Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A munkásosztály mindenhol...

A munkásosztály mindenhol ilyen primitív, unalmas, és visszataszító? Más is unja a sok idegesítő embert?

Figyelt kérdés

Kérdésemet írhattam volna a magány-egyedüllét,vagy a munkahely-kollégák kategóriába is.Jó magam is szakmunkás vagyok,még érettségim sincs,de elég normálisan és igényesen élek.Valószínűleg velem is van probléma,talán túl érzékeny vagyok,

de nem nagyon találok magamban olyan hibákat,amik társadalmilag elítélendőek lennének.Sok helyen laktam,vidéken is,és Budapesten is.Sok szakterületen dolgoztam már,de sajnos huzamosabb ideig nem tudok ellenni sehol,mert problémáim

alakulnak ki az emberek egy részével.Nem vagyok finnyás,de szép lassan nagyon sok emberben veszem észre a tipikus proli tulajdonságokat,amiket gyűlölök.Itt jegyezném meg,hogy sokan nagyon sértőnek találják a prolizást,de sajnos én úgy

veszem észre,hogy a régi rendszer nagyon sok ilyen embert termelt ki,akiknek a leszármazottjaik sem nagyon különbek.Általában ugye munkásemberekkel dolgozom,műhelyekben,de ritka,amikor tényleg hosszú távú,rendes,becsületes kollegákkal

ismerkedek meg.Most Bp.-en lakom,4 évig dolgoztam

egy helyen,ahová nagyon szerettem járni.Most már 1 éve másik helyen vagyok,ezt is szeretem,de itt is kezdődnek a problémáim.Miért ilyenek az emberek?:felfogásuk:nem kell foglalkozni semmivel,mindent le kell sz@rni.Minden munkát ímmel

ámmal

összecsapnak,jó az úgy,hülyének nézik azt,aki normálisan végzi a munkáját.Emberileg sem tudom megérteni azt,hogy az elején normálisan tisztelik az embert,aztán pár hónap után mennek a beszólogatások,meg ilyesmi.Egyik legundorítóbb

szokásnak

tartom,amikor egy idő után jogot formál valaki arra,hogy kóstolgassa a másikat.A főnököm is egy kétszínű,amikor odamentem dolgozni,így barátom,úgy barátom,nem a főnököd vagyok,hanem a kollégád,szereztem neki több száz ezres

maszek

munkát,ma meg már kötekedik,meg játsza az eszét.Persze van sok jó arc kollega is,és végül is nincs nagy baj,csak érzem,hogy pár éven belül innen is megyek,mert nem tudom elviselni a tahó réteget.Az előző helyen is rendesen végeztem a

dolgom,

sok pluszmunkát végeztem délutánonként és hétvégén.A kollegáim közül szinte senki nem vállalt pluszmunkát,még az alapfeladatokat is utálták elvégezni.Nekem volt pluszjövedelmem,kocsival jártam be,jó kajákat ettem,és szép lassan úgy

éreztem,hogy néhányan kiközösítettek,többek közt azért is,mert általában nem ültem le szotyolázni velük,hanem végeztem a dolgomat,és amúgy sem érdekel engem a sok igénytelen szextéma,meg a mindenféle primitíség,infantilis

hülyeségek,amiről beszélgettek.

Egyszerűen rossz nézni azt,hogy ezek az emberek az egekbe überelik egymást,hogy ki a lazább a másiknál,csoszognak,röhögnek egész nap.

Ezen kívül a civil életben is semmi mást nem látni,csak a sok hajléktalant,csövest,részeg fiatalokat,pedig viszonylag jó környéken lakom.Nem lehet már lassan semmilyen BKV járaton nyugton utazni,mert mindig vannak valakik,akik

hangoskodnak,büdösek,hőbörögnek.

Voltak párkapcsolataim,felnőtt gyerekeim vannak,de mégis egyedül élek,mert egyszerűen bele fáradtam abba,hogy midenhol csak a gányt lehet látni.

Kicsit kiírtam magamból ezeket a dolgokat,de azért kíváncsi lennék,hogy más is látja így a kérdést?

Akik kissé magányossá váltak,miért?

Egy felsőbb társadalmi rétegben is vannak ilyesmi munkahelyi problémák,például egy kórházban orvosok között?

Engem a kézügyességem,és a precizitásom vezetett ahhoz a munkakörhöz,amit végzek,és nagyon szeretem csinálni,de viszont nem tudok beleépülni hosszú távon ebbe az említett rétegbe.Nem lenne semmi bajom velük,csak nem tudom megérteni,

hogy miért kell örökké feltűnősködni,pofázni,röhögni mindenen egész nap,és nyomni a fárasztó igénytelen beszólogatásokat.



2016. nov. 18. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ismerős.
2016. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Az idosebb generacio nagy resze tenyleg ilyen, nehez hosszutavon egyuttmukodni ha nem allsz be a sorba.

Mit dolgozol?

