Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elmondható az hogy a legtöbb...

Elmondható az hogy a legtöbb ember szülői minta alapján él? És miért rögződik be sokakba az otthoni értékrend?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam a neten, és olyan embereket láttam akiktől képernyő mögött is kirázott a hideg, pl egy Los Angeles-i bandavezér 13 volt mikor bekerült a bandába és most 19 évesen vette át az előző srác helyét akit lelőttek és több utcát az övék.

Legfiatalabb tagjuk 11 éves, és nála is alap a pisztoly jelenléte, szüleit nem ismerte az utca neveli és neki Ők a család. Persze az arcuk előtt kendő van és egyik sem vállalja az arcát mert körözik többjüket.


Akik nőket futtatnak Nyugaton, droggal csalással foglalkoznak, fegyverrel mászkálnak utcán is, Dél Amerikában ott vannak a kartellek, lefejezések tonna számra való csempészet, őket mennyire érdekli a szülő/család? Nekem az is hihetetlen hogy azt mondja nekik valaki vigyázz magadra fiam, ha tudsz hívj.


Én úgy gondolom ezek az emberek termettek az életre, mert nem tereli őket senki, és nem egy séma szerint élnek amit "ott fent" határoznak meg. Ők kb annyiba nézik a törvényt mint mi sebességhatárt 40-es táblánál mentem 45-el de nagy valami, szóval értitek.


2017. aug. 4. 22:16
 1/4 Keresztes Bence ***** válasza:
Én nem így gondolom, ezek az emberek betegek, empátia nincs bennük, és a minta nem hiába alakult ki mivel az az intelligenciával fejlődött, ne mondja senki hogy életre valók mert megölnek gátlástalanul bárkit, te sem gondolhatod ezt komolyan, pont ez teszi őket állattá, és ha amiatt hiszed hogy életre valóak mert megszerzik maguknak a kaját akkor tévedsz mert ők függnek másoktól a leginkább, nem értenek semmihez csak ahhoz hogy elvegyék másét aki magától megtudja teremteni, ezek az "emberek" (annak sem nevezhetőek) szánalmasak
2017. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez sima alkalmazkodás.

ilyen életkörülmények között két döntést kell csak meghozni és elkerülhetetlenül meg kell hozni.

áldozat leszel,vagy ragadozó.

kb ennyi.

2017. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utána néztél hogy miből tartják fenn magukat, miből terjeszkednek, mi mindenre kell a banda élén lévőnek figyelnie hogy egyáltalán fenn maradjanak?

Szerintem koránt sem nevezhetőek buta civilizálatlan embereknek, mert jó életet teremtenek maguknak, függetlenek a társadalomtól és a maguk piacát alakítják. Amikor meg több tízezer dollár/euro-ról van szó egy üzlet során akkor az a legkevesebb hogy áldozat is van, hisz itt nem tudják már megtárgyalni egy asztalnál papíron, persze lehet van olyan amikor két főnök találkozik és megbeszél dolgokat hogy ezt ajánlom fel, elfogadod vagy sem, én cserébe ezt tudom adni ha így jó stb.


Aki úgy van vele hogy szánalmas az ilyen habitus egy embertől, az vagy nem merné a helyükben a felét sem megcsinálni, vagy neki a törvény és az állam jelenti a biztonságot.

2017. aug. 4. 23:30
 4/4 Keresztes Bence ***** válasza:
Mint mondtam ezek az emberek függnek leginkább más emberektől, megteremtik maguknak a jó életkörülményeket? Persze mert kirabolják a kisboltot meg a bankot, de ha ez nem lenne akkor már rég éhen halt volna, nem tud egy ebédet megfőzni magának mert kiskorától fogva csak a gyilkolást tanulta, ezek nem tudnak semmit
2017. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!