Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vesz rá valakit, hogy...

Mi vesz rá valakit, hogy öngyilkos legyen?

Figyelt kérdés
Annyira mélyen kell lenni ahhoz érzelmileg, hogy valaki ezt megtegye? Ilyenkor nem fordul meg a fejében, hogy van családja, barátai stb akik szeretik?

2017. júl. 22. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Vagy buták vagy túl intelligensek.
2017. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
A menekülés. Inkább választaná a megsemmisülést, csak ne kelljen már élve szenvednie. Átélnie újra meg újra ugyanazokat a lelki fájdalmakat, amiktől szabadulna akár önmagával együtt is!
2017. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Szimplán az önzés és a fájdalom nem bírása tovább.

A következményekre nem gondol, pl. hogy mi lesz a családjával, csak ő ne szenvedjen már tovább.

De ahhoz lusta, hogy elmenjen pszichológushoz vagy pszichiáterhez és rendszeres kezelésekre járjon, hogy fel tudja dolgozni a múltban ért sérelmeket.


Az öngyilkosok mind gyávák, mert menekülnek a problémáik elől.

Az öngyilkosság sohasem megoldás.


Aztán lehet engem megkövezni, hogy hogy beszélhetek így, meg miért nincs bennem empátia.

Az ilyeneknek ajánlom a Rocky filmeket, A békés harcos útját..stb.

Mind arról szól, hogy küzdünk, ha egyszer pofára estünk felállunk és addig megyünk tovább, míg nyerünk.

Az ember csak egyszer él, azt kell értelmesen kihasználni és aki saját kezével vet magának véget, hát azt nem tudom sajnálni.

A problémák elől nem menekülni kell, hanem szembe kell velük nézni, és megoldani, hogy jobb életünk legyen.

2017. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Másokat nem tudom, én csak a saját nevemben beszélek. Engem az vitt rá, hogy elviselhetetlen fájdalmaim voltak, amiket nem lehetett jelentősen csillapítani. Emellé kibirhatatlanul rossz közérzet. És ez hónapokig non-stop.

Csak feküdni tudtam, és úgy voltam vele, hogy nem így akarok élni, ennél még a halál is jobb.

2017. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon közrejátszik benne a gyerekkor. Én például kisgyerekként szereztem olyan sérelmeket, amiket nem tudok feldolgozni. But iam still here
2017. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon összetett dolog. egyrészt huzamosabb ideig a mélyponton kell valakinek lennie, ami rengeteg okból történhet, bár minél több dolog van annál közelebb kerül ahhoz a ponthoz amikor a szabadulni akarás annyira erős lesz, hogy nem fogja érdekelni az egyént a következmény.

másrészt elég "erőt" kell gyűjtenie magában, hogy le tudja győzni azt a bizonyos életösztönt. ezen a ponton szoktak elcsúszni az öngyilkossági kísérletek. egy gyáva ember nem lenne képes megtenni. Arról meg nem beszélek, hogy sokszor a pszichologus/áter se tud segíteni a dolgon.

2017. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mindenkit szeret a családja. Az ember nem választhatja meg, hová születik! Ezenkívül nem látok különbséget aközött hogy élek, vagy ha halott lennék. Így sem úgy sem tehetem azt amit szeretnék. Nem tudhatod, mi játszódik le a halálba vágyó ember elméjében, lelkében. Én a kudarctól jobban tartok mint a haláltól. Ezért vagyok még meg, de néha elgondolkodok hogy mégis kinek akarok bizonyítani? Ki érdemli meg hogy bizonyítsak neki? Valamilyen szinten utálom magamat az életemet, azt ami vagyok. Utálom a szerepemet, amelyet játszanom kell.
2017. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Van az az elkeseredés...

Plusz a depresszió ugyanolyan betegség mint pl a leukémia vagy a cukorbetegség, ha nincs rendesen kezelve simán lehet egy gyenge pillanat eredménye az öngyilkosság.

Saját tapasztalat, nekem is volt kísérletem.

2017. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyon durva, beszűkült tudatállapot. Basszus, még egy enyhe depresszión se segít, hogy "há' nézd meg a Rocky-t".


Én is el szoktam gondolkodni, milyen lehet az érzés. Addig jó, míg nem tudom.

2017. júl. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor nem fordul meg a fejében, hogy van családja, barátai stb akik szeretik?"


Honnan veszed, hogy van neki?

Lehet, hogy nincs, és épp ezért lesz öngyilkos.

Vagy ettől függetlenül, más ok miatt... de akkor sincs neki.

Nem mindenkinek van családja és barátai.

2017. júl. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!