Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akadt így ki anya azon,...

Miért akadt így ki anya azon, hogy sok a ruhám? Mit csináljak, hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

Eddig egy szót sem szólt.

Ma hazajött és elkezdett veszekedni velem, hogy mennyi cuccom van, nem igaz, hogy én folyton vásárolok, nem normális, hogy minden a ruháimmal van tele és hogy a szobámba már lépni nem lehet, mert mindenhol doboz van, amik tömve vannak a ruháimmal (vannak szekrényeim, de oda már nem fér be semmi).

Ezt így minden előzmény nélkül.

Nagyon szeretek vásárolni és tudom, hogy túlzásba viszem néha. Nem tudom, miért borult így ki, amikor ha rendelek valamit, ő veszi át, általában látja, amikor megpakolt szatyrokkal jövök haza.

Szóval eddig semmit nem mondott.

Nem tudom, hogy tudnám vele elfogadtatni és megértetni, hogy azért csinálom, mert egyvalami (igazából valaki) nem lehet az enyém és ezért mindent megveszek, ami egy kicsit is tetszik.


Azt mondta, hogy tüntessem el a cuccaimat a szobámból, mert nem állapot, hogy az eddigi csatateret úgy oldottam meg, hogy vettem dobozokat és abba pakoltam mindent, azokat meg betettem az ágy alá meg egy paraván mögé, ami meg nem fért el, azt áthordtam az öcsémhez...De nem tudom hova tenni őket, azt nem engedi, hogy a gardróbját használjam (amit ő nem használ amúgy), több szekrény nem fér a szobámba.


Régebben elég duci voltam, nem tudtam csinosan öltözködni, most pedig örülök, hogy bármit feltudok venni. Ez még nem bűn.



2014. jan. 6. 19:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
És ki fizeti ezt a tömérdek ruhát?
2014. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Apa, vagy az ő szülei.
2014. jan. 6. 19:32
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van, beteges vagy. Fordulj pszicholőgushoz, mert ez nem normális.
2014. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben valamilyen anyagi problémára tudok gondolni ami így össze függ ezzel lehet a amunkahelyével történt valami. De lehet egészen más természetű a gond és csak rajtad töltötte ki a dühét amikor haza ért. Mert ha eddig nem volt semmi előzménye akkor nem valószínű, hogy konkrétan a ruhákkal lett volna gondja.
2014. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj,hogy nem látod be,hogy igaza van anyukádnak,és még őt akarod meggyőzni. Figyelj én is imádom-imádok vásárolni, több órákat vagyok képes eltölteni egy-egy boltban. Vannak ilyen emberek,akik szeretnek vásárolni,DE van egy bizonyos határ. Bár így,hogy nem neked kell fizetni (én magamnak finanszírozom a plusz dolgaimat) így nem is fogod megérteni ,hogy ez így nem oké,sőt.

Nekem is van rengeteg (bár inkább turis,de lényegtelen) ruhám,cipőm de mégis elférek a gardróbomba meg egy kiszskerénybe,szóval be le akarok gondolni neked mennyi kacatod lehet. Mert ezek bizony kacatok.


Én azt ajánlom,hogy szánj rá egy hétvégét és szelektáld át az EGÉSZET, ami még nem volt rajtad/nem tetszik azt egy kupacba amit használsz és szeretsz azt még egy kupacba. Amit nem használsz azt adományozd el, vagy ha sajnálnád odaadni akkor add el őket,így lesz helyed és ezek után fogd picit" viszább magad,mert mikor kikerülsz a házból,apuci,nagyi,papi sem fog tudni támogatni ennyire anyagilak TÖNKRE fogsz menni,hogy nem tudsz mindent megvenni. Esetleg hitelekbe halmozod majd magad,hogy tudj vásárolni. NEm egy ilyen esetről hallottunk már,jobb lenne most abba hagynod ezt a hobbit és keresni egy jó elfoglaltságot (zene,sport,tánc,rajz,lovaglás stbstb).


És ettől még mehetsz vásárolgatni,csak nem kell több száz szatyorral haza esni. Persze a te dolgod,ez csak egy jó tanács.

2014. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezeknek a felét sem hordod..eladnám/eladományoznám a helyedben a felét, amit nem hordok . persze, ez én vagyok, amúgy anyukád szerintem azért akadt ki, mert előtte összeveszett valakivel, vagy munkahelyi problémák voltak, és rajtad töltötte ki. ha ez, akkor nincs mit tenni , neked is tűrni kell, ha ő tűri a ruháidat.
2014. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

ma 19:32

Van egyéb dolog is, ami másoknak "nem normális" lehet, de ettől nem kell pszichiáterhez mennem.


19:34

Nem ő fizeti a bevásárlásaimat, rendeléseimet, szóval nem értem, mi a baja.


19:39

Ő nem látja, hogy én ezt imádom. Gyűlöl vásárolni, kész kínszenvedés neki. Nem érti, miért szeretek órák hosszat járkálni boltról boltra, miért ülök az autóban órákat, csak hogy kimenjek Bécsbe pl., vagy messzebb.

Nem tudja, hogy mi a különbség a tesco-s F&F és a Zara között (nincs bajom az F&F-fel sem), vagy hogy miért jobb a márkás kozmetikus a "nonamenél". Ő nem olyan, mint én, neki a vásárlás kínszenvedés.


Már próbáltam selejtezni, nem egyszer nekiültünk a barátnőimmel, de csak az lett a vége, hogy mindent kipakoltunk, rájöttem, hogy nekem mind kell, utána pakolhattuk vissza.


19:59

De úgy vagyok velük, hogy majd hordani fogom őket egyszer, meg úgy is jók lesznek valahova.

2014. jan. 6. 20:02
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valamilyen anyagi problémátok van, vagy csak most szembeült azzal, hogy mennyire kényszeres vagy és hirtelen nem tudta feldolgozni.

Valamilyen szinten igaza van, szerintem keress segítséget, mert mégsem hordhatod tele lomokkal még a tesód szobáját is.

Ha te is belátod, hogy ez egy kényszeres pótcselekvés (és ezt te magad írtad mégha nem is ezekkel a szavakkal) akkor épp eljött az idő, hogy segítséget kérj.

2014. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként csak magyarországon tekint a pszichológusokra úgy mint az ördögökre.

Nem rosszak, nem szégyen a segítségüket kérni. Később rájönnél, hogy csak segít.

Mert ha belegondolunk, nem lesz ott mindig apa, hogy finanszírozza a vásárlásaidat, s ha csak nem piszok jó állással álld meg a sors, akkor szép kis adócsapdába eshetsz.

2014. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, (19:39-es vagyok) Az én anyum is utál vásárolni,nem sminkeli magát, nem tudja szerintem azt se,hogy melyik az alapozó meg a púder. De ez nem azt jelenti,hogy nem szeret téged és meg akar fosztani attól,hogy vásárolj,de értsd meg,hogy nem NORMÁLIS az amit már művelsz. És hidd el,ha már én ezt mondom (tényleg megértelek,imádok vásárolni) akkor tényleg bibi van.


Főleg,hogy megválni se tudsz tőlük, és csak halmozod őket. Tudod mi lesz veled,ha nem teheted majd mindenzt meg? Belefogsz őrülni. Komolyan egy ilyen dolog miatt akarsz majd pszichológushoz meg mindenféle orvoshoz járni? Vegyél erőt magadon és szelektáld ki a holmiaidat.


Anyukád helyébe még apuddal is beszélnék,hogy adjon kevesebb pénzt,és nem azért,mert rosszat akarnék neked,hanem azért,mert jót. Nem lesz ennek jó vége.

2014. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!