Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a szétretusált képeiket...

Miért a szétretusált képeiket rakják fel egyesek?

Figyelt kérdés

Konkrétan egyik nőismerősömön döbbentem meg, megtaláltam egy közösségi oldalon, alig ismertem rá. Mintha nem is ő lenne azokon a képeken. Tökéletesre photoshoppolt arcbőr, vastag ajkak, majdhogynem szépség. Holott tudom róla hogy a valóságban nem ilyen. Nem szép a bőre, nagyon sok akne és heg borítja, és a szája is sokkal vékonyabb. Írják neki sokan ilyen szép olyan szép, csak éppen köze nincs a képeknek a valósághoz (nem néztem végig őket de nagyrészt ilyen "megcsinált" művészfotókat láttam).

Nem ő az egyetlen aki ezt csinálja, jó pár lány szinte csak olyan képet rak fel (akár átlagos) ahol sokkal jobban néz ki, mint élőben (nemcsak a sminktől hanem az utómunkától). Ismerek egy másik lányt aki amúgy szép, de a képein a száját szokta szintén vastagabbra csinálni. Fiúban is tudnék amúgy példát, az illető el is ismerte mikor megdicsértem a képeit, hogy jók de nem ő van rajtuk.

Mielőtt mondanátok ''mi közöd hozzá'', ''mit foglalkozol másokkal'', ''törődj a magad dolgával'', engem ugyan nem zavar, azt csinálnak amit akarnak, csak éppen nem értem.


Miért jó ez? Mire jó ez? Ez tulajdonképpen hazugság, főleg ha valaki csak és kizárólag a feljavított, felismerhetetlenségig megszerkesztett képeit rakja fel.


Hallottam már olyanról, hogy egy srác randizott egy lánnyal, a képein amiket küldött a csávónak egy gyönyörűségnek tűnt, aztán élőben találkoztak és kiderült a csaj tök átlagos volt.

És nem azon van a hangsúly, hogy jajj a srác felszínes csak a szépségét látta benne és nem önmagéárt akart vele találkozni, hanem azon, hogy a csaj nem olyan volt amilyenre a srác számított.

Hisz ha esetleg olyan képet küld ami jobban hasonlít önmagára, talán a srácot úgy is megfogja valami mással, ha nem is a külsejével, vagy ha nem őt hanem valaki mást. Nem mindenki akar szépségkirálynővel járni. :D

Valakinek jó akár az átlagos is.


Szóval tényleg nem értem, mi a jó ebben? Aztán jönnek nekik a dicsérő kommentek, hú de k. szép vagy meg ilyenek, csak éppen nem az illetőnek megy hanem egy nem létező embernek, illetve a képeknek.

És irigy sem vagyok miért lennék? :D



2017. aug. 9. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Azért csinálja, hogy kapja a kommenteket. Úgysem vallja be magának, hogy a valóságban közel sem néz ki olyan jól, és elhiszi, hogy gyönyörű.
2017. aug. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért raknak fel ilyen képeket, hogy bókokat kapjanak és nőjjön az önbizalmuk.

Nekem az a kedvencem, mikor egy lány smink nélküli képet tesz fel magáról, de a hülye is látja, hogy szét van szerkesztve az egész kép, ettől függetlenül jönnek a dicséretek, hogy de szép vagy smink nélkül stb.

Az egész egy hatalmas hazugság. Ha teszel ki magadról képet valahova a minimum, hogy TÉGED ábrázoljon, ne egy szétretusált, hibátlan arcot.

Persze ez is visszavezethető az önbizalomhiányhoz, meg persze a médiához. A híres emberek instagram képei tele vannak retusált fotókkal, ez a mai példa, amit követnek, azt hiszik ez az elvárás.

2017. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Önbizalomhiány!

19/L

2017. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki csak a bókok, like-ok és kommentek miatt teszi, már uram bocsá' szánalmas.

Nem segít az önbizalomhiányon, aki nem nem látta élőben annak csalódás lehet ha meglátja, aki ismeri az pedig csak nyalizik.

Egy bunkó pedig előbb-utóbb beszólhat neki.


A szétretusált képeket berakni szerintem felesleges. Néha szoktam látni, hogy átlagos vagy csúnyácska lányok teljesen átlagos vagy éppen nem jól sikerült képeiket teszik fel, majd elözönlik a dicsérő kommentek és like-ok. :-O Ilyenkor nézek egy nagyot, emberek hol van a szemetek??

Ok a szépség szubjektív mindenki más tart szépnek, de kizárt, hogy többszáz vagy több ezer (csak példa) embernek ugyanúgy tetsszen valaki, főleg ha nem éppen egy ideál. (És nem is a legjobb képe).

Egyik ismerősöm elég rossz képet rakott fel, rosszabb is volt rajta mint élőben, néztem egyet, hogy nem vette észre és én ezt nem raktam volna ki.

Alatta a rengeteg like és pozitív kommentek.


Ilyenkor elgondolkozom, talán szánalomból, vagy szimpátiából, vigasztalni akarják legyen önbizalma. Vagy pont hogy gúnyolódásból, csak hadd higgyel el magáról milyen szép, közben nevetnek rajta a háta mögött.


De ez is hazugság, aztán elhiszi magáról, és majd pofára esik előbb-utóbb.


Ez még a jobbik eset, mint az, amikor valaki se nem szép, se nem szimpatikus, borzasztó képeket rak fel, és nyomatják neki ezerrel a bókokat. Az illetőn pedig látszik ahogy pózol, hogy el is hiszi magáról és tökre el van szállva.


(Igazán szép emberek nem kapnak ennyi figyelmet).


Na ez az ami inkább szokott zavarni, mikor olyan emberek kapnak túl nagy figyelmet, akik abszolút nem érdemlik meg. (Inkább fel se nézek).


Igazán elszomorító amúgy, hogy manapság az emberek egy része (vagy nagy része) nem élőben, inkább a neten, ilyen közösségi oldalakon éli az életét. És azt várja, hogy mások is az ő életüket kövessék nyomon.


A sztárok esete annyiban más, hogy ők abból élnek hogy ismertek, hétköznapi embereknek nem kéne őket utánozniuk.


Főleg hogy róluk is meg szoktak jelenni olyan képek, amin látszik ők se tökéletesek és ugyanolyanok mint bárki más.


Na erről a ''smink nélkül is szép vagy'' dologról még nem hallottam, nekem is új. :D Látszik inkább igyekszem már kerülni.

2017. aug. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!