Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a tolakodó...

Mi a véleményetek a tolakodó emberekről? Csak én tartom felháborítónak amit egyesek megengednek maguknak?

Figyelt kérdés

Tipikus eset az orvosi rendelő. 4-5 ember vár, mindenki tudja ki jött előtte és szépen megvárja a sorát. Erre bejön egy ember aki ahelyett hogy leülne és várna, odaáll a rendelő ajtajához mit sem törődve a várakozó emberekkel. Vannak akik beszaladnak egy receptért és talán még elnézést is kérnek a többiektől, az oké. De van aki igen csak hosszú időt van bent mindenféle elnézés kérés nélkül. És ezt a várakozók csöndben tűrik, pedig szerintem nem kellene. Ki van írva hogy az ellátás nem érkezési sorrendben történik de a legkevésbé sürgős esetek tolakodnak a legjobban.

Ma a háziobrosomnál tapasztaltam ezt amikor csak egy beutalóért mentem, kivártam az előttem lévőket, erre bejött egy agyontetovált fiatal hölgyike és azépen besuttyóskodott elém. Lett volna hozzá néhány kedves szavam de látszólag rajtam kívül senki nem haragudott rá.

Másik tipikus eset amikor valamilyen szakrendelésre már hetekkel előtte van időpontom, de valahogy mégis mindig az történik hogy reggeltől délutánig ott kell várakoznom mire bejutok, mert mindenki más betolakodik elém. A betegszállítók tizesével hozzák a tolókocsis öregeket akiknek se időpontjuk, se sorszámuk de mivel a betegszállító azt gondolja hogy elsőbbséget élvez, szépen betolja a rendelőbe az öregeket. Mert aki fiatal és van élete, az ráér várni egy fél napot.


Szerencsére ritkán járok orvoshoz, de liftezik a gyomorom amikor mégis el kell mennem mert kivétel nélkül minden alkalommal ez történik. Mit lehet ez ellen tenni? Ti voltatok már ilyen helyzetben? Meg meritek mondani a magatokét az önjelölt "elsőbbséget élvezőknek"? Nagyon érdekelne más véleménye is!



2017. júl. 19. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Legutóbb (2016 novemberében) ketten is elém tolakodtak. Nagyon ideges lettem, de nem szóltam semmit. Pedig megérdemelték volna, hogy beolvassak nekik.
2017. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én mint 22 éves srác nem találkoztam ilyenekkel még. házidokinál mindenki kivárja a sorát, kórházban meg ritkán járok, ott meg hívták név szerint az embereket, mikor kit. időpontot meg sosem kértem mert mindig ráérős vagyok.
2017. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Én rögtön akkor szólok, mikor elkezdené az elém tolakodást: Ne haragudjon, én következek! Ekkor meglepődnek és félreállnak. Tedd ezt te is! Megéri.
2017. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem ilyen vérvételen történt, amikor egy vén tyúk (elnézést, nem tudok rá jobb szót) bepofátlankodott elém. Pedig sorszámom is volt, ő későbbit húzott. De behívták, pontosabban bement elöttem és egy szóval sem mondták neki, hogy menjen ki, várja meg a sorát.

Amikor én is kijöttem, még ott trécselt valami barinőjével, szóval olyan sürgős nem lehetett neki.

2017. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyénként meg utánaszóltam, hogy én következem, de olyan gyors volt, hogy már csak a csukott ajtónak beszéltem.
2017. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerencsére nálunk háziorvosnál tartják a sorrendet, meg egyébként sem kell olyan sokat várni. Máshol meg ritkán járok.

A betegszállító azért élvez elsőbbséget, mert 6-8-10 embert hoz szerte a megyéből, akiket utána haza is kell vinnie. Így is jellemző, hogy aki betegszállítóval érkezik, az órákig vár a kezelése után arra, hogy hazainduljanak. Szóval ennek az éremnek két oldala van.


Azon csodálkozom, hogy szakrendelésen reggeltől délutánig kell várnod. Legtöbb helyen nem is tart annyi ideig a rendelés, hanem max. 4-5 órán át.


Próbálj türelmesebb lenni, fogadd el, hogy az ingyenes egészségügyben várni kell.

Ha megfizeted a maszek orvost, ott nincs ilyen problémád.

2017. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért szokott ilyen sokáig tartani mert 8 helyett csak 10kor kezdik a rendelést. Viszont ha 7 után ér oda az ember, már csak az 50. sorszámot kapja.


A betegszállítóval pedig csak idősek érkeznek akik nyilván ráérnek,nem úgy mint a fiatalok. Az egészségügy mindenkindek ingyenes,ezért nem kellene kivételezni senkivel, függetlenül attól hogy hány éves és milyen járművel érkezett.

2017. júl. 19. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Még tavasszal volt "szerencsém" az egyik magyarországi nemzetiséghez tartozó kishölgyhöz, aki megunva a várakozást többünk elé is betolakodott. Köztük voltak romák is, akiket látásból ismerek is. Mikor végzett a hölgyike, csak én tettem szóvá, hogy mi is várunk a sorunkra, hát jött is a primitv visszaugatás. Sajnos senki nem állt mellém, pedig hármunkat is semmibe vett ez az idiot.
2017. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt, elítélem őket, mert alpári dolog.

Másrészt... Ahogy írtad: "És ezt a várakozók csöndben tűrik". Ez rengeteg dologra igaz és azt mondom, hogy ez miatt meg is érdemli az emberek többsége, hogy eléjük tolakodjanak. Senki sem mozdítja semmiért a kisujját sem és minimális összefogás sincs a legtöbb emberben. Ezek az emberek még az orvosi ellátást sem érdemelnék meg.

2017. júl. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!