Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos pánikzavar kizáról...

Freqvence kérdése:

Szorongásos pánikzavar kizárólag testi tünetekkel?! Személyes tapasztaltokra nagyon kíváncsi volnék!

Figyelt kérdés
Tüneteim kezdete óta(néha mellkasi diszkomfort,gyengeség,fáradtság,kézremegés,gyenge- olykor intenzív szédülés,változó gyomorsav) rengeteg vizsgálaton voltam,annak érdekében,hogy kizárjuk a testi tüneteket.Pszichológushoz is járok,aki biztosra meri állítani,hogy szorongásos pánikzavarom van,mindig is aggódó típus voltam akinek mindig zakatol az agya,plusz egy erős önbizalomhiány,néhány ártatlan testi tünet aminek a gondolata bebújt a kis agyamba és azóta folyton rágom magam rajta és ide jutottam,hogy napi szinten küszködök a zavaró testi tüneteimmel,amik gátolnak a régi életmódom folytatásában. A helyzet az,hogy oly sok vizsgálat és ugye a szakember diagnózisa ellenére én még mindig félek attól,hogy valamilyen szervi baj ez és nem pszichés.Próbálok nem foglalkozni vele és folytatni a mindennapi teendőimet,ami átlagosan jól is megy,de olykor képtelen vagyok bármit is csinálni.Egyetemista vagyok,legjobb barátommal lakom,barátságok emberek vesznek körül,és valóban nem érzek bármilyen lelki hatást mint pl. a szomorúság vagy hasonló,csak is kizárólag a testi tünetek amik lassan megőrítenek.A kérdésem az,hogy van/volt-e valaki ilyen szituációban,hogyan kezeltétek,most hol tartotok vele,stb.Előre is köszönöm!

2016. okt. 29. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A túlzott aggódás, a zakatoló agy, az önbizalomhiány mind a szorongás tünete. Én is ilyen vagyok. Állandó fejfájás és gyomorprobléma valamint alvászavar társul hozzá nálam. Kivizsgálás megtörtént, 7-8 éve szenvedek.
2016. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom ezt! Az igazság az,hogy én szeretnék ismét sportolni de mint mondtam félek hogy szervi bajom van és félek úgy megeröltetö dolgot csinálni emiatt.
2016. okt. 30. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj el egy ekg-ra, egy vérvételre,vérnyomásmérésre és már kizárhatod a tüneteidet. A sport csak jó lehet erre a nyavalyára, már ötvenes vagyok, de a gyógytorna is segít nekem.
2016. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Voltam terheléses EKG-n,teljes vérkép vizsgálat,neurológus,koponya MRI,fül-orr-gégésznél is.De ezektől függetlenül még mindig félek,hogy van valami bajom amit esetleg nem találtak meg.Tudom én is ,hogy nevetséges de egyszerűen annyira belemászott a gondolataimba,hogy nem tudom kizárni ezt.
2016. okt. 30. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél be egy darab nyugtatót, ha attól elmúlik - el fog - máris kiderül(t), hogy felesleges volt a sok vizsgálat.
2016. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mióta jársz pszichológushoz, de IDŐ, amíg tényleges és tartós hatása lesz. Évek is akár. Viszont ha jó a terapeutád és te is elkötelezett vagy, akkor tényleg segíthet.

(Egy ex-pánikbeteg)

2016. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál írni itt vagy privát üzenetbe a te pánikodról? Kíváncsi volnék más személyes tapasztalataira :)
2016. okt. 30. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha így állsz akkor még sajnos egészségszorongásod is van. Volt egy ismerősöm aki szintén minden testi tünete mögött betegséget vélt, pedig volt egy halom negatív lelete. Végül egy pszichiáter segített neki.
2016. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!