, dobókockás-lépegetős társasjátékra gondolok.

Annyit lép, amennyit dob? Szokta jóval előrébb tenni a bábuját, mint a többieké? Nagyon mérges, ha megelőzi valaki?


Előre is köszi.


2014. ápr. 22. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
4éves a lányom, szeret társasozni, be is tartja a szabályokat nagyjából, annyit lép amennyit kell, stb. De azt nagyon nem szereti, ha nem ő nyer. Olyankor nyafog, és nem is akar többet olyat játszani.
2014. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attol fugg milyen kedve van (ezt komolyan irom).


Vannak napok amikor egesz jol eljatszik. Oda rakja a babut ahova kell, nem gond ha megelozod es megtapsolja a nyertest... Egesz pontosan normalisan vegigjatszik egy tarsasjatekot.


Olyan napunk is van, hogy o maga talja ki a szabalyokat. :) Neha meg logika is van benne de neha egesz ossze-visszasag. Ja, es meg erteni is kell pontosan a szabalyokat amiket hirtelen letrehoz. :)


Ha faradt akkor nehezebben toleralja azt, hogy nem o a nyertes. Pl vasarnap egy egyszeru kis tarsasjatekkal jatszodtunk. 3 dobokocka szinekkel es meg kellett gyorsan talani azt a zoknit amibe az adott 3 szin szerepel. A ferjem talalta meg eloszor es emiatt kitort a siras. Multheten meg egesz jol eljatszott es nem volt gond ha valaki mas talata meg az adott zoknit es nem o nyert.

2014. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesemmel nagyon jó társasozni, abszolút betartja a szabályokat és (még?) egyáltalán nem érdekli, nyer-e vagy sem. Most úgyis a Bogyó és Babóca: Szülinapi meglepetés a sláger játék nálunk, és abban nem egymást kell legyőzni, hanem együtt kell működni, tök jó játék, komolyan, én legalább annyira élvezem, mint ő.
2014. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

enyém megérti és betartja a szabályokat. azt viszont nem viseli el ha nem ő győz. a megelőzéssel nincs baja, csak a célba ő érjen először.

először ha nem áll nyerésre akkor szoktam picit csalni ha nem figyel, de 2.-3. kört már szabályosan játsszuk és ha nem ő nyer akkor vége is mert kiborul :)

2014. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is érti és betartja a szabályokat, szereti számolgatni a kockán a pöttyöket és a lépését. Veszíteni viszont nem szeret. Akkor többnyire bepukkad. Mi a férjemmel nem csalunk azért, hogy ő nyerjen, a mamák úgyis megteszik. :)
2014. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, nagyon szeret társasozni. Ha nem ő nyer, vagy kicsit lemarad, akkor nyafog kicsit, de egyre jobban kezeli a helyzetet. :)
2014. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én 3,5 éves kisfiam nem szeret társasozni, mert ülni kell mellette. Néha játszunk egy partit, de nem köti le a monotonitás. Szerintem meg nem is értik a szabályokat. Minden gyerek hisztizik és "csal" a játékba, ez a korosztály sajátossága, a hiszti is normális vesztés esetén. Ez kb. 6-7 éves korig el fog tartani. Mindenben az elsők és a legjobbak akarnak lenni.
2014. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszóló, kérlek, ne általánosíts! "Szerintem meg nem is értik a szabályokat" "Minden gyerek hisztizik és "csal" a játékba"

Kisfiam 6 éves, és 3 éves kora óta nagy társasrajongó.

Nálunk is előfordul, hogy nehezen viseli a kudarcot, de csalni sosem csalt, és tökéletesen érti a szabályokat, már olyanoknál is, mint a Gazdálkodj okosan, nemhogy a korosztályának valókat. Szerintem az előtted írók is megerősítenek ebben, hogy ugyan nehezen viselik a vereséget 3-7 évesen, de szabálytartók, szabálykövetők. Hiszen ez a társas lényege.

2014. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kislányom szeret társasozni,és szabályokat is betortja csak vesziteni nem szeret.
2014. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
#8, szerintem #7-nek igaza van. Ez nem általánosítás, csak nem vette figyelembe, hogy neked ilyen über-szuper gyereked van.
2014. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!