Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék határozottabb...

Hogy tudnék határozottabb lenni? 19F

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudok kiállni az érdekeimért, kerülöm a konfliktust, nem szeretem a vitákat. Több okból is, egyrészt nem akarok megbántani másokat, valahogy sajnálom még azt is aki bunkó velem, másrészt azt sem szeretem ha utálnak. Nem vagyok sem buta ember, sem gyenge fizikálisan de valahogy mégis úgy érzem hogy nem igazán tudom érvényesíteni az akaratom. Mit lehet ezzel tenni?

2017. aug. 8. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

19 évesen szerintem nagyon kevés embernek adatik meg, hogy kellően határozott legyen. Aki határozott, az előtt le a kalappal. De sokan csak megjátsszák, a határozottságból is ki lehet zökkenteni a legtöbb embert egy váratlan mozdulattal.

Én is ilyen voltam, mint te, talán még most, 35 évesen is. Azt kell tudatosítanod magadban, hogy más emberek sem többek, de nem is kevesebbek, mint te.

Azon kívül, ha úgy vesszük, mindannyian gorillák vagyunk. Csak az a minék, amit megszerzünk. Az erős felülkerekedik, a gyengét eltapossák. Ilyen a világ. De a gyenge is sokszor csak addig gyenge, amíg fel nem emeli a szavát. Mondj egy példát, amikor zavart, hogy nem tudtad érvényesíteni az akaratodat, nem tudtad kezelni a helyzetet, vagy bármi. Úgy könnyebb konkrét tanácsot adni. Ezt a tulajdonságot lehet fejleszteni, de általánosságban kár beszélni, konkrét példákat kell látni, átélni hozzá.

2017. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez magától is alakul, de fejleszteni is lehet. Teher alatt nő a pálma, ugyebár. Hidd el, hogy lesz az életben olyan helyzet, amikor üvöltesz, vagy az asztalra csapsz. A pandamacik is aranyosak, de ha nagyon felidegesítenéd őket, simán letépnék a kezedet.
2017. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress ra: asszertivitas
2017. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Detto. Viszont a kornyezetem radobbentett arra, hogy az embernek nem szabad kifarolni a konfliktusbol, meg kell tanulnia kompromisszumot kotni olyan szemellyel is, akivel nem jossz ki, de ugy kell megbeszelnetek a dolgokat, hogy mindenkinek jo legyen. Nem szabad adni masok velemenyere, emellett nem tudsz mindenkinek megfelelni, mert csak kifarasztanad magad. A sajat eletedben neked kell az elso helyen allni, majd utana johetnek a tobbiek.
2017. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké mondok egy konkrét példát. Szoktam nyaranta diákmunkázni, és tudom hogy jól csinálom a feladatom, mégis beszólogatnak sokan és nem tudok vele mit kezdeni. Pl most nagyon egyszerű eset: Dobozokból pakoltam ki csavarokat. És mikor kiürült egy doboz félretettem, mondván hogy majd ha az összes üres lesz együtt elviszem őket a konténerbe kidobni. Erre jön egy emberke és beszól, hogy jajj fiam te sem hallottál még arról hogy a szemetet ki kell dobni, ennyi eszed van neked is... Mondom hogy a végén akartam együtt kidobni, erre arra is mond valamit szarkasztikusan amivel megaláz. Másnap már fordítva csináltam egyesével dobáltam ki a dobozokat. Erre egy másik beszól arra hogy milyen felesleges munkát végez, hogy ide-oda futkozok ahelyett hogy a végén együtt kivinném. Mondom neki, hogy tegnap az volt a baj a másik embernek hogy nem egyesével viszem ki. Erre csak annyi a válasz jólvan persze nem kell magyarákozdni, figyelj nem olyan bonyolult ez, tanulsz nem? nem vagy buta gyerek, megmutassam hogy kell együtt kivinni a végén? iylen lekezelően és megalázóan mondja ez. És nem tudok ezekkel mit kezdeni. Úgy munka közben én is észreveszem hogy ebben abban hibáznak, de nem szólok be mert én nem érzem szükségét hogy megbántsam vele őket, pedig megtehetném semmi akadálya nincs.de neekem nincs igényem ezekre a kis odacsipkelődős játszmázásokra. Viszont így lenéznek. És zavar hogy ilyen helyzetekben semmi frappánsat nem tudok mondani. Most ne értse senki félre nem ez az egy eset a problémám, hanem hogy számtalan ilyen van akár iskolában, akár otthon, akár munkában, akár baráti társaságban. Úgy érzem nem tudok érvényesülni...
2017. aug. 8. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha hülyére vesznek, mosolyogj! Mindenre rábólintasz mosolyogva, aztán csinálsz tovább mindent úgy, ahogy a Te gondolkodásmódod szerint a leghatékonyabbnak véled a tevékenységedet! Egy emberrel ne tedd meg ezt: a közvetlen főnököddel!

