Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjek el élni?...

Hogyan kezdjek el élni? 😭 14/L

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, ahogy fennt is írtam.

De ne csinos tinilányként képzeljetek el, hanem egy 100 kilós, aránytalan felemás testü trottyként, Mert az vagyok, és PONT olyan életem van, mint egy ilyen amerikai 300 kilós naponta 50 hamburgert megevö elhízott embernek; az EGÉSZ NAP! az ágyban fekszem, és eszem, meg újságot olvasok, vagy telefonozok. A szüleim ordítoznak hogy húzzak ki a kertbe, de annyira bántóak, hogy csak azért sem teszem. Más tini 40 kilós, egész nap az instára posztolgat izgalmas dolgokat, én meg, mint egy öregasszony. Kimennék én mozogni de egyszerre elfáradok😢 nagyon elegem van már ebböl az életmódból valaki segítsen😭😭😭



2017. júl. 22. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Válts életmódot, ha már unod ezt.

Másban nem tudunk segíteni, mert az nem ér semmit, ha én csinálom....

Egyszer elkezded, utana menni fog... kezdes a legnehezebb.

2017. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom tanácsolni ,hogy keres valami jó hobbit ami jó elfoglatságot ad kezdjel egézségesen enni lehet egêzségtelenebb kaját is enni de keveset és mértêkkel belőle légy a barátaiddal menyetek el valahová az is mozgás ha bármiben lehet még neked segíteni szolj 13 l
2017. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
* kezd el
2017. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
interneten keresztül nem fogunk tudni úgy inspirálni, és segíteni, ahogy megérdemelnéd és ahogy szükséged lenne rá. Mivel a szüleiddel élsz, és bennük bízhatsz a legjobban, ülj le velük beszélgetni, ismerd be nekik hogy komoly baj van, és segítségre van szükséged. Keressenek neked pszichológust vagy pszichiátert ha arról van szó, keressenek neked egy személyi edzőt, aki akár házhoz jön és foglalkozik veled ( ha a kondiba nem szeretnél/mersz menni még)...
2017. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mozogj. Ne tűzz ki nagy célokat magad elé, először sétálj mondjuk két utcát, amennyi jól esik, után ha ez már jól megy, akkor többet, amíg bírod, ha elfáradsz ülj le pihenni.


Járj el úszni, a vízben nem terheled meg az izületeidet és viszonylag sok kalóriát égetsz.


Ha már fogytál 10-15 kilót akkor biciklizz, járj azzal iskolába, a boltba, barátokhoz, járj kirándulni a barátaiddal.


Menjetek el a szüleiddel dietetikushoz, ő összeállít neked egy étrendet, amivel fogyhatsz mert ekkora túlsúly nem csak a szociális életedre van káros hatással, hanem az egészségedre is.


Én úgy fogytam le, hogy 10 kilónként megjutalmaztam magam, egy új frizurával, egy szép géllakkal, új, méretben rám passzoló ruhával, mikor elértem a kitűzött 30 kilómat elmentem egy stílustanácsadásra. Ezek nem olyan nagy dolgok, de jól estek, úgy éreztem érdemes folytatnom a fogyókúrát, vagyis 20 kiló után már átment életmódváltásba.


Kaptam a szüleimtől trambulint, azon ugráltam ez is sok kalóriát éget.


Meg kell találnod ami motivál, most még nagyon időben vagy, ha most elkezded 16 éves korodra már egészséges, normál súlyú lány lehetsz.

