Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért visszataszító az, ha...

Miért visszataszító az, ha valaki mozgáskorlátozott?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Miért lenne az?
2017. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért érdekel ez a téma, mert sok esetben találkozom olyanokkal, akiket kifejezetten taszítanak a mozgáskorlátozottak! Példának okáért, nem tudnak elképzelni velük baráti kapcsolatot, nem még szerelmit!
2017. júl. 27. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Engem minden betegség és fogyatékosság taszít. Nem tehetek róla, egyszerűen így érzek.
2017. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Én csak a down kóros emberektől félek :( nyilván sajnálom őket,meg sose ártanék nekik,de félek tőlük valamiért. :/
2017. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem azok.


Személyiségbeli jellemzők, illetve hiányosságokból fakadó jellemzők lehetnek visszataszítóak( rosszak). Mozgáskorlátozottság pedig nem elmében létezik, avagy semleges.

2017. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sem visszataszito, mozgaskorlatozott emberek is igyanugy emberek mint barki mas. Azert mert kerekes szekben ul, vagy esetleg amputalt, es muvegtagot visel, meg nem lesz kevesebb (ugyanezt elmondhatnam a siketekrol es vakokrol is).

Szerintem akkor rosszabb a helyzet, ha elhagyja magat az illeto, vagy ha ertelmileg is fogyatekos.

Viszont azt is maximalisan megertem, hogy vannak emberek, akik kifejezetten kellemetenul erzik magukat a fogyatekkel elok tarsasagaban. Felnek toluk, frusztalja oket az allapot, a betegseg, vagy az, hogy nem tudjak hogyan viszonyuljanak hozzajuk.

2017. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt nem szívesen szembesülnek az ilyesmivel az emberek, legalábbis a többségük. Másrészt a baráti, pláne szerelmi kapcsolat egy mozgáskorlátozottal, több "áldozattal" jár.
2017. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Szerelmi kapcsolatot nem tudok elképzelni mozgáskorlátozottal. Nem azért, mert taszít, hanem realista okokból. Az más kérdés, ha a párom válna mozgáskorlátozottá, nem hagynám el, mert őt nyilván megszerettem annyira, hogy mindenben kitartanék mellette, de ha kapcsolatot kezdenék, azt tuti egészséges emberrel kezdeném. Én nem vagyok ilyen "szociális munkás" alkat, és biztos agyamra menne, ha nekem kellene mindenhová tologatnom, segíteni fürdésben/mosdásban, nem mindenhova lehetne elmenni, utazás stb. problémás lenne, a szex is...


Barátkozni simán barátkozom velük. Olyan volt, akivel nem jöttem ki, de az a személyisége miatt volt (pl. egyetemi csoporttárs, aki ELVÁRTA volna, hogy iskolaidőn kívül mi tologassuk mindenhova, ahova ő akar menni - csütörtök este könyvtárba -... ezt egyetemen, ahol már mindenkinek saját élete van, a legtöbben dolgoztunk... és amikor senki nem vállalta, hisztériázott).

2017. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyilvánvaló volt, hogy ilyen reakciókat kap az ember!
2017. júl. 27. 17:20
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 mi nem tetszik konkrétan?
2017. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!