Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék segíteni magamon...

Hogyan tudnék segíteni magamon, ha félénk, visszahúzódó és kishitű vagyok?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagyon durva a dolog, csak tényleg zavar, mert nem tudom mitől van.

Nem vagyok csúnya,nem vagyok hülye(agyilag) de mégis nehezen nyitok emberek fele.Úgy érzem párszor, hogy mindenki jobb nálam.

Vannak barátaim elegen, de van egy másik baráti kör a suliban akik ha elkezdenek beszélgetni velünk ,hozzám valahogyan nem szólnak(szerintem azért mert annyira nem érdeklem őket.

De emellet úgy gondolom, hogy nem vagyok egy unalmas ebmer(mindenki szerint vicces vagyok)

Elég szorongó típus us vagyok, mindig izgulok még azért is amiért nem kéne.

Ha tudnátok segíteni ezügyben, megköszönném!



2017. júl. 28. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvass önfejlesztő könyveket - főleg ajánlom a Sikerkalauz 2. és 3. részét. Az egyik arról szól, hogyan győzd le a szorongást, a másik pedig a magabiztos szónoklásról és beszédről.
2017. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szorongst, félsz emberekhez beszélni gondold azt, hogy csimpánzoknak beszélsz, máris könnyebb.
2017. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül. Én már elég sok mindent csináltam életemben sok mindent sikeresen, de mégis, ha olyan társaságban vagyok érzem azt hogy mindenki szinte jobb nálam. Sok minden ami másnak napi rutin nálam szorongást váltott ki, de ezeken felül lehet lendülni. Sokszor a dolgok mögé kell látni, hogy miért is érzi az ember azt amit érez dolgokkal vagy másokkal kapcsolatban. Én pl arra jöttem rá, hogy azért érzem ezt a mások jobbak dolgot, mert az átlag ember jobban felnéz azokra akik sikeresek olyan dolgokban amik másoknak az értékrendje szerint fontosnak számít. Nálam sok minden másabb, és más az értékrendem sok témában nem is szeretek megnyilvánulni, mert nem úgy látom a dolgokat ahogy a nagy átlag....mióta ennek hangot is adok ezáltal, hogy elmondom erről vagy arról nem nyilatkozok, mert számomra az adott dolog nem releváns azóta aki azért kicsit nyitottabb ő kezdeményez arról, hogy akkor én miként is vagy hogy is látom a dolgokat...
2017. júl. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!