Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, aki menekül a valóság elől valamilyen módon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nekem kell egy álomvilág a fejemben ahová elmenekülhetek az élet negatív dolgai elől. Zenehallgatás közben tök boldognak érzem magam egyrészt mert imádom a zenét,másrészt ilyenkor szabadjára engedhetem a képzeletem és a fejhallgató teljesen kizárja a külvilágot. De amint vége a zenehallgatásnak és leveszem a fejhallgatót pár percen belül visszaállok reális üzemmódba ahol minden üres és negatív számomra és ilyenkor boldogtalannak érzem magamat. Illetve azt vettem észre hogy minél tovább tudom a tartani az általam elképzelt világot és elhitetni magammal hogy olyan a valóság is,annál jobb az egészségem,annál energikusabb vagyok. És minél inkább földhözragadt vagyok annál inkább boldogtalan és ilyenkor az egészségem sem a legjobb.
2017. aug. 2. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyanez 17/L
2017. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten, valamilyen módon igen, tulajdonképpen mondhatni én is menekülök a valóság elől. Bár nem kell hozzá nekem zenehallgatás. Meg bár nem vagyok én sem boldog, de azért nálam nincs az, hogy kifejezetten boldogtalan lennék a valóság aktívabb érzetétől. Inkább az van, hogy némi kis álmodozással, képzelgéssel van bennem egy pozitívabb világ, vagy ami nem adatik meg a valóságban, kicsit odaképzelem, és ez úgy életben tart.


Pl. nincs munkám, de álmodom, hogy van vagy lehetne, vagy nincs társam, de néha álmodom, hogy van, és bár tudom, hogy ettől még semmi nincs, de mindenesetre nem az van, hogy agyondepizem magam, mint más, meg nem leszek egy panaszkodós zsörtölődős elviselhetetlen alak, mint más, attól, mert valami hiányzik. Hanem némi álmodozással, meneküléssel egy kicsit jobbá teszem a létezésemet. És ht ez végülis menekülés is, mert egy csomó mindentől el vagyok gyakorlatilag határolva...

2017. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én alkoholista vagyok.
2017. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyugtató függő voltam. 9 hónapja letettem, de durván be is tolakodott a valóság az életembe. Nekem jobb volt az a kábulat+ átaludni mindent, de nem lehetett volna már nagyon sokáig csinálni.
2017. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szerintem az emberek minimum 98%a menekül a valóság elől - mindenki másféle módon - szóval ezzel nem vagy egyedül. én is általában elképzelek magamnak egy idealizált világot, de az is előfordul, hogy vagdosom magam, nyugtatót veszek be alkohollal, ilyenek..

18/L

2017. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészen kicsi óvodás korom óta van egy belső világom, ahol szintén élem mindennapjaimat, ott is van házam, autóm, feleségem gyerekem... ezt egyszer mondtam el barátnőmnek, de totálisan kiakadt tőle és zakkantnak nézett így nagyon nem reklámozom, de ha épp nincs dolgom, vagy unalmas amit éppen csinálok, akkpr mindig ott vagyok.

35/f

2017. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskola óta nálam is így működik.

Kiközösítettek, szekáltak, apám terrorizált, muszáj volt valahogy "nyugtatnom" magam. Jól leírtad, nekem ez erőt adott. Bár volt egy időszak, amikor annyira elmerültem benne, hogy csak vegetáltam.

2017. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is sok a valós világ, de az állatoktól nagy erőt kapok.
2017. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
A valóság kemény, mert nehezen tudunk rajta változtatni, sok olyan dolog van benne, amit egyáltalán nem tudunk befolyásolni.. ezért alakult ki sok fajta kapaszkodó az emberek számára. Ilyenek pl: vallás, drog, alkohol.. de ide lehet sorolni például a fantáziálást, teázást akármit ami el tudja lazítani az embert, megnyugtatja, támaszt ad neki. Nincs ezekkel semmi baj, csak egyiket sem szabad túlzásba vinni :)
2017. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A "normális" emberek kinövik a képzeletbeli barátokat, én halmozom őket: olvasok, írok (főleg fantasyt, sci-fit); imádok világról világra járni.

A zenehallgatás kötelező elem, a "menekülés" fizikai vonatkozása is megvan: szeretek futni. Cipő fel, füles beakaszt, valóság kikapcs.

2017. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!