2016. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Hu, a kerdesed elejen elkezdett habzani a szam, h mar megint egy bunko, aki az iskolai vegzettseggel egyenertekunek tekinti az IQ-t. De latom, h nem, sot. Jo volt olvasni, h ilyen is van. En munkascsaladbol szarmazom, en vagyok az elso diplomas generacio. Pont a "magamfajtak" szoktak dobalozni a "proli" szoval. A csaladom soha nen volt a mai ertelemben veve proli, jobb csaladot nem is kivanhatnek. Nagyszeru, hogy nem azonosulsz a tobbseggel, remelem, talalsz magadhoz valo tarsat es nem leszel maganyos.
2016. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Èn is ezt tapasztalom. Magam kamionos vagyok, külföldön, de magukat a kamionosokat kerülöm, mert a nagy többsèg egy igènytelen sza*. Sajnos. Kevés olyan ember van, aki kicsit is igényes lenne. Amùgy szerintem neveltetès kérdèse is. Nekem a szüleim is egyszerű munkàs emberek, mègis igényesek, engem is arra neveltek. Nincs diplomàm, de szabadidőmben, a testmozgàs mellett fejlesztem magam, nyitok a világra, nem sza*om le az egészet mint a nagy többség.
2016. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezt most mintha én írtam volna :D

Nekem is ugyanez a problémám az emberekkel. 2 hete vagyok egy cégnél, de mondhatom azt, hogy ezen a héten kiismmertem mindenkit ott... Hihetetlen igénytelen sok ember, és ezt nem csak arra értem, ami fizikailag jelenik meg. Én például egyáltalán nem illek bele a gyári/termelési közegbe, ezt sokszor a fejemhez vágják. Mivel a beszédemből is levágják, hogy kicsivel több témához is hozzátudok szólni, alaposabban ismerem, mint ők. Munka mellett egyetemre járok, ezáltal kicsivel bővebb ismeretekhez is jutok, mert muszáj jól végigvinnem az egészet, hogy továbblépjek magasabb szintre. Csak már ezzel is úgy vagyok,-ahogy több vezető beosztásban lévő hozzá nem értését látom nap mint nap- hogy legszívesebben elsírnám magam, és elvonulnék egy lakatlan szigetre remetének. Szóval itt nemcsak a munkásosztály agymosottságáról van szó, hanem ez már kezd globálissá válni. Direkt lebutítanak minket. Aki pedig nyitott szemmel jár és értelmes gondolatai vannak, ő a kirekesztett, ő az, aki kívülállónak érzi magát.

Úgy vagyok már vele, hogy magamon kívül senkinek sem fogom bizonyítani mit tudok, vagy mit nem. A buta emberekkel ne foglalkozz, próbálj keresni hasonló felfogású embereket, mint te vagy. Hidd el, még vannak ilyenek.

2016. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

#3 vagyok. Hogy a kerdesed egy reszere valaszoljak: mindig "ertelmisegi" emberek kozott dolgoztam. Hat, ami ott megy, pfff... A nok egymast kibeszelik, askalodnak, a ferfiak arrol rohognek, hogy kit hogy dugnanak... Undirito. Ceges bulikon reszegen kavarnak egymassal,ertelmisegi csaladanyak/csaladapak!

Viszont en 8 eve vagy terhesen vagy kisgyerekkel kozlekedem, es a munkasosztaly legellenszenvesebb tagjai is nagyon segitokeszek es kedvesek egy varandos/kisgyerekes anyaval!

2016. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Legtöbbször igen. A munkásosztály a nagyrésze tanulatlan, ezért könnyebben befolyásolja a média és a társasága. Ehhez jön még, hogy elég nagy hányaduk az alkohollal akarja megoldani a problémáit, anyagi gondjait és ez mégjobban rombolja az amúgyis szegényes kultúrájukat.

Erre tipikus példa az itteni bombanős kérdező.


Üdv.: Egy munkás

2016. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Én nem vagyok proli, de te sem vagy elit, inkább arról van szó, hogy afféle munka hőse lehetsz...Tudod, milyen idegesítő az?!

Szerinted miért veszik félvállról és csapják össze a munkát? Mert szarul vannak fizetve.Én meg attól undorodom, hogy mindenhol elvárják a minimális vagy az alatti fizetésért a maximális munkát, meg pluszmunkát.

Akkor meg minek hajtsák magukat?

A szar fizetésből nem tudnak megélni, már ha egyáltalán van fizetés, meg munka, mert rengeteg embernek 22.800 Ft-ból vagy annyiból sem kell megélnie.Aztán persze hogy termelődik asok hajléktalan.

2016. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha már így belemerültünk,érdemes próbálkozni más munkahellyel 47 évesen?Ami most van állami,"csöves",de fiX,vagy igényesebb prollerek nélkül?
2016. nov. 18. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Mindenhol ez megy ezen a szinten.. elhivsz kömüveseket hogy kicseréld a burkolatot vagy akármit, azoknak is az lesz a legelső dolguk hogy vajon te miből élsz mit csinálsz.. téves sztorikat mondanak, kitalálnak rólad. Elég gáz, elég nagy probléma van ezekkel az emberekkel
2016. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!