Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Házunk elött van egy hatalmas...

Házunk elött van egy hatalmas tuja. Nagyobb mint a házunk. Belecsaphat a villám? Tartsak tőle?

Figyelt kérdés

Előző tulaj nem vágta ki. Nekünk még mem volt rá időnk. Minden viharban félek mi lesz, ha...

Lehet a háznak baja ha mégis..?



2017. júl. 23. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tuja, akkor meg a ház lesz a legmagasabb pont a közvetlen környezetben, és a villám általában a legmagasabbat szereti.
2017. júl. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon a fél ország kivághatná az összes fát,tuját a háza körül,

Nehogy kivágd már!!!

2017. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem se vágd ki,mert a villám úgyis mindig a legmagasabb pontba csap ami először egy nagyon magas épület, víztorony stb. nem hinném ,hogy az egész helységen az a tuja a legmagasabb pont,nyugi!
2017. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!


Faluban lakunk, itt a legmagasabb pont szerintem a templom torony, illetve a fenyőfák.

Idővel szépen lassan kivágjuk, mert sajnos alatta nincs fű, ha alá állunk kocsival,(máshova nem tudunk mert olyan hatalmas), enyv folyik/csöpög a kocsira.


Sima hazba is csapott bele, még a múltkor nem kell ahhoz magasnak lennie. Remélem minket elkerül. Köszönöm mégegyszer!

2017. aug. 10. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:

A villám keletkezésének folyamatát ismervén az teljesen mindegy, hogy a faluban mi magas még, ha nincsenek azok a magasok közel. Hogy kölcsönvegyem egyik, régebben általában ilyenhez hozzászóló szakember szavajárását, a villám rövidlátó. Ha a levegő olyan, hogy fölétek viszi a lefelé igyekvő kis kíváncsi előkisülést, akkor a közeletekben levő tárgyaktól indul el feléje ellenkisülés. A már rosszabbra leváltott magyar szabvány a magas környezet becsapási veszélyt csökkentő hatását akkor veszi figyelembe, ha 20 méteren belül lesz valami, ami a ház magasságának környékére emelkedik (két oldalon!).

A tuja akkor jó villámhárítónak, ha nincs túl közel az épülethez, mondjuk 5 méternél távolabb van (említett szabvány erre meg 10 métert mond, de szerintem az túlzás, bár én egy senki vagyok a nemzetközi hírű szakemberhez képest). Ha közel van a házhoz ez a fa, akkor a tujába csapó villám átugorhat a házra.


És ráadásul mindez csak valószínűség, mert a villámot nem azért szeretjük, mert teljesen pontosan kiszámíthatóan viselkedik.

2017. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély. Ha amúgy szépen néz ki a tuja, akkor kár kivágni. Nem akarok beleszólni, a te telked, azt csinálsz rajta, amit akarsz, de én valahogy sajnálnék kivágni egy szép, egészséges fát a telkemről.
2017. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!