Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire negatív tulajdonság,...

Mennyire negatív tulajdonság, ha azt várom, hogy valaki pórul járjon, aki ok nélkül bántott engem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a bosszúálló természet, de azért ilyenkor egy "egészséges" káröröm jól jöhet.

2017. aug. 1. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha örülsz annak hogy pórul jár az még gázabb mint a bosszú. Bosszúálláshoz tenned is kell valamit. Így csak meghúzod magad és rosszat remélsz. Elég gáz. Rosszat akarsz neki tegyél érte valamit.
2017. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha bosszút akarnék állni, akkor áskálódva "visszakavarnék", de inkább nem teszem, a dolog majd kiforrja magát. Nem is igazán kárörvendő lennék, hanem inkább közönyös és egy vállrándítással nem tudna érdekelni, ha valami hátrány érné...
2017. aug. 1. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem szabad másnak rosszat kívánni, akkor se ha ő bántott téged. Mindenki visszakapja az élettől azt, ahogyan másokhoz viszonyult. Hidd el, neki is biztosan vannak/lesznek nehézségei amik miatt hátrányban van/lesz.

Lehetséges, hogy nem túl jó ember, hiszen bántott téged, de szerintem ne alacsonyodj le az ő szintjére, inkább próbálj meg túllépni azon, amit okozott neked.

Én úgy gondolom, hogy nem szabadna ilyen irányba elmenned, hogy másoknak rosszat kívánsz, még ha ő bántott is téged, inkább ügyelj arra, hogy vele ellentétben maradj meg jó embernek...

Ha gondolod leírhatod privát üzenetben mivel bántott meg téged ennyire.

2017. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
"Mindenki visszakapja az élettől azt, ahogyan másokhoz viszonyult." Sajnos ez nem igaz...Bár igaz lenne.
2017. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen helyzetben, teljesen megértem a kérdezőt.

Volt egy kolléganőm, aki iszonyat bunkó volt, többször megalázott, stb. De megtanultam elengedni a fülem mellett. Visszavágni nem igazán akartam, de aztán jött pár alkalom, amikor nehéz helyzetbe került, és könnyen tudtam volna neki segíteni, de nem tettem. És elmondhatatlanul jó érzés volt látni szenvedni, és magamban röhögni közben, hogy megérdemelte. Persze ehhez az is kellett, hogy a helyzetben ő nem alacsonyodott volna le oda, hogy segítséget kérjen tőlem, de az meg nem az én problémám.

2017. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is egy kolléganőmről van szó, aki ha észreveszi, hogy valaki kezd "felfejlődni", biztos, hogy lyukat beszél a hasába, hogy te nem ismered ezt a folyamatot meg hasonlók, meg kihasználja, hogy a főnök mikor klimaxol. Nem kívánok rosszat, csak majd a jövőben a főnök pirongassa meg, tegyen szemrehányást, meg ilyenek.
2017. aug. 2. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!