Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy összejön...

Miért van az hogy összejön minden, mégse vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Tényleg az utobbi idő nagyon sikeres volt nekem. Találtam egy jó állást amit könnyű csinálni és jól fizet. Nem készít ki, és a társaság is jó.

Lehetőséget és szakképzett segítséget kapok egy termék létrehozására ami gyerekkori álmom volt. Éveket tanultam és dolgoztam hogy ebbe a projektbe belekezdhessek.

Sportban mint hobbiban is jó lehetőségeim nyíltak az utobbi időben. Olyan dolgokat tanulhatok amikről már régen lemondtam hogy valaha képes leszek rá. És nagyon jó edzőim is vannak.

Három hónap választ el hogy megvegyem azt az autót ami már nagyon régóta tetszik. Jó hogy az is egy 10+ éves darab, de nem egy akármilyen fajta.


Ennek ellenére nem érzem hogy ezek közül bármelyik örömet okozna. Mindegyikért éveket küzdöttem. Ezekkel az álmokkal keltem és feküdtem mióta középsulis voltam. Most pedig hogy már itt vagyok és csinálhatom őket hirtelen egyáltalán nem is érdekel. Valahogy már nem okoz örömöt.

Mi lehet?


2017. júl. 30. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
És szerinted mi a "boldogság " fogalma? Miért van az, hogy a birtoklás nem boldogít, csak ideig-óráig? Miért csak utólag szoktunk ráérezni: milyen boldog voltam akkor! Mikor csodálkoztál rá valamire: de szép! (nem jó, szuper,hanem SZÉP) Mit érzünk szépnek, mikor érezzük, hogy szép? mi a szépség?
2017. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Nem az igazi álmod valósult meg, hanem az amiről azt hitted, hogy az igazi.

2. A kihívások motiválnak. Teljesültek a kívánságaid, ezért újakat és/vagy nehezebbeket kell kitűznöd magad elé.

Gondolj a nagy festőművészekre. Amíg festették a képet, addig lelkesedtek, de amikor elkészült, már nem érdekelte őket. Bevágták a sarokba, és kezdték a következőt. Sőt, sokszor már a kép vége felé a következőn gondolkodtak. Van ennek valami pontos pszichológiai elnevezése, de sajnos most nem jut az eszembe.

2017. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elképzeled, hogy te megkapsz mondjuk egy csésze teát. Bemeséled magadnak, hogy az a csésze tea mennyire jó, elképesztő, és ezt a szimpla csésze teát hihetetlennek látod, és nagyon akarod, vágysz rá.

Miután megkaptad, látod, nem tudsz vele semmit kezdeni, hisz csak egy csésze tea, és minden amit elképzeltél róla, minden jó, eltűnik.


Az autóddal is így lesz valószínűleg. Mert ha már megvan valami, akkor az már nem tűnik olyan nagy dolognak, főleg nem az ilyen tárgyi dolgok.

Ha boldog akarsz lenni, alapíts családot, menj el kirándulni a családoddal, stb. Olyan dolgokat csinálj, amivel jól érzed magad, amivel szerzel tudást, tapasztalatot, élményt ad, mert az ilyen tárgyias dolgok soha, de soha nem fognak kielégíteni.

Én boldogabb tudok lenni egy szép lánnyal a parkban, mint bármelyik milliomos 100 prostival maguk mellett, mert nem akarok többet, ezt meg azt, hanem örülök a jelennek, és az élményre, tapasztalásra hajtok.

2017. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvettem az autót 2 hete. Egy-két napig jó érzés volt. De annyi. Azóta is ugyan ott vagyok.

Majd lehet változik valami.

2017. dec. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!