Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek megint kedves és...

Hogy legyek megint kedves és szerény?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most leszek végzős gimnazista és visszasírom az elmúlt éveket. A gimi első évében mindenkire és mindenre nyitott, kedves, magabiztos lány voltam. Aztán ahogy az lenni szokott, belehabarodtam egy srácba, akivel egy fél évet jártunk, majd kiderült, hogy megcsalt az évfolyamtársunkkal. Attól kezdve nem lett semmi önbizalmam. Elment az életkedvem. Elkezdtem sminkelni és jobban odafigyelni az öltözködésre, hogy szépnek érezzem magam. Illetve önsegítő könyvek mögé bújtam (szánalom..), és napi mantraként emlegettem a tanult "szép vagyok, csinos vagyok, okos vagyok" mondatokat.


Viszont sikerült átesnem a ló túloldalára, azt hiszem. A túlzott önbizalomhiány miatt sokat beképzeltnek tartanak, nem beszélnek velem vagy egyszerűen csak irritálónak nevezik a stílusom. Ami szerintem nem igaz, mindössze talán ezt sugárzom a környezetemnek, de én nem ilyen vagyok.


Hogy tudnám visszacsempészni azt a kedvességet és szerénységet, amit valahol az évek során elhagytam? (Szerencsére, az önbizalmam már sikerült kicsit feltornászni.)


18L


2017. júl. 25. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha új társaságba kerülsz.
2017. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy csaj a munkahelyemen,kimondottan túl sminkeli magát,meg ribisen öltözik,de bírom :) Nem vagyok féltékeny rá,semmi ilyesmi nincs.Azt vettem nála észre,hogy ő úgy közeledik az emberekhez,hogy hasonul a problémáikhoz,ami sokszor pénzügyi,de neki nincsenek pénzügyi gondjai.Tehát pl. elkezd valaki siránkozni,beszáll a siránkozásba.Nem tartom túl jó ötletnek,de neki bevált.
2017. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele ki minek tart. Valaki ígyis úgyis lesz aki nem fog csípni. Felesleges megjátszanod magad. Ezek a mantrák is feleslegesek. Nem attól leszel szép, csinos, vagy okos ha ezt mondogatod, hanem ha teszel érte. Sportolj és művelődj és az leszel :D
2017. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te jó ég, mintha csak én írtam volna.:D Szintén önnizalomhiány miatt kezdtem el magamat "fejleszteni", de egyre inkább nagyképű gondolatokon kapom magam. Sajnos a megoldást nem tudom, de engem is érdekelne.
2017. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Keressétek az egyszerűbb emberek társaságát(Remélem nem értitek félre). Ha alázatos emberek közt töltitek az időt, könnyebben váltok ti is azzá.
2017. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!