2017. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az akaraterő hosszútávon segít legyőzni a legnagyobb tehetséget is, szóval ez fejben dől el ki mit akar kezdeni a testével. És egy apró vélemény: undorító szerintem amit a mai tinilányok csinálnak, példának tökéletes az amit Te említettél :D ne rájuk akarj hasonlítani ha rám hallgatsz.
2017. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Figyi:)

Kezdésnek elég, ha leszoksz a sok evésről, pláne, ha egészségtelen. Nem kell éheztetni magad, eszedbe se jusson! Csak annyit egyél, amennyire szükséged van, és lehetőleg ez ne cukros, zsíros, egészségtelen dolgokból álljon. Ülj ki a kertbe, olvasni ott is tudsz. Mindenképp rá kell venned magad a mozgásra, de nem kell nagyon nagy dolgokra gondolni első körben. Sétálj! Nagyon sokat tud a kezdetekben segíteni. Ha rendszeresen mozogsz, és a táplálkozásod rendben van, akkor fogyni fogsz. Később elmehetsz futni, vagy amit szeretnél.

És akkor jöjjön a kicsit keményebb része:

Gondolj bele. 14 éves vagy. Gondolom ez a probléma nem most kezdődött. Szerinted normális az, hogy egy 14 éves lány így él? Szerintem nem. És tudod mi az, ami miatt majdnem otthagytam a francba a kérdésedet? Hogy tőlünk várod a megváltást, amikor te a kisujjadat sem mozdítod. Elfáradsz? Képzeld, más is. Csak másban megvan a kellő akaraterő. Tenned kell azért, hogy "élni" tudj. Én csak a kifogásokat látom. És amúgy rohadt idegesítő ez a "más tini 40 kilós, instára posztolgat izgalmas dolgokat" dolog. Én például keményen megdolgozok azért, hogy "40" kiló legyek. (Nem annyi vagyok, csak a te példáddal éltem) Szóval a lényeg az, hogy varázsütésre nem fog semmi változni.

14\l

2017. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Először is kérlek ne vedd alapul a "más 40 kilós tiniket", főleg ne az instagram profilukat. Ott mindenki szeretné a saját életét a lehető legizgalmasabbnak, legjobbnak, legszebbnek beállítani. A végeredmény viszont az, hogy a hozzád hasonlók kedvét veszik el leginkább az élettől.

Nekem az első tanácsom az lenne, hogy próbálj leállni más profiljainak csekkolgatásával. Kezdj el magaddal foglalkozni. A te saját életeddel. Tűzz ki magadnak célokat, de ne olyat, hogy "nekem is ilyen életem legyen", mert ez nem egy cél. Apróbb célokat, amik oda vezetnek, hogy boldogabb életet tudj élni. Állj neki tudatosan felépíteni a mindennapjaidat.

Ha nem érzed jól magad a bőrödben, mert ahogy írtad "100 kilós trottyként" tekintessz magadra, akkor találj magadnak valamiféle mozgásformát, amiben örömödet leled. Járj utána, hogy milyen étrend szükséges ahhoz, hogy mozgással ötvözve testsúly csökkenést tudj elérni.

Elfáradsz? Naná. Ez ilyen. Keménynek kell lenned. Aki változást szeretne ezen a téren annak kitartónak kell lennie, de hidd el, ha tudatosan csinálod, akkor jönni fognak az eredmények. Az én barátnőm például az aerobicra kapott rá, pedig korábban ő sem sokat mozgott. Meg kell találnod azt amit szívesen csinálsz.

A szüleid hozzáállása elég idétlennek tűnik így a leírtak alapján. Beszélj velük, hogy ezeretnél változtatni de ehhez szükséged van a támogatásukra. Magyarázd el nekik, hogy miért érzed rosszul magad jelenleg és min szeretnél változtatni. Persze ezeket először is magadban kell letisztázni.

2017. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát kezdésnak faragj le magadrol legalább 40kg-t, hogy ne utáld magad aztán és h egésségesebb legyél. Aztán már menni fog magától. Nehéz procedora de valamit valamiért. Ha nem lépsz örökre így fogsz élni.
2017. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Firedoom ***** válasza:
Tehat ismered a problemat es a megoldast is nem? Akkor emeld fel a segged es csinalj valamit mert az onsajnaltatas semmit nem old meg. Sajat boromon tapasztaltam.
2017. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!