Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó dolog szivatni valakit?

Miért jó dolog szivatni valakit?

Figyelt kérdés

Főleg gyerekeknél divat ez a megalázós kötekedős szivatás. Kamaszok és néha még a felnőttek is jól tudnak szórakozni az ilyeneken. Például nálunk a gimiben azért szivatnak durván valakit mert faluról jött.Nem unják meg, sőt.

Nem értem miért jó érzés valakinek ilyet csinálni? Vagy egyáltalán mi a szórakoztató ebben?

17/F



2017. júl. 15. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Te soha senkit nem szivatnál?
2017. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Második! Értelmes és önmagukat elfogadó/szerető embereknek nincs szükségük arra hogy mások alázásával próbáljanak jobbnak tűnni. A szívatás a gyenge buta suttyók mentsvára. Miért gondolod hogy természetesnek kéne lennie annak hogy a kérdező is szivatott már valakit?
2017. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hogy szivatna valakit ha módja lenne rá? Hm?
2017. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én arra gondolnék, hogy valószínűleg elhanyagolt, vagy elnyomott gyerek. Nem kap elég szeretetet; és így akarja magára felhívni a figyelmet, a szülei csak akkor figyelnek rá, ha valami rosszat csinál. Vagy ha elnyomott, akkor megpróbál ő is elnyomni valakit, lenyomni, "maga alá utasítani", hogy ne érezze olyan "gagyinak"-most jobb szó híján ez jutott eszembe- magát, mert önbizalomhiányos, és ha valakit ő is le tud nyomni, hogy fölébe kerekedni, akkor attól máris kicsit jobban érzi magát. Plusz, amik másokat piszkál,meg beszólogat nekik, addig eltereli a figyelmét a saját hibáiról, meg a saját önbizalomhiányával sem kell törődnie azalatt. Vagy ha valakit lefikáz, akit "gyengének " lát, pl mert mondjuk nem olyan szép a ruhája, akkor így megideologizálja magának, hogy például őnála miért jobb; és mutogat rá a többieknek is, hogy nézzétek, milyen rosszarc, vagy kis nyomi, vagy ilyeneket is mondhat meg gondolhat, és akkor hogyha talál ebben magának partnereket, akik egyetérthetnek vele, hogy "hú, tényleg milyen gáz a ruhája", akkor máris megtámogatva érzi magát, hogy nincs egyedül. Lehet szerintem talán egyszeri gyerekkori trauma is a kiindulási pontja, hogy valami eltörik az emberben, valami kedvesség megszakad ennek folytán, vagy pedig sorozatos genyóskodásoknak kitettség, és nincs se otthon meg máshol se elegendő , megfelelő lelki támogatás neki, aki akkor kiállt volna őérte.
2017. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szabad valakit szívatni a származása, anyagi helyzete, megjelenése, és semmi olyan miatt, amiről nem tehet. De kötelező, ha az illető ostoba, mint a föld, gonosz, vagy rossz indulatú.
2017. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Baráti körben még most is előfordul egymás szívatása, meg melóban is. Ennek nincs különösebb jelentősége, aki értelmes, az érti, hogy poénból teszik. Viszont te inkább a szemétkedésre gondolsz szerintem. Az mér més tészta. Pl nekem a baráti körömben van egy falusi, aki durván parasztos akcsntussal beszél. Őt szoktuk szivatni a beszéde miatt, de érti, hogy ez poén... A szemétkedés, az viszont már eleve sértő céllal történik, az elkövető ezzel akarja kiélni és növelni a dominanciáját a másik fölött. Elég bunkó egy viselkedés, de a tömeg általában az ő oldalára áll, mert félnek, hogy őket is meg fogja alázni, ha szembemennek vele. Ezt én is inkább feltűnési viszketegségnek mondanám, akinek ez adja az önbizalmat.
2017. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" Ennek nincs különösebb jelentősége, aki értelmes, az érti, hogy poénból teszik."


Nem,aki értelmes,az érti hogy poénból teszik,de nem nevet rajta,mert ízléstelen egy "humor" ez a szivatásos dolog,nem is vicces,és az érzékenyebbek megsértődhetnek rajta.Egyszerűen szennyezi a környezetet ez a "megszivatjuk egymást" mert az de vicces gondolkodás,csak a belülről rohadt emberek nem veszik észre hogy a társadalomban többet árt mint használ(meg a kevésbé értelmesek nem veszik észre hogy a szivatás valójában nem vicces dolog)

2017. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az mér més tészta. Pl nekem a baráti körömben van egy falusi, aki durván parasztos akcsntussal beszél. Őt szoktuk szivatni a beszéde miatt, de érti, hogy ez poén"


Persze,persze,poén...én is ezt mondanám....

2017. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Más dolog,hogyha ő is nevet rajta,- és nem kínjában- és nem veszi rossz néven, mert érzi, hogy kívülről valamilyen dolga viccesnek hathat, mert szokatlan, és megmosolyogtató. De volt már itt Gyk-n tényleg valami ostoba nő, és itt kérdezte, hogy a párja miért ilyen nyámnyila - nem ez a megfelelő szó, de most nem jut eszembe jobb, ahhoz közelibb, hogy ő melyiket használhatta, melyik szót- na szóval durva sértéseket nyomott oda a pasijának, és az volt a lényeg, hogy értetlenkedett, hogy miért sértődik meg rajta, mikor ő csak viccel. Na hát ez egy olyan dolog, amire már tényleg lehet mondani, hogy gáz. Mert tényleg elég komolyan sértegette, de őneki, a sértegető feleségnek ez föl se tűnt. És a párjában kereste a hibát, hogy mitől lesz szomorú, miért sértődik meg, miért nem nevet ő is vele. Ezt valamelyik másik hozzászólásra refláktálva. 4.vagyok, és a közvetlen előttem szólóra.
2017. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4.és 9.vagyok,mármint a 9-est a 8-ashoz írtam:)
2017. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!