Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehet az ember, ha ok...

Mit tehet az ember, ha ok nélkül se bírják? Hasonló helyzet, érzések? Többi részletesen leírva.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyre szörnyebben érzem magam,azért is szeretnék,illetve reménykedem abban,hogy itt tudok kapni jó tanácsot a kérdésemre vonatkozóan.

Középiskolában kiközösített voltam. Cikinek tartottak,csúnyának,butának stb.Általános iskolában a tanárunk közölte velem,hogy össze tehetem a két kezem,ha szakmám lesz..mert olyan hülye vagyok és ezzel tisztába lehetnék. (azóta diploma is van)

Mindig csendesebb voltan, introvertált, nehezen ment a beszélgetés. Alapjáraton azonban kedves, barátságos, sokat mosolygós,viccelődő lány vagyok,voltam. Csak általában megvagyok bélyegezve elsőre úgy érzem,amiből nem tudok kijönni. Barátaim azért voltak,akik mellettem állnak,de a nagypofájú emberek mindig kiszemeltek és nevetség tárgyává tettek. Arról nem is beszélve,hogy magamért sose tudtam kiállni. :(

A mostani helyzetről annyit tudok elmondani,hogy lediplomáztam, külsőmmel rengeteget foglalkozok, van párkapcsolatom, ápolt vagyok,tanult, többet beszélek az emberekkel. Vannak sikereim is,de...megmaradt ez a negatív érzés. Például összetalálkozom egy régi ismerőssel,akkor semmibe vesz. Most is voltam egy találkozón,ahova egy barátnőmmel érkeztem és ott volt egy régi osztálytárs,aki nem piszkált. Még jóba is voltunk. A barátnőmmel vagy 15 percet beszélt miközben ott álltam én is,de rám se nézett,hozzám se szólt. Nem is érdeklődött. Nagyon sokszor érzem magam hasonlóan,hogy semmibe vesznek,rám se néznek,kerülnek! Ezzel mit lehet tenni? Érzi magát hasonlóan valaki? Olyan,mintha alapvetően általánosságban utálnának ok nélkül is.

24/L



2016. nov. 4. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban!
2016. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne menj olyan helyre ahol a régi osztálytársaid vannak,szakítsd meg velük a kapcsolatot. Ha nem kérdezget nem beszélget veled annak inkább örülj,mert sokkal jobb a figyelem hiánya mint a negatív figyelem.

Új helyen meg nem kell előadni a menő hangoskodó csajt ,de ha valaki beszól kostólgat, akkor szólj neki vissza ne hagyd annyiba a dolgot. Ezzel eléred hogy nem tűnsz könnyű falatnak akit büntetlenül sértegethetnek ,hanem azonnali ellenállást -támadást kapnak az ok nélküli támadásukra cserébe. És keresnek más könnyű passzív célpontot.

2016. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elfogadni. Egy időre, a MOST-ra. Hogy a MOST egész életed végéig tart-e vagy átmeneti az rajtad múlik.


Annyit érdemes tudni, hogy a régi társaságok régi megrögződéseit mindig nehezebb lesz átirni. Ők anno olyannak ismertek meg amilyen voltál és ha változol akkor ők lesznek az utolsók akik ezt észreveszik. Másrészt odamész valahova egy nálad dominánsabb emberrel és csodálkozol, hogy vele foglalkoznak? Ez mindig igy lesz. Minden (de tényleg minden) kapcsolatban van egy domináns és mindenki automatikusan őfelé fog fordulni. Legfeljebb az nem aki fél tőle vagy aki gyengének tartja magát és ezért a gyengébb félen át akarja megközeliteni az erősebbet.


Nagyon kemény önfegyelemmel meg lehet változni. Büszke lehetsz magadra, mert a sok támadás ellenére nem csak épp szakmád lett, de főiskolát is végeztél. Van benned erő, amit lehet, sokan éreznek. És ehhez mégis egy ilyen kis kuka forma tartozik. Ez borzasztóan tudja irritálni az embereket. És ez az ok, amiért utálnak. Mást mutatsz, mint ami belül vagy. Tudom, mert én is ilyen voltam és esetenként még vagyok is.

Azért szemelnek ki maguknak a nagypofájúak, mert szinte adod magad. Látszik, hogy nem fogsz kiállni magadért és az ilyet imádják. Tanulj meg kiállni magadért. Először fizikai értelemben (no nem kell rögvest Krav Magát tanulni :D ). Állj egyenesen, merj az emberek szemébe nézni, fogj határozottabban kezet, lépkedj határozottabban és persze mentálisan is: sose mondd, hogy nemistudom,talán,esetleg. Mindig tudd, hogy melyik helyzetből mit szeretnél kihozni, melyik embertől mit akarsz. Már ettől is sokat változhat a helyzeted.


Érdemes olvasni pszichológia, személyiségfejlesztés, kommunikáció, testbeszéd, szemléletváltás témakörökben.

Ami jó lehet: Alexander módszer, EFT, élet coaching, családállitás.. de valójában bármi jó, amivel feltöröd azt a héjat ami rajtad van. Sok sikert hozzá :)

2016. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom hova akarsz többet?! A fiatal éveim dettó ugyan ez volt! Különbség engem a nők semmibe vesznek, tehát nincs egy belevaló szép barátnőm, sőt még diplomám sincs mert az egyetemen is átvertek és kisemmiztek. Örülj annak amid van és ne siránkozz, hogy nem nyalja mindenki a talpadat!

24/f

2016. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Ne haragudj de nekem erről a múltkori sulis emlékverseny/ünnep jutott az eszembe. Volt egy tanár a suliban, aki korán elhunyt, épp a doktorit szerette volna letenni. Neki is azt mondták, hogy nem lesz semmi, ahoz képest elvégezte: szakiskola; szakközép; fősuli; egyetem. Tip-top életed van, most már ne akarj hamar szabadulni a földről a stressz miatt. Beszélj szakemberrel/párod is szívesen megvigasztal ha elsírod neki, csak mi fiúk ezt önerőből túl nyomulósnak tartjuk :D Azokon a had ne mondjam miken meg nagyon jót röhögtem xD Ez a fokú irigység/önsajnálat, hogy nem tudtak lelkileg megnyomorítani. XD Nem tudom mi bajod, hogyan kellhet neked ilyen emberek figyelme. Gondolj bele jobb ha hozzád se szólnak. Komolyan.
2016. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!