Ha ő észrevételez valamit, beszéljétek meg és próbálj igazodni az elvárásaihoz, - de mindenféle jöttmentnek ne pattogj, mert hülyét csinálnak belőled és még ki is röhögnek!

2017. aug. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó példát írtál, köszi. Azt támasztottad alá, hogy a határozottsághoz élettapasztalat is kell. Azon a munkahelyen te voltál a kisgyerek, a többi melós meg végre kiélhette magát rajtad, kicsit visszaadhatták azt, amit ők is megkaptak, kapnak naponta, kollégáktól, főnöktől, bárkitől. Általában a ranglétra alján álló emberek szeretik eljátszani ezt, amikor valakivel szemben végre "hatalmuk" van. Ilyenkor két út áll előtted, vagy visszaszólsz, de garantált, hogy akkor szívatni fognak ahol tudnak, vagy elfogadod az ott betöltött státuszodat, és megadod nekik az elismerést, amire vágynak. Ha valaki kioktat, köszönd meg a tanácsot. Ha baromságot mond, akkor is, de akkor már felvetheted, hogy úgy gondoltad, hogy kevésbé hatékony egyesével kivinni a hulladék dobozokat. Persze az ilyen majmok nem biztos, hogy megértik az indokodat. Ha órabérben vannak, nagyon ráérnek sétálni. Ha teljesítménybérben, akkor egyből jobban átgondolják, hogy érdemes hatékonyabban csinálni. Ha még mindig beszólnak, mondhatod, hogy szeretnéd úgy csinálni, ahogy neked a leggyorsabb. Ha valakit zavarnak vagy útban vannak az üres dobozok, elviszed. Ha nincs útban, akkor majd ha összegyűlik, kiviszed. De ezek tényleg csak arról szólnak, hogy beszólhassanak valamit.

Én is dolgoztam hasonlót, aki 40 éve csinálta nyilván rutinosabb volt, nekem meg beszólogattak, hogy milyen lassan csinálom. Én akkor mindig mondtam, hogy bizony sose leszek olyan ügyes, mint Erzsike néni, akinek arany keze van. Na, ez Erzsike néninek jól esett, úgyhogy bekussolt ezután, sőt, néha odajött segíteni megmutatni, hogyan kell. Ő negatívat szólt, én pozitívat, és máris megváltozott.

Egyébként az ilyen emberekkel nagyon nehéz kijönni. Hosszú távon én is meguntam ezeket a folyamatos játszmákat, és egy idő után bunkóbb lettem velük. Annyit értem el, hogy inkább nem szóltak hozzám. A hátam mögött biztos mondtak rám mindent, de hát az kit érdekel.

A diákmunka annyiból viszont mindenképp jó, hogy tapasztalatot szerzel az ilyen emberekkel. És minél több helyen fordulsz meg, minél több helyzetet élsz át, úgy jön majd meg az élettapasztalatod, és úgy tudsz egyre határozottabb lenni. Én nem aggódok érted, nem tűnsz olyan elveszettnek. Én 18 évesen kezdtem dolgozni, és 28 éves koromban kezdtem megérteni, hogy a legtöbb helyen nem is az embert tisztelik, hanem a kort. 20 évesen lehetsz akármilyen jó gyerek, te csak egy kis húszéves leszel az ilyen melósok közötti hierarchiában. Ezeknek lehetsz a főnökük is, ha egy ötvenéves melóst elkezdesz irányítani huszonévesen, akkor is idióta maradsz a szemükben, csak a kiszolgáltatottság miatt megadják majd félelemből a tiszteletet...

2017. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Kicsit megnyugtatott hogy akkor ez altalanos jelenseg ilyen helyeken. Megprobalom kizarni.
2017. aug. 9. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!