Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék azonnal értelmes...

Hogyan tudnék azonnal értelmes, összetett gondolatokkal reagálni?

Figyelt kérdés

Ha egy beszélgetésről van szó, akkor nem tudok csak egyszerű, "buta", sablonos dolgokat mondani. A legtöbb ember olyan könnyen tud kapásból hosszú, összetett válaszokat odavágni, de nekem sok idő kell ahhoz, hogy mélyebb gondolatokat tudjak megfogalmazni - ezért csak írásban tudok kiteljesedni.

Lehetne ezen fejleszteni?



2017. júl. 29. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sok könyvet, hogy legyen szókincsed. De ne valami ponyva szir-szart vegyél elő.

Plusz légy tájékozott a világból, hogy azonnal legyen véleményed, ha feljön egy téma.

2017. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán olvasással.
2017. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Beszélgess többet, főleg "gondolatfejlesztő" dolgokról. Beszélgessetek valamiről, olyanról, amihez értesz. Kezdetben beszélgess a szüleiddel. Ha van valamilyen nagyszerű, építő jellegű, mély gondolatod, mond el nekik! Hidd el, használni fog!
2017. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Neten próbálkozz talán ezzel, gyakorolj hogy chatelsz valakivel és úgy vitatkozol. Utána jöhet élőben.
2017. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy hatalmas szókincsem van, olvasok is napi szinten (azt is mondják azok, akikkel neten beszéltem, hogy nagyon intelligens vagyok), de a tudásom teljességét nem tudom a gyakorlatba ültetni :/
2017. júl. 29. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyankor vagyok így, mikor zavarban vagyok. Akivel közvetlenül, "lazán", fesztelenül tudok beszélgetni, azzal normális, kerek, értelmes mondatokban tudok beszélgetni.

Viszont ha valakivel szemben zavarban vagyok, akkor nem csak tőmondatokban válaszolok, de sokszor még hülyeséget is mondok, amit persze hirtelen nem tudok kijavítani.

2017. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj tükör előtt. Beszélgess el magaddal. :)
2017. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sokan így vannak kérdező! nem csak a beszédben, hanem úgy összességében. Eldöntik, hogy mit hogyan kéne, de élesben a valóságban sokkal nehezebb :/ A valóságban gyakorold.
2017. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvasni kell, teljesen baromságot mondanak.

Meg kell tanulnod legyőzni az idegességet miközben veszekedsz, és egyből gondolkodni a válaszokon, fejleszteni az érveléseden. Olvasásnak semmi köze nincs ehhez, pörögnie kell az agyadnak a megoldáson, a válaszon, hogy értelmesen tudj mellette érvelni, stb.

2017. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2017. júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!