Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik viszonylag rendezet...

Azok, akik viszonylag rendezett öltözékben kéregetnek miért nem mennek el inkább a gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés
6 általános elég a betanított munkához és mennyivel tisztességesebb, mint egész nap másokat zaklatni.
2017. júl. 31. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Ezen én is gondolkoztam.

Egy átlag betanított munkás keres egy hónapban (ha 22 munkanappal számolunk) kb 120-130 ezret minimum, de ez függ attól is mi a feladata.


Tehát ha napokra akarnánk lebontani, az (31 napos hónapot választva) az 3800-4000 forint lenne naponta.


Nem tudom hogy mennyit koldulhat össze egy kéregető egy nap alatt, de nem hinném hogy naponta meglenne átlagosan 4000, amiért neki megérné inkább koldulni mint gyárba menni...

Ha azzal számolok hogy egy nap kb 300 embert tudna megkérni hogy adjon neki valamennyit, és abból csak minden 10. ember adna egy 100-ast, akkor az még mindig csak 3000 forint egy napra. Ráadásul a legtöbben inkább egy 20-ast vagy 50-est adnak, ahogy elnézem azokat a kalapokat vagy poharakat amikbe gyűjtenek.

2017. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy valaki emberi módon néz ki és úgy kéreget, még nem jelenti azt, hogy van bejelentett lakása. A munkáltatók azonba szóba sem állnak azzal a jelentkezővel, akinek nincs bejelentett lakása. Az emberek pedig - akár rokon, akár ismerős egy ember, - nem szivesen jelentenek be bárkit is a saját lakásukba manapság. Itt a kör be is zárult, - ha jóhiszeműen vizsgáljuk a lehetőségeket.


"B" verzió

Esze ágában sincs elmenni dolgozni egy olyan embernek, aki többet képes összetarhálni egy jelzőlámpánál várakozó, folyamatosan pótolt autóoszlop sofőrjeitől, mint egy gyári kereset.

2017. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2. Pedig nekünk volt olyan munkavállalónk, akinek ugyan volt lakcímkártyája, de csak a település neve volt rajta, mert az utcán lakott, úgyhogy ez nem kizáró ok (nem is lehet az).

Engem az lep meg, amikor látom, hogy kéreget, és van egy nem is olyan régi, szalonban készült tetoválása. Tudtommal nem 500 Ft-ért csinálnak tetoválást.

Szóval szerintem valakiknél (nem mindenkinél!) egyértelműen lustaság kérdése.

2017. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit én látok:

1) "a magam ura akarok lenni", "nekem ne mondja meg főnök, hogy mit csináljak", "annyi pénzért olyan nehéz munkát..."

2) mert sosem tudtak meglenni egy helyen, mert balhésak vagy alkoholfüggők, ill. itt nem kell annyi szabálynak megfelelni

3) amelyik kéregető profi, az simán össze tudja ezt hozni havonta, a minimálbért biztos

2017. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!