Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vannak-e még olyan összetett...

Vannak-e még olyan összetett szavak, amelyeknek az előtagjuk és az utótagjuk sorrendje felcserélhető úgy, hogy értelmes is maradjon?

Figyelt kérdés
például: vízözön-özönvíz

2016. ápr. 6. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szélforgó, forgószél
2016. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveg-üvegszem, múzeumfalu-falumúzeum, ünnepzáró-záróünnep, de még egy rakattal lehet ilyet írni.
2016. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
üvegablak - ablaküveg
2016. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
Igen, természetesen vannak.
2016. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

#4 vagyok. Aki lepontozta a válaszom, az szerint nincsenek ilyen összetett szavak?

Vagy esetleg az a baj, hogy a kérdésre válaszoltam? Miért az én válaszomat kell lepontozni, amikor a kérdező nem tud normális kérdést feltenni?

Idézet a GYK szabályzatából:

"Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz."

Erre a kérdésre is egy igen vagy egy nem a helyes válasz, amit én készséggel és valósághűen meg is adtam. Ez a baj?

2016. ápr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 BringaManó ***** válasza:
100%

A válaszod rendben van – csakhogy az értékelés szempontja más:


"Hasznos számodra ez a válasz?

- Hasznos.

- Félig-meddig hasznos.

- Nem hasznos."


Ennek megfelelően teljesen rendben van az is, ha erre pirosakat is kaptál, hiszen egyes értékelők számára (tehát nem(csak) a kérdező, hanem a többi olvasó számára) esetleg nem volt hasznos.

Én is sokszor simán adok pirosat olyanra, amikor pl. valaki odaír egy teljesen jó választ, csak többediknek. Márpedig ez nem feltétlenül hasznos. (Bár van, amikor igen – a kérdés jellegétől függ.)


Arra is teljesen fel vagyok készülve lelkileg, hogy ez a válaszom nem fog magas százalékot elérni, hiszen nyilván csak neked hasznos (csak te nem értetted eddig, hogy hogy működik az értékelés), míg a többiek tudnak olvasni. De az is lehet, hogy még te is pirosat adsz az iménti mondatomban lévő beszólás miatt. (Ha így lesz, akkor mégis tudsz olvasni. :-) Tehát akár még a bűvös nullát is elérhetem – de marhára nem fog zavarni.

Szerintem te se zavartasd magad a százalékok miatt, ez nem egészséges, kár idegeskedni, nyugi.

Válaszolj nyugodtan a "Nem tudnád megmondani hány óra?" kérdésekre is "De."-vel, az "El tudnád magyarázni..." kérdésekre "Igen."-nel, stb. Ez kétségtelenül szórakoztató, és népszerű is leszel tőle, a százalékokkal ne törődj. :-)

2016. ápr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 BringaManó ***** válasza:
100%

Ja, és:

"Miért az én válaszomat kell lepontozni, amikor a kérdező nem tud normális kérdést feltenni?"

Kelleni nem kell, de "pontozós" lehetőség csak a válaszokkal kapcsolatban áll fenn. (Ha valakinek a kérdéssel van baja, akkor bejelentheti valamilyen indokkal.)


És még egy:

Az előző eszmefuttatásom alapján természetesen az is lehet, hogy egy válasznak semmi köze a feltett kérdéshez, csak egyszerűen megírja, hogy esni fog-e másnap az eső, vagy hogy mik lesznek a lottó nyerőszámai, és mégis magas százalékot kap. Természetesen ez is rendben van.

(Ilyen szokott is történni: vannak, akik egy kérdés szétoffolása közben is tudnak hasznosan termékenyek lenni – nemsoká ki fog derülni, hogy nekem ma sikerült-e... ;-)

2016. ápr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7: Teljesen rendben van a válaszod, kaptál is rá tőlem egy szép nagy zöld pacsit. Értem amit leírtál, és ha bármilyen indokkal is kifogásolható lenne a válaszom (mert hülyeség, mert nem a kérdésre válaszol, mert bántó, sértő, mert ötödjére adom ugyanazt a választ, vagy bármilyen más indokból, akkor nem is abajognék a pontozás miatt. Sőt, van amikor biztosra tudom hogy 0%-os lesz a válaszom, de mégis leírom, és olyankor nem is érdekel, sőt, olykor még elismerésnek is tekintem ha valóban annyi lesz :)


Azonban jelenleg úgy érzem, teljes mértékben, pontosan és mindenféle sértés nélkül megválaszoltam a feltett kérdést, ezért piszkál a lepontozás. Ha a kérdező számára mégsem kielégítő a válaszom, akkor majd tovább érdeklődik, úgy gondolom részéről ez a helyes megoldás, nem a lepontozás. A többi válaszértékelő részéről pedig nem feltétlen muszáj mindenáron értékelni, ez nem kényszer, hanem lehetőség. A lehetőséget ki kell használni ha adódik, de csak akkor, ha az valamilyen szempontból hasznot hoz számomra. Azonban abban mi a haszon nekem, ha lepontozom mások teljesen helytálló válaszát? Így úgy fest, mintha hibás választ adtam volna, márpedig ez nem igaz.


Szóval ha úgy érzem, hogy a válasz hasznos, akkor hasznosan értékelem. Ha úgy érzem káros, akkor úgy is értékelem. De ha számomra se nem hasznos, se nem káros, akkor minek értékeljek? Csak hogy nyomkodhassam a kezeket ész nélkül? Ez nekem derogáló kicsit, van ennél értelmesebb és hasznosabb szórakozásom is. De a pontozások alapján úgy tűnik, kisebbségben vagyok ezzel a mentalitásommal.

2016. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyszer régen megláttam egy ugyanilyen kérdést, és elkezdtem kigyűjteni az ilyen szavakat. A probléma az, hogy már nem tudom, hol vannak :D De ha megtalálom, megmutatom őket.
2016. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ma reggel találtam: térköz, köztér.
2016. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!