Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg életképtelen vagyok?

Tényleg életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, jövőre fogok érettségizni, de idén már előrehozottan megcsináltam jelesre az angol érettségit, aztán idén ősszel emeltszintű angol nyelvvizsgát akarok tenni. Vidéken lakom a szüleimmel, akiknek az a bajuk, hogy nyáron nem csinálnok itthon semmit azon kívül, hogy számítógépezek vagy eszek.


Idén nyáron dolgozni szerettem volna egy gyárban, de fizikailag túl gyenge voltam hozzá, így nem ment. A szüleim szerint életképtelen vagyok, mert nem tudok felemelni 25-30 kg-ot, mert gyenge vagyok. Elég szarul érzem magam emiatt, de én magamról tudom, hogy szellemi munkát szeretnék végezni a jövőben, nem fizikait.



2017. júl. 21. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#10-es válaszolónak üzenném, hogy nincs igaza. Hidd el kérdező lesz csajod, főleg az eszeddel, ha jó munkád lesz sok pénzt kereshetsz majd.


Kérdesre válaszolva:

Kedves kérdező egyáltalán nem vagy életképtelen. "Többet ésszel, mint erővel" tartja a mondás. Ha jól kihasználod az eszedet még sokra viheted. Sok sikert!

2017. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Te gondod ha nem akarsz jol kinezni :D Hiaba vagy okos ha nem torodsz magaddal
2017. júl. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg kuld el magadat is konyvtarba. Olyan hogy Horthy kormany sosem letezett. Horthy kormanyzo volt, nem pedig kormanyfo. A kormanyzonak nincs kormanya. Kormanyt a kormanyfo azaz a miniszterelnok alakit. A kormanyzo allamfoi tisztseg, mint a kiraly vagy a koztarsasagi elnok. Szoval ha mar okoskodsz legalabb hulye ne legyel....
2017. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Aham, tehát szerinted a Bárdossy László nagyobb hatalommal bírt, mint maga Horthy, és Horthy nem befolyásolta a minisztereket, értelek :'D.
2017. júl. 23. 09:29
 15/18 anonim ***** válasza:
am nem valami okosak a szuleid, jobb hogy eljottel es nem akartad mindenaron csinalni, 30 kg-ot emelni 8 oran keresztul egy olyan embernek aki sose edzett es fizikai munkat sem vegzett hat nem tul szerencses, ha maradtal volna es csinaltad volna biztos hogy megszakadtal volna vagy kijott volna a sérved, vagy megallt volna a szived, de tuti korhaz lett volna a vege.
2017. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14. Nem tudom minek kevered ide Bárdossyt meg azt hogy kinek mekkora hatalma volt. De Lényegtelen is. Nem vagy tisztában a kormányfő, a kormányzó és a kormány fogalmával. Szóval lehet hogy Te ötösre bemagolsz dolgokat, de a mellékelt ábra szerint, hogy nem érted őket, az is biztos.

De kisegítelek. Egy állam úgy működik, hogy van a törvényhozó-, a végrehajtó- és igazságszolgáltató hatalom. Ez az államfő kezében van, de egy polgári demokratikus államban megosztja őket.: törvényhozást az országgyűléssel, a végrehajtói hatalmat a kormánnyal. Ha az ország államformája királyság akkor a királynak nevezzük az államfőt, ha köztársaság akkor köztársasági elnöknek. Az Osztrák Magyar Monarchia bukása és Trianon után hazánk államformája Királyság maradt, de a korábbi közös uralkodónk IV Károly nem térhetett vissza, így ideiglenes államfőt kellett választani, arra az időre ameddig még a nemzetközi viszonyok nem teszik lehetővé hogy a habsburgok visszatérhessenek. Ez az ideiglenes államfő volt Horthy, hivatalos megnevezésében KORMÁNYZÓ. A kormányzó nevezhette ki a kormányfőt, és azt sem önkényesen hanem a parlamenti választásokon győztes pártból. Tehát kvázi semmi beleszólása nem volt. És nem csak nem szólhatott bele, de a törvényhozásba, nem volt törvényszentesítési joga, tehát ő döntötte el hogy egy törvény életbe lép vagy sem. Annyit tehetett hogy visszaküldte a parlamentnek hogy tárgyalják újra ha nem tetszett neki, de a parlament kitartott emellett Horthy kénytelen volt elfogadni. Nyugodtan elolvashatod az akkor alkotmányban, abban szépen le is van írva hogy Horthy milyen jogai vannak. A jogait később bővítettek a kormányfők, azért hogy Horthy támogassa őket a különböző politikai célokban, de soha nem volt neki olyan joga hogy ő irányíthatta volna érdemben az országot. Ezzel szemben van a miniszterelnök amit te összekeversz Horthyval. A miniszterelnök nem kormányzó, hanem kormányfő, ő áll a kormány élén, tehát neki van kormánya. Pl Bethlen kormány. Na neki már van tényleges ráhatása a politika menetére. Így már érthető?

Tisztázni kéne a fejekben a dolgokat mielőtt mielőtt itt arrogánsan könyvtárba küldözgetsz embereket, úgy hogy te magad alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.

2017. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
jav:"tehát nem ő döntötte el hogy egy törvény életbe lép vagy sem."
2017. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nyugi azért nem fognak megverni mert gyenge vagy.. melóhelyen pláne nem .Azzal nem értek eggyet hogy a legtöbbgyárban könnyű a munka(A hozzászólók köztt állitjaezt valaki)Na ez egy baromság. Ha igy lenne akkor nem lenne 10% feletti a munkanélküliség hiszen egyre inkább úgy tűnik hogy többség nem bírja "hosszabbtávon" a nehéz fizkai munkát .De tegyük fel hogy talál magának egy multinál olyan gyári munkát ami fizikailag nem nehéz. Akkor viszont pszihésen fog kikészülni az állandó utazás meg az éjszakai műszakok miatt.Ugyanakkor van ebbe valami hogy egyre gyengébbek(életképtelenebbek)a generációk.bocs
2017. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!