Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez (izzadas)?

Norbert:3 kérdése:

Miért van ez (izzadas)?

Figyelt kérdés
Valamiert tudatalatt stresszelek amikor pl beszlgetek egy lannyal facebookon vagy mikor tomegbe megyek vagy ha mar valakivel beszelek cseppekben folyik rolam a viz a tenyerem es a labam is izzad .. Nemtudom ezt hogy lehetne eltuntetni vagy mi erre a gyogymod? Es mellozuk a "menj orvoshoz" valaszt mert sokra megyek vele..:D 16/f ja es folyton rossz a szajszagom is :((

2017. aug. 1. 15:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Es reggel este mosok fogat meg hasznalok reggel szajvizet is.. Ja es az izzadasnal izzadok de a kezem meg a nagy melegben is jeghideg es izzad
2017. aug. 1. 15:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Melegben természetes hogy izzadsz, a tested így hűti le magát, párologtatsz, ezzel hőt vesztesz, ezért hideg a bőröd. Rossz szájszagnál az egyetlen ami nekem segített, hogy sokat ittam. Két liter legyen meg
2017. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psycho ***** válasza:

Önmagában ahogy írtad, a stresszreakció miatt.

Amikor nagyon szorong az ember, kijöhet pszichés formában is (pl. leblokkol, meg sem tud szólalni, biztos mindenki látott ilyet suliban egy-két embernél felelésnél), de ugyanúgy szomatikus (=testi) tünetekben is (vagy mindkettő). Izzadás, kézremegés, emelkedett pulzus és vérnyomás, szaporább légzés, stb, ezek mind a stresszreakció jelei.


Orvossal tényleg nem sokra mennél, mert ez már önmagában egy következmény, plusz nem betegség. Ennyiből persze nehéz megmondani mi lehet az oka. Nem szívesen találgatok (persze ötletei vannak ilyenkor az embernek), a megoldáshoz vezető út első lépése megtalálni, hogy mi válthatja ezt ki. Ehhez saját magadat kell megfigyelned. Mitől félsz ilyen esetekben?

2017. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) 1.nek tudom persze melegben normalis de en telen is izzadok :( amikor otthon vagyok akkor nem stresszelek es nem izzadok annyira:D 2.nak koszi neked is hat akkor izzadok amikor pl: beszelek valakivel es mikozben beszel a szemebe illik nezni es olyankor is nezek a szemebe es izzadok vagy mikor bemegyek valahova izgulok kik vannak ott mit gondolnak rolam stb..
2017. aug. 1. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!