Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem személyes jellegű kommunik...

Nem személyes jellegű kommunikációban (pl. facebook és társai) probléma?

Figyelt kérdés

Probléma a távkommunikációval, megfigyelések:

1. Beszélgetés Bélával, Béla elköszön, mondja, hogy holnap délután lesz.

Másnap délután Béla nem ír pedig Ő köszönt el ez esetleg arra utalhatna, hogy elfoglaltabb illetve mivel Ő szakította meg a beszélgetés fonalát majd újra jelentkezik ha alkalmas az általa megadott idő intervallumban („holnap délután”).

2. Beszélgetés Bélával, Bélával megbeszéljük, hogy én egésznap ráérek, Ő viszont csak délután ér rá valamikor, amikor ideje engedi (ezt pontosan Ő tudja, illetve még lehet jelen pillanatban Ő sem, mármint azt hogy mikor fog holnap ráérni).

Másnap Béla nem ír, azt várhatja, hogy én írjak rá, pedig Ő van birtokában az információnak, hogy mikor van szabad ideje beszélgetni, mégsem ír. Én viszont nem írhatok rá mert ha mondjuk délután ér rá, akkor rá kellene írnom d.u 1-kor ,hogy épp van-e? Ha nem ír vissza rá kellene írnom megint kicsivel később, mondjuk két órával később, hogy most elérhető –e? Tehát nem logikus hogy ne Béla írjon, amikor ráér. (tételezzük itt fel, hogy ha nem írnánk Bélának a megfelelő időpontban Béla valóban nem jelentkezne aznap délután)

3. Beszélgetés Bélával, Béla és Én közös megegyezés alapján hosszú beszélgetést követően elmegyünk aludni, azzal befejezve, hogy majd holnap beszélünk. Béla nem ír. Értelemszerűen Én is írhatnék, de ebben az esetben mindkét félnek ugyanolyan kötelessége, ill. nem kötelessége (50-50) írni a másikra. Mégis Béla nem ír, várja, hogy én írjak.


Megfigyelhető, hogy az értelem azt diktálná, hogy az 1. és 2. pontban egyértelműen Bélának kellene jelentkeznie, mégsem teszi.

Míg 3. pontban jelentkezhetne Ő is, avagy Én is, Béla itt sem teszi.


További probléma, hogy ha mindig egyoldalúan az egyik fél keresi fel a másikat ez néhány alkalom után berögzül a kapcsolatba és úgy is marad (mindig én fogom felkeresni Bélát) és ez a kapcsolatunknak Bélával nem fog jót tenni, nagyon el tolódik az egyik irányban.

Ha értelmesen az nyitna a beszélgetésben, akinek kellene logikusan akkor ez hosszútávon elég változó mintát adna, mármint a beszélgetések nyitások-zárások arányára nézve.


A fentiekre írhatnánk, hogy Béla nem szeret velünk beszélgetni, ez persze lehet egy magyarázat, de tételezzük fel hogy igen, mert olyan embereknél is megfigyelhető a fenti esetek, akikkel amúgy teljesen értékes és kölcsönösen jó beszélgetést lehet létrehozni, amikor épp sikerül össze hozni.


A kérdés, hogy hogy a f***** lehet Bélával beszélni? :D


2017. aug. 10. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne bonyolítsd túl ennyire. Írjál rá bármikor és majd válaszol, amikor tud.
2017. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy bonyolítás helyett ráírsz, ő meg majd válaszol amikor tud.
2017. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mielőtt más is írná, hogy írjak rá Bélára bonyolítás helyett, Béla nem létezik, csak a példa kedvéért írtam Bélát, írhattam volna Józsit vagy Lacit is. Nem egy kronkrét helyzetről van szó hanem egy jelenségről, egy feltevésről. De hiába írnék a másik félre, nem oldja meg vélhetően mert mint fentebb írtam hosszú távon nem kifizetödő, egyoldalúsítja a kapcsolatot. Tehát nem egyszeri helyzetről van szó, nem segít ha nem foglalkozom vele és csak "simán ráírok".
2017. aug. 10. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig ilyen egyszerű. Ráírsz. Válaszol, ha tud. Ha érzed, hogy terhes neki a levelezésetek, akkor nem erőlteted.
2017. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!