Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges vásárlási mánia?...

Beteges vásárlási mánia? Többi lent!

Figyelt kérdés

Eddig soha nem volt konkrét keresetem, és 1évvel ezelőtt jött el a pillanat, hogy lett.

Megvoltam az addigi ruhatárammal, de mindig vágytam a szebb és jobb holmikra. Most ott tartok jelenleg, hogy annyi mindent felhalmoztam (ruha, smink, táska, cipő), hogy úgy érzem beteg vagyok. Tudom nem normális az 5. hátizsákot megvenni, de úgy érzem, amíg nincs gyerek, addig szánhatok magamra annyit, amennyi jól esik.

Normális jelenség lenne, hogy soha nem tudok mit felvenni reggel? Normális, hogy van 15 alapozóm, de ha meglátok akciósan egy jobb minőségűt, akkor megveszem?

Hogyan tudnék megálljt parancsolni magamnak?

Az építő jellegű kritikákat is várom.

19/L


2017. júl. 20. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne vigyél magaddal pénzt, csak minimálisat :D Az a baj, hogy a kirakatok direkt kísértenek, ezt sima akaraterővel kell megoldani.
2017. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbálkozok! :)
2017. júl. 20. 17:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első fizetéseknél még normális dolog, de azért egy év alatt le kell erről állni. Sajnos a média, a reklámok mind a fogyasztói attitűdöt erősítik. Ok, vegyél táskát, ha nincs, de ha van, akkor minek? Valahogy az érzelmi űrt próbálja pótolni ezzel az ember, azt gondolom. Mivel észreveszed, hogy változtatni kellene, ezért tudsz reflektálni a dologra, és vissza is tudod szorítani.
2017. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bár én teljesen más jellegű dolgokat szoktam vásárolni, beszerezni, legjobban az segít, ha átpörgetem magamban, hogy van-e rá igazán szükségem.... És ha ezen mégis átcsúszik az adott tárgy, akkor megpróbálom elképzelni, hogy igazából mit tennék vele ha hazavinném, és mi várna rá kb egy hét múlva. A dolgok nagyrészét már ezzel el tudom kaszálni, hogy maradjon csak a boltban :D

#1 voltam

2017. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Adok ket tippet.


Egyreszt, csak keszpenzzel fizess. Ha mindig ki kell venned penzt, mert annyit koltesz, akkor ez jobban fog tudatosulni benned.


Masreszt, ird a kolteseidet. Kegyetlenul. Mindig kerj blokkot, tedd el, heti 1x ulj le es ird fel az osszes koltesedet. Aztan gondold at, hogy tenyleg azokra a dolgokra akarsz-e kolteni.

2017. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezen én is átestem már az 6.havi fizetésem után leültem és azon gondolkoztam hogy féléve dolgozok hol a pénzem. 3 szekrény ruha, 20-25 parfüm,hajápoló cuccok, cipők ezekbe volt a sok pénzem. Eldöntöttem hogy havi 10.000 ftnál többet nem költhetek mert gyűjtenem kell autóra/házra. Ezzel azt akarom mondani hogy valami hasonló célt tűzz ki magadnak ami motivál hogy egy forintot ne költs. Sajnos ezen csak te tudsz változtatni. Legyél erős legyen akaratod ellenálni.
2017. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja azt lehagytam hogy 3 hónapja eddig csodálatosan tartom magam.
2017. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mit dolgoztok, hogy ennyi pénzetek van? :D
2017. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Utolsó: Még itthon lakok, a rezsibe beszállok és enni meg inni is magamnak veszek, a maradék meg err elmegy.

2017. júl. 20. 22:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja értem :)
2017. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!